Skocz do zawartości

Jakim sprzetem robicie zdjecia?


sober
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

widzisz ja porownywalem lustra co kosztowaly za kpl jakies tam 2500zl zdjecia takie same jak z fuji.jak juz mialem w rekach sprzet za ponad 5 tys byla juz roznica w jakosci zdjecia.piszesz ze to jeden czort czy za mniejsze czy za wieksze $ foty takie same.hmmmm

 

dokladnie nie pixele robia dobre foty a w wiekszosci zamontowana matryca.juz telefony maja ponad 8mp a daleko im do apaaratu co ma 5mp(zazwyczaj)

mi szkoda bylo kilka tys na sprzęt wiec wybralem w miare dobrego kompakta(tak mysle)i gdybym mial kupywac teraz lustro to min 5 tys,ja jakos nie widze sensu kupic tanszego.ok zrobi to lepsze zdjecia od fuji nie zaprzeczam ale czy to warte wydanych wiecej kilu tys zl?wdlg mnie nie.(kpl do 2000zl)

dlamnie lusro musi kosztowac,przynajmniej obiektyw.

jesli Tobie sie udawalo tanszym sprzetem robic dobre foty swiadczy to o godzinach spedzonych z danym modelem aparatu...a ilu zwyklych ludzi to robi,poznaje aparat?

dziwnie zaczynamy tu pisac bo wydaje mi sie ze zaraz wyjdzie wojna co lepsze lustro czy kompakt :)

oczywiscie lustro ale czy tanie lustro jest lepsze od dobrego kompaktu,jest lepsze ale moim zdaniem za mało co do wydanej kasy.widze ze sie powt arzam...ale takie moje są doswiadczenia.moze na zlym sprzecie wyrobione ale takie

Edytowane przez duber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja rowniez jestem za lustrema ale dopiero kiedy opanuje sie jakiegos kompakta. Teraz hybrydy czy kompakta znów nie kupie ale na lustro musialem sie przygotowac... Teraz bedzie lustro ale dlatego ze czasem lubie bawic sie manualem a moj ubogi fuji mi nie daje wielu mozliwosci. Jednak niestety nie wyobrazam sobie zabrania lustra do garazu i robienia nim relacji, szkoda optyki a kompakt czy małpa to kompakt czy małpa biore robie rzucam na siedzenie i olewam system...

 

Fajnie miec ładne zdjecia ale jesli chcesz cos do czego nie bedziesz musial nosic troby czy martwic sie zbytnio o to ze Ci ciazy to kompakcik czy jakas małpa i po sprawie.... Zalezy kto i do czego potrzebuje aparatu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do robienia zdjęć gdy brudna łapa czy coś takiego Konica-Minolta Z1 a do lepsiejszych zdjęć 400D+kit ale w wakacje kupię jakieś lepsze szkło.

 

Broń boże :) chyba że ma od azu kasę na inny obiektyw . Sama puszka jest jak najbardziej ok , ale to szkło ... dramat !

Co do spekulacji na temat luster , panowie rozkład "sił" rozkłada się na 30% body 70% optyka . Wracając do tematu proponuję zapoznać się z testami optyki na Optyczne i tam przejrzeć w/w obiektywy.

Najlepsze obiektywy w zestawie daje Oly i to bez dwóch zdań. Ma najmniejsze wymiary przy fajnych parametrach :)

 

Duber w Olympusie jest szkło jakiego nie ma w innych systemach jest to 14-54mm ze światłem 2.8-35 za ok 1100 zł używka, po zakupie tego szkła naprawde nie mogłem uwierzyć żę to ten sam aparat :), a i lustrzanka za 2000 zl i za 6000 zł daje dokładnie takiej samej jakości zdjęcia wiec nie wiem gdzie widziałeś różnicę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja podłączę się do tematu, też szukam aparatu w cenie 500-600zł, nowy albo używka w miarę nowa i w dobrym stanie. Aktualnie mam jakiegoś kodaka 6mpix za 300zł który jest fatalny, zdjęcia wychodzą nieostre, i przy nieco gorszym świetle ma ogromne szumy tak że nie da się zrobić dobrych fotek przy świetle żarówki.

 

Ogólnie to ma on służyć do pykania fotek bez statywu w różnych warunkach, najlepiej jakby był ze sporym wyświetlaczem, dużym zoomem i co najwazniejsze robił dobrej jakości fotki przy słabym oświetleniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja podłączę się do tematu, też szukam aparatu w cenie 500-600zł, nowy albo używka w miarę nowa i w dobrym stanie. Aktualnie mam jakiegoś kodaka 6mpix za 300zł który jest fatalny, zdjęcia wychodzą nieostre, i przy nieco gorszym świetle ma ogromne szumy tak że nie da się zrobić dobrych fotek przy świetle żarówki.

