Skocz do zawartości

głośniki w półce... proszę o rady


mendzia1312
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowym forumowiczem i was wszystkich pozdrawiam i witam zarazem.

 

Właśnie kupiłem http://allegro.pl/jbl-gt5-963-kurier-gratis-sklep-i1327279945.html

JBL GT5-963

 

I mam zamiar zamontować je w tylnej półce w Puncie 1... gdyż standardowe głośniki to lipa...

 

Kupiłem już radyjko LG LAC3900RN i narazie jestem zadowolony... z przodu mam jakieś głośniki boschmanna 87mm, i nie grają tragicznie ale też myślę nad wymianą na jakieś JBL...

 

I mam prośbę, bo w związku że chcę zamontować głośniki w tylnej półce, i czytając FAQ i opinie wszystkich że to możliwie najgorsze rozwiązanie, chcę się poradzić czy można zrobić jakąś zabudowę tej półki od spodu bo to wytłumić, o ile się nie mylę...

 

I na dodatek by to nie ciążyło klapy, wymyśliłem żeby wpierw konstrukcje wyciąć z tekturki i odpowiednio dopasować... potem poktyć warstwą szpachli z włóknem szklanym, wyszlifować pokryć materiałem, wygłuszyć matą wygłuszającą i przykręcić... myślicie że to cokolwiek dobry pomysł??

 

Ja w sumie jestem laikiem w tej dziedzinie, i chciałbym się poradzić czy i jak jeszcze mogę kupić jakis subwofer żeby nie zajął dużo miejsca w bagażniku(potrzeba wożenia narzędzi do pracy) a żeby dawał przyjemny niski bass... wiem że komponenty niezbyt Ciekawe ale niestety mam ograniczony budżet, co prawda coś tam zarabiam ale żyć też trzeba:P

 

i mogę na to wydać z 400zł

 

Dzięki za rady

 

Brak podpisanego linku

warn

pozdro Gilotyn@

Edytowane przez Gilotyn@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za te 400zł i te 200zł co wydałes na głosniki to duzo lepiej by było kupic glosniki na przednie drzwi, zrobic panele z mdf-u.

W drzwi pakujesz glosniki 16cm, na podszybie tweetery i masz git..

Jak mozesz to wycofaj sie z zakupu jesli mozesz, jesli nie to sprzedaj kumplowi czy cos, kup sobie heliksy dark blue 62.1

Niekłuć sie ze radio masz ok-bo jest słabiutkie, wiem wiem ma 50watt..Ale w maxie a w rms-ie wyciąga okolo 16wat.. A twoj JBL potrzebuje chyba 70.. A Heliksy potrzebuja mniej, i pod radiem dobrze ciagna.. kosztuja okolo 230zł. Do tego robisz sobie panele z mdf-u , wytłumiasz drzwi, zakaldasz kabel 2.5mm2 i jest gitara..

Edytowane przez zomer1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za te 400zł i te 200zł co wydałes na głosniki to duzo lepiej by było kupic glosniki na przednie drzwi, zrobic panele z mdf-u.

W drzwi pakujesz glosniki 16cm, na podszybie tweetery i masz git..

Jak mozesz to wycofaj sie z zakupu jesli mozesz, jesli nie to sprzedaj kumplowi czy cos, kup sobie heliksy dark blue 62.1

Niekłuć sie ze radio masz ok-bo jest słabiutkie, wiem wiem ma 50watt..Ale w maxie a w rms-ie wyciąga okolo 16wat.. A twoj JBL potrzebuje chyba 70.. A Heliksy potrzebuja mniej, i pod radiem dobrze ciagna.. kosztuja okolo 230zł. Do tego robisz sobie panele z mdf-u , wytłumiasz drzwi, zakaldasz kabel 2.5mm2 i jest gitara..

nom może i masz racje, mogłem tak zrobić... ale już nie mogę ich oddać... a gdyby podpiął do nich wzmacniacz?? radyjko wiem że mam z niższej półki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom może i masz racje, mogłem tak zrobić... ale już nie mogę ich oddać... a gdyby podpiął do nich wzmacniacz?? radyjko wiem że mam z niższej półki...

 

Wejdź na dział "Wasze Instalacje" i tam znajdź auto które ma zrobione tak nagłośnienie auta gdyż jedynie taka osoba (jeśli w ogóle jest to możliwe) potrafi Ci powiedzieć jak to zrobić poprawnie.

Według mnie co byś nie zrobił to i tak grać to nie będzie nawet poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom może i masz racje, mogłem tak zrobić... ale już nie mogę ich oddać... a gdyby podpiął do nich wzmacniacz?? radyjko wiem że mam z niższej półki...

 

Same radio nie da ci ładnego brzmienia wiec po co na siłe je wzmacniac? Znajac zycie bedziesz podbijał to wszystko basem co doprowadzi do tego stopnia ze bedziesz miał zniekształcenia. Wybranie słabszych głosników spowoduje ze zagra ci to troszke wyzej ale czysciej i dynamiczniej.

Wytłumisz drzwi i bedzie ok.

 

Tak jak wspomniał kolega wyzej-szukaj ludzików od punciaka. Ja osobiscie znałem ziomka co tez zapakował elipsy na połce i tweetery w podszybie...

