Skocz do zawartości

serwis CD-RW - Warszawa


disaster3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

 

Mam zaje*istą nagrywarka CD-RW Plextor'a 1210TA kupiłem ja w 2000 roku i od okolo 4-5 lata jej nie uzywałem. Chciałem oddać ją do jakiegoś serwisu (bądz specjalisty) w W-wie na przeglądzik - przeczyszczenie, nasmarowanie rolek, itp..... taki maintenace.

 

Szkoda mi sie z nią rozstawać bo ogolnie jest sprawna, wymaga tylko przeglądu a jest to jeszcze sprzet Made in Japan (przynajmniej tak jest na obudowie) i jak znalazł by sie nadała to wypalania sobie kopii "bezpieczenstwa" :wink: do samochodu . Napewno jest to lepszy sprzet o tego obecnego chinskiego badziewia a od nagrywarki sporo zależy jakość materiału na płycie, dlatego chciałbym ją reanimować.

 

To jest 1-sza kłoda, druga to musze gdzies kupić obudowe do niej IDE ATA -> USB2.0 i fajne obudowy ma Welland model ME-340U2 lub ME-340U2FL ale juz standard IDE jest wypierany i praktycznie nigdzie nie ma tej obudowy a inaczej do lapka tej nagrywaki nie podlacze.

 

Jesli ktos ma w W-wie jakies namiary na kogoś, kto porządnie sie nią zajmie będe wdzieczny.

 

Pozdrawiam,

disaster3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą nagrywarkę kupiłem ją za 12 zł:P Jak znajdziesz taką obudowę do niej na usb 2.0 to daj znaka.

 

 

Ja za swoją zapłaciłem 1899 PLN........ (za 12PLN ło matko :przestraszony: ) spoko wlasnie szukam tego welland'a bo zawsze kupowałem te budy i są fajne.....

Edytowane przez disaster3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzisiaj ją rozkręciłem i sam sobie zrobię przegląd :P ale mam pytanie do bardziej ogarniętych w temacie co się w tym specjalizują.

 

Mam alkohol izopropylowy KONTAKT, sprężone powietrze i czy mogę tym przeczyścić CD-RW. Głownie chodzi mi o soczewkę lasera? Poza tym mam pytanie czy na elementy, takie ja prowadnice metalowe lasera itp. moge uzyć zwyklego oleju na patyczku z watą czy kupić jakis specjalny smar. Jesli tak to jak sie takie cudo nazywa? No i jesli Kontakt jest zly do czyszczenia laser'a to co uzyc?

 

Poprosze o info w temacie lub jesli to jakaś wiedza tajemna to pls na PW.

 

Dzieki i pozdrawiam,

disaster3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izopropanol to najlepszy wybór. Będzie dobre do soczewek, wykorzystuje się go nie tylko tu w optyce.

A w tych smarach, to się nie orientuję, ja osobiście myślałbym nad WD40 podawanym przez rurkę.

 

ok, dzieki nad WD40 tez myslałem bo mam, ale nie wiem czy to nie jest bardziej swego rodzaju "odrdzewiacz" niz "smarowacz". Zastanawiam sie jeszcze np. nad wazeliną techniczną.... lub cos innego ... pytanie tylko co.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wd40 wymyje Ci co najwyzej smar

 

no tak wlasnie myslałem, dlatego wlasnie musze kupic cos co sie nada wlasnie do takich prowadnic czy kol zebatych odpowiedzialnych za wysuwanie sie tacki z napedu...... dlatego wlasnie sie zastanawiam i pytam (bardziej doświadczonych) czego sie uzywa do takich akcji....... bo ja nie mam pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą nagrywarkę kupiłem ją za 12 zł:P Jak znajdziesz taką obudowę do niej na usb 2.0 to daj znaka.

 

strzała namierzyłem obudowę do tej nagrywarki :cwaniak: Moja przeszła przegląd i smarowanie i czyszczenie(przeze mnie) ale czy działa......... hm to sie okaże dzisiaj jak podłacze ją poprzez obudowe do lapka :niepewny:Kieszeń Gembird 5.25'', aluminium, srebrna (EE5-U2-3) chyba najniższa cena jaką znalazłem. I tak jest wyższa niż wczoraj bo mi sie udalo ją wyrwać za 50 PLN (nie wiem jakaś 1-dniowa promocja czy cos) , ale najważniejsze ze jest, bo w/w Welland już jest "out of stock" i nie bedzie w sprzedazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...