 

Ogólnie to ma on służyć do pykania fotek bez statywu w różnych warunkach, najlepiej jakby był ze sporym wyświetlaczem, dużym zoomem i co najwazniejsze robił dobrej jakości fotki przy słabym oświetleniu

 

Takie rzeczy tylko w Erze :) , niestety żaden kompakt w podanym przez ciebie przedziale cenowy będzie miał jakieś niedomagania. To co mogę zaproponować to żebyś przemyślał do czego będziesz używał głównie aparatu , bo za chwilę się okażę że dużej ogniskowej użyjesz 2 razy do roku a iso potrzebujesz raz na miesiąc , z kolei szeroki kąt jest używany na codzień , a i przydała by się lepsza optyka ( czym wiekszy zakres krotności obiektywu tym więcej wad optycznych on posiada) .

Pomyśl a na pewno to przemyślimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad tanim lustrem zonie na prezent. Ma byc do nauki i cos z gwarancja raczej.

 

Foto, rózne , przyda sie stabilizacja w korpusie bo sa potrzebne zdjecia i w domu bez lampy. Cos uniwersalnego. No i cena... do 2k pln, da sie coś takiego znalezc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad tanim lustrem zonie na prezent. Ma byc do nauki i cos z gwarancja raczej.

 

Foto, rózne , przyda sie stabilizacja w korpusie bo sa potrzebne zdjecia i w domu bez lampy. Cos uniwersalnego. No i cena... do 2k pln, da sie coś takiego znalezc?

 

Pentax K-x (ja taki sobie kupilem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MB - ja mam sony cyber-shot dsc-w330 bądź w310 myślę że godne ale to już kwestia gustu

 

 

2 lustra - Canon 20D jako backup i Canon 5D

 

Do tego troche elkowskiej i tokinowej szklarni...

 

Jak by nie patrzeć żyję z fotografii studyjnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asikson nie wiem w jakim celu mnie zacytowałeś ? :D

ja zaproponowałem MB co mógł by sobie kupić w przedziale cenowym 500-600 zł dodatkowo mam taki aparat :)

Edytowane przez ZIGGY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lustra - Canon 20D jako backup i Canon 5D

 

Do tego troche elkowskiej i tokinowej szklarni...

 

Jak by nie patrzeć żyję z fotografii studyjnej...

 

Jak by nie patrzeć troszkę słabo jak na studio ;)

Tam profesionalnie bez hassela lub ds nie podchodz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ważniejsze jest to, co on potrafi, a nie to co ma.

 

oj i tu się czasami można grubo pomylić :). Kolega zapewne ma spore umiejętności ale jeśli chce poważnie myśleć nad dobrym studiem to bez ds'a mark III lub d3x minimum się nie obejdzie . Myślisz juby że po co wymyślili średni format? Żeby kupić go sobie i wozić na wycieczkę ? Studio jest najbardziej wymagające technicznie, aparat, szkło, oświetlenie itp.

Kolega jeśli zajmuje się tym pro zapewne już niedługo pomyśli o czymś z większą ilością mpix i cm :)

 

ps. asikson może widzieliśmy się już na jakimś spocie okolicznym Canoniarzy? trzeba obadać :)

Edytowane przez bury22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bury z Hasselem to juz nie przesadzaj pewnie jeszcze h4d-60 bo przeciez inne to juz gorsze ;),a tak powaznie nie mowie oczywiscie o najbardziej profi studiach w PL. Nawet baaardzo zaawansowane studio spokojnie sobie da rade z 5D mkII, widzialem co z tą puszka wyczyniaja i kopara opadla. Mialem w lapie i Ds'a i 5d i sobie kupilbym 5d bo nie widze sensu kupienia ds. Mozesz powiedziec mi dlaczego DS jest tak dobry i w zasadzie konieczny?? Pominmy uszczelnienia bo w studiu to raczej smiech nie temat co innego reporterka. Tak naprawde sama fota w profi to jedno, a obrobienie foty to drugie. Zdjecia w gazetach np o modzie nie maja w zasadzie "prawie" nic wspolnego z rzeczywistoscia.

 

P.S.

Używam Canona 40D i kilku szkieł zarowno canona, sigmy i tamrona...

Fotografia kazda, ok 7000 klatek rocznie wiec tylko hobby

Posiadam takze Fuji S7000 ze starych czasow ale jakos z sentymentu nie sprzedalem, fajny aparat, ktory jednak kompletnie nie radzi sobie jak warunki sa nawet srednie, Pentaxa MZM i MZ50 takze z sentymentu - nie uzywam juz od paru lat i Żona ma Sony DCS-T90 tzw torebkowy aparat jednak do robienia zdjec zrednio sie nadaje czego doswiadczylismy ogladajac zdjecia z tegorocznego urlopu bo sie cegielki zabierac nie chcialo...

 

Aaaa i na koniec... im szybciej zapomni sie o trybie auto tym lepiej, amator spokojnie poradzi sobie z priorytetem przysłony po kilku treningach i checi do eksperymentowania bo to jest podstawa dobrej foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...