Skocz do zawartości

Peiying PY-1k76D


kwiku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hmm a nie lepiej było dać po srodku tweeterki dwa zeby grały i dla Ciebie i pasażerów? :)

Gdzie po środku? w słupkach środkowych? :O - że tez nikt nie zbeształ tego półśrodka. Bardzo ciekawie mieć tweeter obok ucha w odległości kilkunastu cm. Tweetery tylko i wyłącznie z przodu. Dla pasażerów jak juz to może być drugi jakiś tańszy system na zasadzie on/off.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy gdzie w vanie masz słupek, dodaj też to że van to wyższe auto jednak i nie przy samym uchu. Można znaleźć jednak sporo miejsc w których zagra to wszystko z sensem, kto powiedział ze tylko z przodu mogą być wysokie? Bez sensem jest robić coś co gra tylko dla kierowcy, samoluby Wy jedne! W ogóle zauważyłem że pasażerowie się nie liczą ani trochę, szkoda że czasem ktoś będzie jechał Twoim autem i będziesz jechał na tylnej kanapie i stwierdzisz, ale lipnie słychać coś... Dobra opcja to tweeterek wysoko z przodu żeby jednak grał też dla pasażerów, w vanie 7 osobowym takim jak sharan czy galaxy nie robiłbym z przodu i tylko dla siebie, tym bardziej że to nie są wysokie kierunkowe, nawet w podsufitce na boczkach bym zrobił ale żeby wszyscy się cieszyli brzmieniem a nie tylko Ci w dwóch pierwszych rzędach... Ale każdy robi jak uważa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podziwiam "fachowcow" doradzajacych montowanie jakichkolwiek glosnikow (nie liczac suba) z tylu. PRzeciez to nie kupy nie trzyma. Nie robisz instalacji multimedialnej 5.1 to po co Ci glosniki z tylu?? Jak dobrze zrobisz przod to wystarczy dla wszystkich, jesli chcesz miec kibel to daj cos do tylu, a moze i w polke bo na to moda jeszcze nie przeminela. Mialem kiedys jakiegos niby mocarnego pizdzinga jednak byl to kawal zlomu niewazne, ze producent i sprzedawca opisywal to jako hi end itp itd. Co do samego spalenia glosnika to uzywanie sprzetu z glowa to podstawa, ja mam piec, ktory w 4ohm daje na suba 1,6KW, a subik to tylko 10" i 500W RMS i gra to jak ta lala, jak ma byc sound off to gra to wlasnie tak jak ma trzesc lusterkiem to tez tak gra... Zalozenie bylo jednak by tylko uzupelnial dolne pasmo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety audio w samochodzie ma taka jedna wadę --- najlepsze efekty daje sie osiągnąć tylko w jednym miejscu. Mistrzowskie instalacje potrafią zrobić to dla dwóch miejsc z przodu. Stworzenie tego dla reszty miejsc jest nie możliwie. Moje auto , ja płace za sprzęt, ja jeżdżę autem wiec robię tak, żeby mnie zadowalalo a nie na pokaz . Jesli faktycznie komuś chce pokazać jak gra to zapraszam na swój fotel :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bije zakład ze ukryje pidzinga, skrece suba zeby nie darl mordy i wielu z was nie zauwazy ze nie ma kontroli...

 

Jakosci, kontroli i precyzji to mozna szukać przy 10,12' sq... Kolega nie po to chyba ma 15' z zadku zeby uzupelniac sobie nim przód... No bez jaj panowie... Nie pamietacie juz kiedy mieliscie cisnienie na cisnienie, naprawde szukaliscie szybkosci w subie?

 

 

Za te kase, tym bardziej ze go juz ma w nowce nic madrzejszego nie znajdzie, a sprzedawac to teraz i na tym tracic to tez uwazam bzdura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bije zakład ze ukryje pidzinga, skrece suba zeby nie darl mordy i wielu z was nie zauwazy ze nie ma kontroli...

 

taka prawda... wielu tutaj mowi o ochach i achach, a tak naprawde polowy z tego co mowia nie robia... A ci co prawde powiedza o instalce zaraz sa ganeini "co Ty robisz", "zmien to", "sprzedaj to"

 

bravo mastah22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka prawda... wielu tutaj mowi o ochach i achach, a tak naprawde polowy z tego co mowia nie robia... A ci co prawde powiedza o instalce zaraz sa ganeini "co Ty robisz", "zmien to", "sprzedaj to"

 

bravo mastah22

 

No to po ch*** spuszczac sie , kombinować z 3 way, activ , pure passive, DF , THD , ciepłe , zimne ??? Kupić pizdzingi , buszmeny na polke, po 20 tweeterow na stronę i jazda . Śmieszny komentaz na próbę nakierowania kogoś na " lepsza drogę " .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części ma racje. Ale - jesli ma sie jeden klocek złe dobrany to po co to jeszcze psuć drugim fatalnym wyborem ? A do 15 trzeba trochę wiecej kontroli by ja utrzymać jako tako. 15 tez potrafi " sensownie " pukać w tempo trzymana za mordke. Ale jak sie ja podlaczy do bateryjki to zrobi buuuuuuuuu i tyle .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po ch*** spuszczac sie , kombinować z 3 way, activ , pure passive, DF , THD , ciepłe , zimne ???

