Skocz do zawartości

Helix HXS 236 - jak grają


pkdom1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam propozycję zakupu zestawu Helix'a model: HXS 236. Czy ktoś ich kiedyś słuchał jaka jest ich charakteresytyka, jak grają jak wygląda dynamika. Zależy mi na dynamicznym (nie głośnym) graniu jednak z odczuwalnym basem + średnica +wysokie na poprawnym poziomie. Czy taki zestaw spełni moje oczekiwania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tweeter z tego zestawu (HXS1) i póki co jest to mój faworyt w klasie do ok 200zł. Gra spokojnie, jednak nie można mu zarzucić braku dynamiki, czy też detali, według mnie dobre naturalne brzmienie góry za sensowną kasę. Z doświadczenia wiem, że ciekawie się sprawdza w połączeniu z Audisonami ;)

Co do reszty zestawu to zdaje się, że ukashec ma również woofer z HXS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precisiony fanie zgrywają się z XM6020 choć wtedy bas nie jest ich najmocniejszą stroną (u mnie bas znaczy trochę co innego niż u większości użytkowników forum),

Większą dynamikę w niskim paśmie dają wzmacniacze : MTX, Phase PB i nie wpływa to źle na dźwięk w paśmie wysokim. Jeśli masz duży budżet to Artur zasila nowszą wersję Precisionów z M1 i wtedy masz pięknie :zawstydzony: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś ma doświdczenia odnosnie zasilania Helixów wzmacniaczem również Helix'a 400 MK2? Nie poszukuję "łupanki" ale czasem chciałbym aby kickbass był odczuwalny.Czy warto kupić ten system czy lepiej przyjrzeć się "Tęczy" SLC, SLG, SAX? Czy lepiej postawić na starszą architekturę - Helixów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś ma doświdczenia odnosnie zasilania Helixów wzmacniaczem również Helix'a 400 MK2? Nie poszukuję "łupanki" ale czasem chciałbym aby kickbass był odczuwalny.Czy warto kupić ten system czy lepiej przyjrzeć się "Tęczy" SLC, SLG, SAX? Czy lepiej postawić na starszą architekturę - Helixów?

 

Podjedź gdzieś (jak nie wpisałeś lokalizacji to nie pomogę gdzie), podłącz , posłuchaj, wyciągnij własne wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja uzupełniona:-)

 

Kiedyś to były dobre salony w Stolicy. Na Plater, przy "Remoncie" mozna było posłuchać dobrych zestawów, wyciagnąc wnioski. Może są gdzies jeszcze tej samej klasy salony gdzie można posłuchac, ocenić, kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma woofery Helix 236 u siebie z chęcią bym posłuchał przed zakupem. Czy radzicie kupić w ciemno ten zestaw. Słyszałem, że zbiera dobre opinie. Teraz u mnie gra RFanataicX 165mm ale chyba mi się znudził, za dużo wysokich za mało średnich, przesiadłbym się na coś "lepszego", innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę ze do 900 zł nie da się odszukać dobrego zestawu. Nie chcę na ten moment bawić się w 3 drożny musiałbym "rzeźbić" panele na średniotonówki. Na ten moment odpada. Intyeresują mnie tylko dwódrożne systemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze kojarzę to woofery helixa o których mowa to bliźniaki z proa simplex.

HXS może i bliźniak ale P206 to już zdeczko co innego a w kasie do 900zł myślę, że p236 by się znalazło. Nie pamiętam jakie zmiany były między HXS a P, ale były:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...