Skocz do zawartości

Dylemat kupna głośników - Alpine, JBL, Helix, Magnat 130mm


Bambus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem początkujący w dziedzinie Car Audio, nie znam się za bardzo na sprzęcie grającym, ponieważ nie miałem szansy porównania żadnego z głośników.

 

Chciałbym w swoim Citroenie ZX (wejście na głośniki 13 cm) zmienić głośniki na coś lepszego. Z reguły lubię połączenie dobrych wysokich tonów ze średnim basem (nie cierpię tzw. łupania).

 

Dlatego przychodzę do Was tutaj z dylematem jakie głośniczki polecacie do radia ALPINE CDE-111RM, mam na oku następujące głośniki:

 

 

Alpine SPG-13C2 - http://allegro.pl/alpine-spg-13c2-200w-max-dealer-myslowice-i1287161902.html

 

JBL GTO 528 - http://allegro.pl/jbl-gto-528-faktura-vat-sklep-wysylka-0-zl-i1298890802.html - ciekawy patent z przyciskiem do podbijania wysokich tonów

 

HELIX DARK BLUE 5.1 - http://allegro.pl/helix-db-5-1-dark-blue-2-drozne-13tki-slask-i1307491650.html

 

Słyszałem pozytywne opinie o Magnatach.

 

Na głośniki mam przeznaczone mniej wiecej 200 zł, nie chcę zbytnio cudować i robić z auta pojazdu, który będzie grał, a nie jeździł.

Zależy mi tylko na głośnikach, nie chcę ani wzmacniacza ani suba :P

Czyli głośniki będą tylko pod radio.

 

Polecicie coś?? Mam wielki dylemat. Pozdrawiam

Edytowane przez Bambus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem pozytywne opinie o Magnatach

a kto to takie opinie głosi??

warto zacząć od opcji "szukaj" zarejestrowałeś się 19min temu i zakładasz temat...poczytaj troszkę, a na pewno pomoże Ci to podjąć najlepszą dla ciebie decyzje w sprawie głośników i nie tylko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto to takie opinie głosi??

warto zacząć od opcji "szukaj" zarejestrowałeś się 19min temu i zakładasz temat...poczytaj troszkę, a na pewno pomoże Ci to podjąć najlepszą dla ciebie decyzje w sprawie głośników i nie tylko :wink:

 

A witam, opinie takie głoszą sprzedawcy w Słupsku.

 

Co do tak szybkiego założenia tematu, szukałem w szukajce tematów wpisując nazwy głośników i niestety nie znalazłem zadowalającej mnie odpowiedzi.

 

Może ktoś proponuje inne głośniki niż te, które podałem w poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy sieja taka opinie booo... ;) Reklama dźwignią handlu . Zachwalali by g*** byle je sprzedać . Taka prawda. Wpisywales nazwy glosnikow w nasza wyszukiwarkę i nie znalazłeś nic... Może dlatego ze nikt takowych nie polecał ;) A teraz serio - z tych co podales osobiście brał bym Helixy . Cieżko mi się wypowiadać w kwestii innych 13 wiec ktoś inny może wymyśli coś lepszego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prosze wpisac budrzetowy zestaw, zestaw do 200zl,300zl itp :)

 

niestety po wpisaniu takiego czegos nic mi nie wyskakuje, a jak juz znajde jakis temat to pelno info o wzmakach i subach a nie glosnikach, nie zakladalbym tematu bez sensu, sam prowadze forum, wiem co to szukaj. Poszukuje konkretnej odpowiedzi, glosniki to radia ALPINE CDE-111RM bez ingerowania w wzmaki i suby...

 

Waski, dziekuje za konktretną odpowiedź, może ktoś ma jakies jeszcze propozycje, doświadczenia z porównania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym napisz czy to ma być zestaw odseparowany ( jesli masz miejsce na tweetery ) czy głośniki coaxialne czyli 2 drozne .

 

wolałbym zestaw NIE odseparowany, mam tylko wejścia w drzwiach. Co do Helixów sorry, pomyliłem się, miały być 13-tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13cm pod tym radiem i Twoje wymagania to nie realne (kiedyś się pisało że takie rzeczy to tylko w Erze )

Na pewno nie da rady tam w prosty sposób zamontować 16-tek :?:

 

 

Ps.

nie kupuj głośników koksjalnych, tweeter zawsze gdzieś da się zamontować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13cm pod tym radiem i Twoje wymagania to nie realne (kiedyś się pisało że takie rzeczy to tylko w Erze )

Na pewno nie da rady tam w prosty sposób zamontować 16-tek :?:

 

 

Ps.

nie kupuj głośników koksjalnych, tweeter zawsze gdzieś da się zamontować ;)

 

no właśnie nie mogę znaleźć żadnych dystansy do citroena pod 16tki.

 

dlaczego nie realne ? szkoda radia pod tak małe glosniki, czy jest jakis problem ? :P radio bede mial dopiero za 2 mieszki, teraz działam z radiem DALCO.

 

 

add ////

23:29

 

patrzyłem właśnie, nie mam możliwości nawet założenia dystansów, czyli tylko 13-tki wchodzą w grę :(

tak więc, miał ktoś doczynienia z dobrymi 13-tkami ?

Edytowane przez Bambus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/hertz-dcx-130-nowy-zestaw-gw-i-2-gratisy-i1311436227.html - HERTZ DCX 130 - a miał ktoś doczynienia z tym ? słysząc je w sklepie, grały nie najgorzej, wiem, że inny efekt niż w drzwiach, ale zastanawiam sie nad nimi. Edytowane przez Bambus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...