Skocz do zawartości

Jakim sprzetem robicie zdjecia?


sober
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siema

Nosze sie z zamiarem wymiany aparatu cyfrowego, po czesci ma to byc aparat rodzicow, ale ja w wiekszosci bede z Niego korzystał. Chciałbym poznac, Wasze opinie na temat swojego sprzetu, oraz prosic o przykładowe fotki. Moj obecny hm.. jakoscia nie powala, ale do cykniecia pamiatkowej fotki u cioci na imieninach wystarczył. Obecny ma robic lepsze jakosciowo zdjecia, wiadomo, ze duzo tez zalezy od fotografa, no ale na czyms ten fotograf musi sie uczyc, wiec słucham propozycji. Co do ceny, hm.. nie ma jakiegos min i max, ale nie prosze Was tu o podawanie linkow do sprzetu, tylko:

firma, model, zalety, wady, jakies przykładowe foto.

 

Podziekował z gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja ze dwa lata temu kupiłem Kodaka Z812IS i jestem baardzo zadowolony :) Jeśli miałbym go wymieniać to tylko na lustrzanke. Jedyne z czym ma problem to zdjęcia w słabym oświetleniu z ręki- całe szczęście statyw rozwiązuje sprawę. Niestety nówki już chyba nie dostaniesz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pstrykam hybrydą Fuji S6500fd. Chodzą teraz po ok. 500zł i myślę, że w tej kasie ciężko będzie dorwać coś lepszego. Co do zdjęć i jakości to jestem amatorem i nie potrafię za dużo z niego wyciągnąć, ale amatorskie foty możesz obejrzeć tu.. Wadą jest, że nie ma stabilizacji obrazu i można zapomnieć o jakichkolwiek wieczornych zdjęciach bez statywu. Poza tym jest masywny, wytrwały, wykonany ze znakomitych materiałów. I można nim wiele zdziałać. Obadaj ten temat: http://www.cyberfoto.pl/fuji/74580-przykladowe-amatorskie-zdjecia-fuji-s6500.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz kilka lat FujiFilm s5700 i uwazam te firme za całkiem niezła pod wzgledem jakosc/cena. Najbardziej cieszy mnie fakt ze przy 4x agfa foto zapominam o bateriach na 3-4 tygodnie a aparat praktycznie codziennie pyka foty, moja zona dokumentuje wszystko :) Aparat nigdy mi sie nie zepsuł, nie mialem z nim zadnyh klopotow, choc trzeba przyznac ze bez stabilizacji optycznej jak chyba w kazdym nie posiadajacym tej funkcji o zdjeciach z reki i bez lampy mozemy zapomniec. Wiadomo ze teraz nie warto kupowac takiego starocia ale chodzi o samo zainteresowanie firma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam S5800...

Mój już ma stabilizację.

 

 

Zdolny jesteś :) bo ja jeszcze nie widziałem S5800 który ma stabilizację czy to optyczną , czy matrycy :)

 

Kolego w tym budżecie masz używanego olka e-420 z jednym obiektywem a jak poszukasz możę i duble kita dostaniesz . Ten olek z podanych powyżej przez kolegów jest najlepszą opcją jeśli chodzi o jakość fotek i jego wielkość/wagę .

W kompakta myśle że nie masz co się pchać bo jakość fotek jest mierna, a bardzo duża głębia ogranicza zastosowania portretowo, imprezowe .

Od lustra Canona lepszą jakość fotek zapewni o niebo lepsza optyka :)

 

Jeśli chcesz przykładowe fotki zapraszam na Forum Olka

 

Pozdrawiam

Bury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko jeszcze jedna kwestia do wyjaśnienia, stabilizacja czy obrazu , czy matrycy nie pozwoli na robienie zdjęć w ruchu w słabym świetle . Mylicie pojęcie stabilizacji, ona jest poto aby wyeliminować delikatne ruchy waszych dłoni i długiej ogniskowej, ona nie spowalnia przedmiotów :) . Aby "zamrozić" obiekt potrzebny jest krótki czas naświetlania, a to zapewnia tylko jasna optyka i dużo światła ( lub wysokie użyteczne iso gdzie najtańsze lustrzanki zabijają kompakty). Jak to często przytacza się na tym forum fizyki nie oszukasz i niestety żaden kompakt nie dorówna małemu lusterku :)

Pozdro !

 

 

ps. Dan masz u siebie program tematyczny który jest opisany jako stabilizacja , ale nie ma on z nią nic wspólnego , to tylko podbicie iso :)

 

ps2. Duber to tak jak z audio , jednemu wystarczy pidżing ,a drugiemu brax to za mało :)

Edytowane przez bury22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w ustawieniach manualnych w kompakcie tez mozesz ustawic przyslone i czas migawki.wiec dajac odpowiednie ustawienia dlaczego mam nie zrobic ostrego zdjecia??

kilkanascie lat męczylem zenita 12xp,ttl i wiele innych i nie wiem co to nieostre zdjecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze 3/4 wlascicieli cyfrowek nie wykorzystuje aparatu w 30% a zaplacilo za nie krocie.kto sie bawi w manualu?znikoma czesc.wszyscy jadą na AUTOMACIE

zresztą dobra cyfrowka i ze dwa obiektywy i mamy ok 6=8 tys zloty.jesli tej kasy nie mamy to lepiej kupic dobrego kompakta i pouczyc sie w manualu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze 3/4 wlascicieli cyfrowek nie wykorzystuje aparatu w 30% a zaplacilo za nie krocie.kto sie bawi w manualu?znikoma czesc.wszyscy jadą na AUTOMACIE

zresztą dobra cyfrowka i ze dwa obiektywy i mamy ok 6=8 tys zloty.jesli tej kasy nie mamy to lepiej kupic dobrego kompakta i pouczyc sie w manualu.

