Skocz do zawartości

Micro Precision 5.28 mk II


hehepack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Obecnie mam te średniaki ale jeszcze nie podłączone. Polecam pogadać z stefanb bo on właśnie zhandlował mi tego sprzęta więc na pewno coś o nich może powiedzieć :wink: Sam gdy tylko znajdę trochę czasu na ogarnięcie tematu pasywki zamontuje je u siebie i oczywiście podzielę się wrażeniami ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe masz racje

to ja mam neo26

ogolnie bardzo fajny tweeter jak sie do niego dobra zwrotke zrobi, bo standardowy kond 4,7uF to jakas pomylka jest. Ale nie jest to latwe bo bardzo slabo poddaje sie filtracji. Zeby wyciac go przy ok 3,5kHz musialem zastosowac filtr 18dB/oct.

Po poprawnym zazwrotkowaniu dopiero pokazal co potrafi. Wczesniej bardzo czesto myslalem o zmianie.

Porownywalem go do ss i powiem, ze dla mnie sa to bardzo podobne tweetry. Vifa nie odstaje bardzo od ss, zeby trzeba bylo doplacac do niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Nic się nie stało,przy okazji jak już będziesz miał 5,8 w aucie to podziel się spostrzeżeniami.Przyda się to w przyszłości.

 

Odgrzeję kotleta, bo miałem okazję posłuchać w zawodniczym aucie, grały te midrange w 3 way puszczone od 250 Hz grając z odbicia w szybie, zamontowane w desce, tw to była szpilka Diablo ale po tuningu, na dole zaś vify zrobione na amerykański styl w kickpanelach w nogach(z basreflexem tłumionym w desce rozdzielczej :D) , źródło Alpine 2 DIN i mosconi na procku.

Co tu dużo mówić fajnie to zagrało zwłaszcza tw i mid, dużo detalu, powietrza, ale nie wysuszone, z gabarytem i co ważne nie ostrzące.

Jeśli ktoś szuka fajnego sredniaka i ma warunki to z mojej strony mogę polecić z pewnością warty uwagi i nie kosztuje chorej kwoty.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basreflex tłumiony?

 

To nie była pomyłka, stąd mój uśmiech wcześniej, z tego co mi wspomniał, chyba brakowało pojemności vifie, stąd jakby odetkali kickpanele rurkami basrefleks, ale nie wychodzą one do kabiny, czy na słuchacza idą głęboko w górę deski gdzie ma maty i sporo materiału tłumiącego, więc para z br idzie w gwizdek.

 

Seat Altea XL

 

Tak,auto od Patricka, czy grało na pdx, nie wiem... To była szybka akcja raczej, bo odsłuch zrobiłem po drodze z Polski odbierając zakupione od niego Gladen Aerospace i Zero 10.

 

Wracając do tematu, wspomniane wyżej Microprecision 5.8 mkII naprawdę ciekawie potrafią zagrać, w głowie mi zapadło rzadko spotykane a lubiane przeze mnie realistyczne zadarcie struny gitary akustycznej, ten maluszek to razem z tw Diablo fajnie oddawał jak i wokale.

Nie wiem czy mnie w trąbę nie robił z tym cięciem od 250 Hz, choć nie sądzę, jeśli tak to odwaźnie bo to przecież maleńki 8 cm glośniczek, którego ja bym raczej takim podziałem nie zaryzykował.

Zwłaszcza posiadając odwinięte na słuchacza vify,które powinny właśnie fajnie zagrać niską średnicą.

Kłopot wedle niego sprawiają zbyt duże odbicia i będą montować jakąś 7 cm piankę na sufit tłumiącą, ogólnie pozytywny gość i życzę mu przyjemnych zabaw, a jak widać bawią się niesztampowo, czy z efektem to już druga para kaloszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się przyjemnie tego słuchało, więc efektów nie oceniam pucharowo, jak wspomniałem wyżej najbardziej mi przypadła do gustu średnica i tw, wf były wycofane a może tak ładnie zgrane, że nie narzucajace się, może tu mieć wpływ moja osobista preferencja.

Fakt, jest taki, że grało czysto, z polotem i bez śladu ostrości.

Wiem,że zmiana z tymi kickpanelach wynikała z kłopotów z duzymi drzwiami

w Altei, próbował to zmieniać ratować w końcu dał na luz i zrobili kicki :-)

 

Mnie tam nie przeszkadza, dzięki temu kupiłem baaardzo okazyjnie cały jego setup ( chyba umarł jak zobaczył cenę na aukcji, ale bywa ;-)).

 

Ja zaś po użytkowaniu od kilku miesięcy tw Aerospace 28 i zadowoleniu jak gra uważam, że trochę za wczesnie wylał dziecko z kąpielą pozbywajac się mid i wf.

Może będzie dane,że po zimie się spotkamy na AYA z Patrickiem i się posłucha co tam komu się urodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to chyba nie do końca na temat pytanie? ;-)

Komory mu wyszły spore po 12-13 ltr.

Dlaczego tak,nie wiem, nie pytałem.

Ogólnie widać, że najpierw poszło standardowo, tw i mid w słupki, głośniki w drzwi, ale narzekał na grę z drzwi i mid też coś nie teges, stąd rewolucja i midy poszły w deskę a głośniki w naroźniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...