Skocz do zawartości

Radioodtwarzacz z wyjściem optycznym


M@riusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zastanawiam się nad zmianą radyjka, narazie się zastanawiam ale pytanie do was jak w temacie, jakie radia znacie, posiadające wyjście optyczne które nadają się do jakościowego systemu. Piszcie w formie listy dodając plusy i minusy jakie znacie. Ja znam jedno które by mi pasowało ale podobno ma problemy z odczytem nagrywanych płyt, jest to minus bo już kilka takich opini czytałem, plus jest taki że wyjście optyczne to chyba toslink, mowa oczywiście o Alpine CDA-7944r. Radio nie musi posiadać żadnych zwrotek, procka czy innych bajerów, ma odczytać płytę, przesłać sygnał i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz to inaczej rozwiązać. nie musi byc koniecznie toslink. Domniemuje ze szukasz radia do podpiecia pod procek?

To mozna to inaczej rozwiązac. Radio bedzie "nowsze" i w podobnych pieniądzach za całosc. Kupic najtansze z nowych z Ai-netem do tego zmieniarke chyba 624 ma optyka (poprawcie mnie jesli sie myle). Polączyc Radio ze zmieniarka Ai-netem a Zmieniarke z prockiem po Optyku i masz Mexico :)

Zmienirke kupisz za 100-150 PLN, tanie radio nie wiem CDA-9885 w dobrym stanie moze jeszcze na gwarancji w uzywce ponizej 500 PLN i kabelki......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, disaster3 podsunął pomysł o którym nie myślałem, może to zadziałać ? Radio mam CDA-9887r więc nie musiałbym innego kupować, wystarczyło by zmieniarkę tylko czy da radę podłaczyć radio ze zmieniarką Ai-net'em a zmieniarkę z procesorem po optyku. Tylko czy ta zmieniara ma oddzielnie wejście Ai-net i wyjście optyczne ? Bo oglądałem zdjęcia w sieci i na żadnym dobrze nie widziałem tego. Ma szanse taki układ zadziałać ? Bo nie ukrywam że to byłoby chyba najlepsze rozwiązanie dla samego sprawdzenia czy podłączenie po optyku coś zmieni a zmieniarka zawsze się by przydała przy okazji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, disaster3 podsunął pomysł o którym nie myślałem, może to zadziałać ?......

 

Zadziała jeżeli dodatkowo połączysz zmieniarkę z prockiem po ainecie. Czyli w skrórcie :

 

Radio - procek - AiNet

Zmieniarka - procek - AiNet + Optyk

 

Jak połączysz samym optykiem zmieniarkę z prockiem, to nie ma prawa zadziałać... wszak światłem prądu do zasilania nie prześlesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, ale do czego zasilania ? Procka ? Dodam że procesor to Bit One więc zasilanie ma swoje. Po prostu po podłączeniu Bit One przez RCA nie mogę wszystkiego ustawiać, chcę podłączyć optykiem i sprawdzić co będzie. A dodatkowo zmieniarka się przyda.

aha to bitone.... to zmienia postac rzeczy ja i Marcin podal Ci rozw. pod kątem zrodlo (alpine) procek (alpina np. 701'ka) no i zmieniara alpine..... ale jak sie ma do tego bitone ....... to ja "nieznaju" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, ale do czego zasilania ? Procka ? Dodam że procesor to Bit One więc zasilanie ma swoje. Po prostu po podłączeniu Bit One przez RCA nie mogę wszystkiego ustawiać, chcę podłączyć optykiem i sprawdzić co będzie. A dodatkowo zmieniarka się przyda.

 

Skoro temat zaczął się od 7944, to przez myśli mi nie przeszło że masz "pykłana". W alipinach po ainecie masz zasilanie zmieniarki(624), bo procek zasilanie ma swoje w rzeczy samej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...