 

 

Dokłądnie, dlatego dalej smiem twierdzic, ze mam za mało kasy na lustro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w ustawieniach manualnych w kompakcie tez mozesz ustawic przyslone i czas migawki.wiec dajac odpowiednie ustawienia dlaczego mam nie zrobic ostrego zdjecia??

kilkanascie lat męczylem zenita 12xp,ttl i wiele innych i nie wiem co to nieostre zdjecie

 

Uwielbiam jak ktoś się odnosi do świata anologowego i myśli że jest to od razu +10pkt szacuku :)

 

Kolego przekładając to na język car-audio w mancie za 100zl też możęsz ustawić bass i treble , powiedz czy to gwarantuje czyste brzmienie ? Świat fotorafii niestety nie jest taki prosty , ustawiając czas potrzebny do zamrożenia szybkiego ruchu ( czyli np. 1/500 , 1/320 ) potrzebujemy przy przesłonie f 3.5 masę światła. Niestety kompakty są przez to baardzo ograniczone ze wzgldu na wielkość matrycy co jak pewnie wiesz z fizyki ma baardzo duże znaczenie dla uzyskiwanego efektu. Nie wpominając o paskudnym bokehu z kompaktów i strasznie małych możliwościach zabawy dof...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik duber dnia 05 grudzień 2010 - 17:29 napisał

mysle ze 3/4 wlascicieli cyfrowek nie wykorzystuje aparatu w 30% a zaplacilo za nie krocie.kto sie bawi w manualu?znikoma czesc.wszyscy jadą na AUTOMACIE

zresztą dobra cyfrowka i ze dwa obiektywy i mamy ok 6=8 tys zloty.jesli tej kasy nie mamy to lepiej kupic dobrego kompakta i pouczyc sie w manualu.

 

 

 

Dokłądnie, dlatego dalej smiem twierdzic, ze mam za mało kasy na lustro ;)

 

Kolego nie słuchaj kolegi wyżej bo widzę że niestety ma wydaje mi sie małe pojęcie . masz wystarczającą ilość kasy na małe lustro z obiektywem lub nawet 2 obiektywami . Mając lustrzankę niczym nie różni się sama technika robienia zdjęć od kompaktu, ustawiasz na zielone pole i lecisz . Różnica jest i to spora po tym ja wrzucisz to na kompa i oglądasz efekty .

 

 

ps. Duber troszkę przesadziłeś z tą ceną , ledwo wystarcza to na 1 body z klasy średniej lub lepszy obiektyw :)

Edytowane przez bury22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy przesadzilem,bawilem sie lustrami tanszymi z tanszymi obiektywami,byly one duzo drozsze od kompaktow a roznica za mała do tego co sie wydalo na lustro.

ja nie kaze nie kupywac lustra tylko jak kupywac to juz kupic cos pozadnego.na kiego mi slabe lustro,skoro tylko minimalnie bedzie robic lepsze foty od kompaktu a kasy poszlo duzo wiecej.

wiec moje zdanie takie masz duzo kasy lustro,mniej to sprawdzonego kompakta i nauczyć sie nim robic zdjecia.

piszac o analogach mialem na mysli ze przechodzilem wszystkie etapy a nie ze kupilem sobie kompakta i wszystkie rozumy zjadlem.

6=8 tys mialem na mysli aby juz sie cieszyc fotkami ze ładniejsze od robione kompaktem.oczywiscie sam obiektyw mozesz kupic za 5 tys i to jeszcze moze byc malo jak sie chce naaaprawde ladne foty robic.tylko piszemy o amatorskich tu zdjeciach

 

no ale to jest forum i kazdy ma prawo do wlasnego zdania :wink:

Edytowane przez duber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się kolego że tak do tego podchodzisz i argumentujesz :) szanuję twoje zdanie. Ja jestem fotografikiem od ładnych kilku lat i przeleciałem wszystkie systemy ( te wieksze ) i wiele , wiele szkieł. Wniosek jest jeden , naprawdę czy kupimy body za 2 czy za 6 tyś zdjęcie będzie takie samo ( jakościowo ) różnica jest w budowie body, uszczelnieniach, autofokusie itp. ( np. d5000 i d300 Nikosia ) a matryca jest dokładnie ta sama :). W tej chwili z racji robionych zdjęć posiadam E-3 z dużym zestawem szkieł, a na backupie mam wspomnianego przed chwilą przezemnie e-420 który ma wymiary kompaktu a matryca jest ... dokładnie taka sama jak w E-3 który jest 5 razy droższy :) nie widzę róznicy w jakości między nimi, ale jak zabieramy znajomych i porównujemy foty z s9600 fuji to różnica jest kolosalna . Wystarczy wspomnieć że matryca w Fuji jest ok 6-7 krotnie mniejsza ! a co za tym idzie pojedynczy piksel jest prawie 6 krotnie mniejszy. Różnicę widać szczególnie w fotkachw cięższych warunkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...