Skocz do zawartości

Skoda Fabia by michas82lca


michas82lca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po przerwie :)

Dzisiaj doszedł wyczekiwany wzmacniacz do napędu przedniego zestawu :rolleyes:

Prezentuje się mniej więcej tak

http://images50.fotosik.pl/399/afface72dff92748m.jpg http://images50.fotosik.pl/399/b6535d6d58ab98dcm.jpg http://images38.fotosik.pl/393/64460735e13224acm.jpg

 

W związku z tym, że nie posiadam instrukcji obsługi zapytanie mam czy ktoś takową posiada w formie elektronicznej? Jeśli tak byłbym wdzięczny (ciężko ją znaleźć na necie).

 

Mam pytanie jeszcze do osób mających już jakieś doświadczenie z tą konstrukcją...a mianowicie znajdują sie dwa sloty podłączeniowe zasilania, moje pytanie brzmi: muszę podłączyć oba czy wystarczy jeden?, drugie pytanie dotyczy podłączenia RCA, na wzmacniaczu znajdują się sloty na dwie pary czyli 4 kanały, czy muszę podłączyć oba poprzez rozdzielacz typu "Y" czy wystarczy jeden? Jeśli jeden to w jaki dokładnie sposób zrealizować podanie sygnału (na który slot). Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

panowie wybaczcie...gamoń ze mnie :wstyd: nie przeczytałem co dokładnie jest napisane na wzmacniaczu, a jedynie zasugerowałem się tym, że jest napisane dwa razy power dopiero teraz, sprawdzając czy zdjęcia otwierają sie jak należy zauważyłem na zdjęciu co jest dokładnie napisane :wstyd: w związku z czym sprawa zasilania jest dla mnie jasna :hurra:

 

pozostaje pytanie o RCA...czy potrzebuję jedną parę (2 kanały) czy dwie pary (cztery kanały)?

właśnie doczytałem instrukcję od DA100 (jeszcze raz dziękuję Grzegorz1969) i sprawa RCA również stała się w 100% jasna :rolleyes:

 

Jak pogoda pozwoli to jutro pierwsze testy

Edytowane przez michas82lca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emblemat tylko jest z III serii...poza tym zostało wymienione co powinno zostać wymienione i został wypolerowany :) cała akcja została wykonana w Genesis'ie więc nie powinno być źle, takie SPA dobrze mu zrobiło.

Swoją drogą jakie są różnice techniczno - brzmieniowe pomiędzy II a III serią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam kompletnie porównania do serii III a jestem właśnie po pierwszych odsłuchach DM200 i muszę przyznać, że robi wrażenie. Poprzeczka była wysoko po Helix A2...muszę się z nim troszkę osłuchać, puki co to powiem, że na nowym nabytku dźwięk gitar nabiera nowego znaczenia, od nowa można poznawać te same utwory. Generalnie po 2h słuchania wiem, że wymiana poszła w dobrą stronę. A i sekcja subniskotonowa dostała nowego gracza w postaci Helix'a A2 i to zdecydowanie na plus wyszło. Mocy może troszkę mniej ale i nie potrzeba aby mi auto rozrywalo, za to cała reszta wyszła na duży plus. Po raz kolejny pojawił się uśmiech na twarzy i kolejny kroczek w stronę gryzonia został poczyniony :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie do szybkich rockowych kawalkow to Gienek wymiata :cwaniak: A dlaczego napisales ze troszke brakuje mu mocy?? Dla mnie to jak narazie najmocniejszy piecyk dwukanalowy jaki mialem.Nie na papierze ale w odsluchu,trzyma moje PHD 150 za morde jak by mial 2x200Rms :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego napisales ze troszke brakuje mu mocy??

a gdzie tak napisałem? jest troszkę słabszy od F2 500 ale całą resztą go zamiata więc... :hyhy: mówię oczywiście o trybie mostkowym dla sekcji subniskotonowej bo do zasilania przodu to A2 absolutnie deklasuje F2 500 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za szybko jeszcze na porównanie...przód mam średnio wymagający mocowo więc i ciężko coś powiedzieć...myślałem, że pokręcę sobie gain'em a tu skręciłem go na max'a i się okazało, że nawet już jest za dużo :) nie podpinałem genesis'a pod suba i nie zamierzam :P w porównaniu wyjdzie penie podobnie, nie wiem czy te różnice mocowe będą odczuwalne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za szybko jeszcze na porównanie...przód mam średnio wymagający mocowo więc i ciężko coś powiedzieć...myślałem, że pokręcę sobie gain'em a tu skręciłem go na max'a i się okazało, że nawet już jest za dużo :) nie podpinałem genesis'a pod suba i nie zamierzam :P w porównaniu wyjdzie penie podobnie, nie wiem czy te różnice mocowe będą odczuwalne

 

Ja mam gain-a skreconego na 1/4 i chyba tez mi sie wydaje ze glosniki czasami wolaja :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziomem odkręcenia gain'a nie ma się co sugerować bo na poziom wysterowania wzmacniacza największy wpływ ma źródło dźwięku a dokładniej napięcie wyjściowe złącz RCA. Ale pierwszy raz mi się zdarzyło aby minimalna czułość była nawet zbyt duża dla konkretnej jednostki :) muszę uważać na głośniki bo 9255 nie pokazuje na wyświetlaczu poziomu głośności, a głośniki dość delikatne...ja wiem ile mogę odkręcić ale moi pasażerowie już niekoniecznie i są bardzo zawiedzeni jak dostają zakaz dotykania gałki głośności :chytry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podpinałem genesis'a pod suba i nie zamierzam :P w porównaniu wyjdzie penie podobnie, nie wiem czy te różnice mocowe będą odczuwalne

Mocowe jak mocowe, ale bardziej różnice w charakterze piecyków.

 

Poza tym DM200 ciężko pod suba w Twoim przypadku (brak LPF). Chyba, że w "SPA" zamontowali coś takiego;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym DM200 ciężko pod suba w Twoim przypadku (brak LPF). Chyba, że w "SPA" zamontowali coś takiego;)

a no fakt, wylatało mi to z głowy :) ale jakoś mi tych filtrów nie brakuje :P

Mocowe jak mocowe, ale bardziej różnice w charakterze piecyków

tutaj również się zgadzam w 100%

I nie ukrywam, że DM200 jakoś tak zgrabniej wygląda...klasyczniej :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciu to widać :wink: są dwa gain'y 12V+ 12V- dwie pary złącz RCA remote oraz fan dwóch par slotów głośnikowych to nie muszę dodawać :) generalnie zacny klocek i cieszę się, że zawitał, bałem się troszkę o owe SPA ale dali rady. Jak będzie chwilka to go rozkręcę i zobaczę co zostało zrobione...albo i nie zobaczę :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...