Skocz do zawartości

biegunowość subwofera


oli80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy,mam pytanko.W swoim życiu miałem do czynienia z wieloma subami i różnymi wzmakami (przeważnie klasa budrzet)

i zauwarzyłem że jak się zamieni bieguny przy subie (minus zamiast plusa) to sub staje się wyrażnie wydajniejszy,jak ktoś nie wierzy to niech sprubuje u siebie.Moje pytanie-dlaczego tak się dzieje? :mur1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twojego odczucia nie potrafie wytmumaczyc , ja u siebie suby zawsze na poczatku podlanczam w fazie slucham i przepinam na przeciwfaze wzgledem glosnikow z przodu , gdy graja w fazie w przypadku mojego kombi trudno jest zgrac przod z tylem , sub ucieka do bagaznika i brzmi to tragicznie natomiast w przeciw fazie 90% subow w skrzyniach zamknietych ladnie sie dopasowuje do przodu w moim samochodzie , subiektywne odczucie w przypadku gry w przeciw fazie jest takie ze gra wtedy ciszej bo jak to mowia bas z przodu i z tylu sie znosi.... Cos co ty opisujesz jest zjawiskiem odwrotnym wiec mysle ze moze miec na to wplyw samochod lub skrzynia suba lub jedno i drugie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W przedszkolu wszyscy uczyli się rysowania szlaczków , potem w podstawówce na początku takimi szlaczkami oddzielało się kolejne lekcje (w pierwszej klasie).

Kilka lat później uczyli (też w podstawówce) fizyki bardzo podstawowej.

Więc prosiłbym bym aby usiąść i spróbować zrozumieć o czym ja teraz piszę :zawstydzony: .

PS

Może Nakamichi raczej niech nie rysuje i nie podpowiada :wink: .

 

I jeszcze jedno, niemożliwe jest aby usłyszeć to w różnych miejscach lub przy włączonym tylko subwooferze.

Edytowane przez Grzegorz1969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K...a co to za forum że zamiast normalnie odpowiadać to się nabija jak ktoś coś nie wie.

to co napisał "pimp_zabrze" potwierdza moje DZIWNE spostrzeżenia.

 

Wiesz , tak samo dobrze mógłbyś wysłać SMS-a do lekarza "Jak stoję boli mnie głowa, proszę odpisać jaką mam chorobę i przepisać odpowiednie leki" .

Na odległość nie stawiam diagnoz, na słuch nie mierzę i nie ustawiam :zawstydzony: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K...a co to za forum że zamiast normalnie odpowiadać to się nabija jak ktoś coś nie wie.

to co napisał "pimp_zabrze" potwierdza moje DZIWNE spostrzeżenia.

Takie forum na którym tępi się lenistwo i oczekiwanie gotowców zamiast samemu czegoś poszukać.

 

Zajrzyj chociażby do książek witorta z lat 70 i 80, a będziesz wiedział co i jak.

 

Krążyła też książka visatona w pdf po forach, trochę młodsza i też warta uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...