Skocz do zawartości

Problem Alpine 3544


PrOcenT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem z alpine 3544. Kupiłem go od kolegi z forum luk9753 i mam ten sam problem co on. Chodzi o to ze wzmacniacz po podłaczeniu chinch zmienia kolory z pomaranczowego na zielony i tak w kołko. Moje redio to alpine 9855. Czy moze byc problemem to ze radio ma wyjscia chinch 4v a na wzmaku jest zakres do 2v? Jak podlaczyłem do wzmaka sygnal z telefonu to wszystko jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

masa od karoseri w 2 innych wzmakach jest wszystko ok. Jezeli samochod jest odpalony to caly czas sei kolor lampki zmienia jak zgaszony to podobnnie tylko ze czasami gra, przerwa i znowu nie gra i tak w kółko Edytowane przez PrOcenT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie. wzmacniacz byl przykrecony do skrzyni sprawdzalem 3 pary rca 2x dietz i prolink i to samo sie dzieje. moze byc to wina tego ze radio podaje 4v a wzmacniacz moze przyjac tylko 2v i przy wiekszej glosnosci jest przesterowany i to jest problemem tego ze sie wylacza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
nosilem ja do elektronika i powiedzial ze jest wszystko ok. Wczoraj jeszcze raz ja podlaczylem + i - z akumulatora i tak: na zgaszonym silniku gra do 18/35 volume na radiu powyzej juz zaczyna sie wylaczac, lampka tak jakby jak jest zielona to jakby troszke przygasa, a jak zglosze wiecej to odrazu sie wylacza na pomaranczowa i gra przerwami ( 2 sekundy gra 2 nie gra) jak scisze wraca do normy. Zas jak odpale silnik to sie dzieje komedia caly czas wlacza sie i wylacza bez wzgledu na to na ile jest zgloszone radio a jak tylko odlacze kable rca jest zielona. Ma ktoś jeszcze jakis pomysl co z nia moze byc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś w miarę ten elektronik ? Bo znam takich, którzy obok książek z elektronika tylko siedzieli.. Wiem ze sporo komplikacji ale nożna zrobić jeden eksperyment - najlepiej gdyby był drugi aku. Podlanczasz zasilanie tego wzmacniacza tylko pod drugi akumulator i wtedy sprawdzasz co sie dzieje. Jesli masz miernik możesz tez zrobić tak - rozlaczyc kable RCA , przyłożyć sonde do masy kabla a druga do masy RCA wzmacniacza i zobaczyć czy jest jakieś napięcie . Potem do drugiego kabla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektronik w miare. Czyli poprostu + i - podlacze do drugiego aku a reszte zostawic bez zmian i zobaczyc co sie bedzie dzialo. Zapomnialem wspomniec ze jak podlaczylem chinche z telefonu przez sluchawki to jest wszystko ok bez wzgledu czy silnik odpalony czy nie. Edytowane przez PrOcenT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec albo problemem jest masa albo poziom sygnału . Dlatego trzeba coś wyeliminować :) Mizna takze zrobić taki eksperyment - jeden kanał zostawić pdlaczony do radia a do drugiego podpiac mp3 i odpalic muze oraz samochód. Potem zamienić kanały .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wzmacniacz przykrecony jest do blachy ? Wydaje mi się problemem będzie tu obwód masy. Trzeba odseparowac obudowe wzmacniacza od karoserii a jesli to nie pomoże to pokombinowac z kablami RCA ( masa )

 

Nie miałem nigdy z tym wzmacniaczem podobnych problemów, i nie powinno to występować jeżeli nie był poprawiany.

Tyle, tylko, że u mnie masa jest zawsze z aku. Coś mi się wydaje, że jest problem z zasilaniem, nie koniecznie masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis go testowalem a wiec tak pod drugim aku dzieje sie to samo, 1 chinch z radia drugi z psp tez to samo. Zauwazylem ze gdy podlacze chiche z psp do wzmka na wylaczonym silniku i jedna od psp dotkne obudowy wzmacniacza to nic sie nie dzieje a na odpalonym silniku odrazu sie wylacza i zapala pomaranczowa lampka i przestaje grac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko czy mozliwe ze jest cos z radiem zimne luty na rca? Bo dzis doszedl drugi wzmak alpine 3539 i dzieje sie z nim to samo w moim aucie zas u kumpla jak go podlaczalem jest okej z tym 3539 bo z drugim 3544 dalej to samo. Mozliwe ze mam cos z radiem tez?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem dzis rockforda i zero problemow wszystko ok brak spadkow napiecia, podkrecony na maxa gra bez zadnych problemow nie wiem juz o co tu chodzi. Wczoraj pozyczylem od kumpla radio i z alpina 3539 dalej to samo zas u niego w samochodzie pod tym radiem wszystko ok. Czy przekruj kabla ma znaczenie co do grania?? A i co jeszcze zauwazylem pod alpina 3539 sa spore spadki napiecia az lekko podswietlenie zegarow przygasa a pod rockfordem zero choc ma wiecej wat niz alpina. Edytowane przez PrOcenT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...