Nie bede rozwijal tematu - kolega wyzej juz na ten temat powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same radio nie da ci ładnego brzmienia wiec po co na siłe je wzmacniac? Znajac zycie bedziesz podbijał to wszystko basem co doprowadzi do tego stopnia ze bedziesz miał zniekształcenia. Wybranie słabszych głosników spowoduje ze zagra ci to troszke wyzej ale czysciej i dynamiczniej.

Wytłumisz drzwi i bedzie ok.

 

Tak jak wspomniał kolega wyzej-szukaj ludzików od punciaka. Ja osobiscie znałem ziomka co tez zapakował elipsy na połce i tweetery w podszybie...

Nie bede rozwijal tematu - kolega wyzej juz na ten temat powiedział.

wiecie co.. macie racje. Iście w stronę jak najgłębszego wzmocnionego basu jest złe... a przyznam się że woziłem w bagażniku subwofer od głośników do kompa, i miałem go podłączonego szeregowo pod jeden głośnik i niby to grało jako tako i bas był ale to lipa była! bo nie dość że te dwa głośniki miały impedancję nie taką jak powinny to rzeczywiście zniekształcało to trochę dźwięk. Jadnak zamontowałem te elipsy, wywaliłem subwofer i wg mnie gra całkiem przyzwoicie jak na ten budżet jaki miałem... Normalnie posłuchałbym was i zrobiłbym z mdf-u kieszenie i wstawiłbym w drzwi głośniki i wyciszyłbym je ale niestety nie mam gdzie z tym robić... wynajmuję mieszkanie w bloku, pokoik ciasny a auto na parkingu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie takie rzeczy ludzie robia pod blokiem, kolega silnik z malucha wyciagal pod blokiem :cwaniak:

Poszukaj znajomego ktory ma garaz i niech Ci go uzyczy na pare wieczorow, poczytaj wczesniej jak sie do tego zabrac, przygotuj wszystko i do roboty :zdrowko:

 

co do glosnikow w tylnej polce, mam tak i nie podoba mi sie jak dzwiek dobiega z tylu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie takie rzeczy ludzie robia pod blokiem, kolega silnik z malucha wyciagal pod blokiem :cwaniak:

Poszukaj znajomego ktory ma garaz i niech Ci go uzyczy na pare wieczorow, poczytaj wczesniej jak sie do tego zabrac, przygotuj wszystko i do roboty :zdrowko:

 

co do glosnikow w tylnej polce, mam tak i nie podoba mi sie jak dzwiek dobiega z tylu auta.

oj tam oj tam:) a żeby dołożyć np dodatkowe głośniki w drzwi z przodu i z tyłu to musiałbym dokupić wzmacniacz 4 kanałowy?? bo radio ma 4 kanały i chyba więcej nie wydoli... dobrze myslę??

post-5071-082526000 1290605258_thumb.jpg

Edytowane przez mendzia1312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie takie rzeczy ludzie robia pod blokiem, kolega silnik z malucha wyciagal pod blokiem :cwaniak:

 

 

Akurat wyciągnąć silnik z malucha to mniej roboty niż wygłuszyć drzwi :P

 

Szkoda było półki ciąć, możesz te elipsy spróbować wsadzić w drzwi jak ktoś tu już pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wyciągnąć silnik z malucha to mniej roboty niż wygłuszyć drzwi

 

ja pod blokiem wytlumilem 2 drzwi, zamontowamem cale okablowanie, glosniki i jeszcze central w ten sam dzien zamontowalem, wiec niech nikt nie tlumaczy sie, ze mieszka pod blokiem i nie ma jak, czy czasu. Fakt ze poskladac w ten sam dzien nie zdazylem plastikow w aucie, ale wszystko bylo zamontowane, auto na noc zamkniete, na drugi dzien tylko montaz tapicerek i bylo cacy :)

 

sory za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś także nie robiłem audio zgodnie z zasadami do momentu kiedy ..... nie zacząłem sobie zadawać pytania dlaczego to nie gra dobrze. Ja miałem kogo pytać ale jeśli zadałem właściwe pytanie otrzymuje prawie zawsze taką samą odpowiedź : " I właśnie na to pytanie powinieneś znaleźć odpowiedź " .

Pytania zadaje cały czas ale przynajmniej wiem, że tą wiedzę co zdobyłem przydała się i umiem ją wykorzystać :zawstydzony: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś także nie robiłem audio zgodnie z zasadami do momentu kiedy ..... nie zacząłem sobie zadawać pytania dlaczego to nie gra dobrze. Ja miałem kogo pytać ale jeśli zadałem właściwe pytanie otrzymuje prawie zawsze taką samą odpowiedź : " I właśnie na to pytanie powinieneś znaleźć odpowiedź " .

Pytania zadaje cały czas ale przynajmniej wiem, że tą wiedzę co zdobyłem przydała się i umiem ją wykorzystać :zawstydzony: .

głośniczki założone i ich dźwięk mi się naprawdę podoba.. nie wiem co by miało grać nie tak...

 

Myślę jeszcze przerobić maskownice przy szybie z przodu bo trochę tłumią dźwięk i wstawić tam też głośniki JBLa

post-5071-009908100 1290642083_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...