Kombinujesz tak z 15 zrobiona "do mesa"? Pokaz takiego kto to robi... Nie popadajmy w skrajnosci...

 

Prawidłowa droga swoja droga ale to nie ta sama droga która Ty obrałes, wiec postaraj sie zrozumiec i innych...

 

Znudzi mu sie cisnienie, przeczyta jeszcze raz temat zada bardziej sprecyzowane pytania i wtedy bedziemy radzic. Cały czas mówie tu o subie...

 

 

 

to po co to jeszcze psuć drugim fatalnym wyborem ?

Nie jest taki znów fatalny wybór w kwestii tego do czego został robiony...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwaz ze autor wcześniej sprecyzował o co mu mniej wiecej chodzi i nudne buczenie nie jest tym czego on chce. Dokonał Juz zakupu takich a nie innych elementów ale po części da sie to jakoś naprawić - sprzedać piecyk póki jeszcze jest " świeży " i kupić coś co przytrzyma tego suba i będzie bardziej rozwojowe gdy Juz znudzi mu sie całkiem ciśnienie. Przyznaj ze łatwiej wymienić jeden element gdy drugi jest " rozwojowy" ... A jesli sie mu spodoba to zostawi i tyle. Szukał rady to dostał. Tak samo nie bede popierał dwóch zestawów tweeterow - jesli autorowi sie to podoba to ok. Ale niech wie ze nie tedy droga.

 

PS - Oczywiscie ze szanuje wybory innych. Ale denerwują mnie komentarze ze sie gani coś , co prawidłowe nie jest ( mam na myśli te nieszczesne tweetery ) .Po to jest forum by służyć rada. Dobra rada. W dobrym kierunku.

Edytowane przez waski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandersik, Alpinke 3544 mam ja, ona ma 400W RMS 4R w mostku przy 14,4V :) Wiec myślę ze chodziło CI o 3545 które to ma o wiele więcej mocy ale i sporo więcej kosztuje, ostatnio na allegro ktoś wystawiał na licytacje i podał cene od której sie zaczynała aukcja okolo 700PLN...więc sporo :) Ale faktycznie, to korzystniejszy wzmacniacz do zasilania wartosciowych subów :)

 

A czy masz, może jakiś link do tej zakończonej aukcji Alpine 3545??.

No i dodam, że 3544 nawet nie ma co przyrównywać do 3545, tylko raczej można ją porównać do 3539.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzidzi nie mam, może poszukaj, albo poczekaj aż znów ktoś wystawi, bo ona chyba nie poszła :) Tak 3545 wyglądem już nawet co innego, moc 2x250W zabespieczenie 3x30A, ale elementy tych samych firm w srodku, kondesatoru nichicon końcowki te same raczej, po prostu wydaje mi się ze to spore podbicie mocy ale i też jakaś ingerencja można była zeby to grało lepiej jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 3545 wyglądem już nawet co innego, moc 2x250W zabespieczenie 3x30A, ale elementy tych samych firm w srodku, kondesatoru nichicon końcowki te same raczej, po prostu wydaje mi się ze to spore podbicie mocy ale i też jakaś ingerencja można była zeby to grało lepiej jeszcze.

 

Mam w domu dwie 3545 i dla tego napisałem, że to jest zupełnie inna konstrukcja bo w jednej 3545

siedzą dwie 3544 lub jak kto woli dwie 3539.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiąga tyle pewnie przy 12,5V na jednym kanale bo na dwóch osiągnie to przy 14,4V. Nie wiem czy zakładać nowy temat czy nie ale czy Alpinka pociągnie 2xAS HX08SQ?? chętnie nabyłbym jeszcze jedną ale nie teraz jak kasy nie mam :( a na allegro teraz jest wystawiona przez użytkownika z forum :) za 350zł :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo nie bede popierał dwóch zestawów tweeterow - jesli autorowi sie to podoba to ok. Ale niech wie ze nie tedy droga.

true...

 

mam na myśli te nieszczesne tweetery ) .Po to jest forum by służyć rada. Dobra rada. W dobrym kierunku.

tez prawda. Ja pisalem TYLKO o subie. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...