Skocz do zawartości

Problem prawdopodobnie z chinch-POMOCY


Fonder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki problem. W pewnym momencie przestała działać mi skrzynia. Otworzyłem bagażnik i znalazłem problem w tym, że prawdopodobnie podczas ostrego hamowania skrzynia była za słabo przytwierdzona i uderzając o wzmacniać poprostu ułamała chinch. Myślałem, że to jest problem. Wymieniłem chinch(kabel zostawiłem ten sam) tyle że nie mogłem znaleźć konkretnych pozłacanych więc kupiłem takie za 10 zł za sztukę, polutowałem i podłączyłem. Co się okazało dalej nic. Wzmacniacz podłączony pod głosniki, masa ok, 12V też, wszystko się świeci jak powinno, kable sprawdziłem raz jeszcze-nawet zamieniłem je bo myślałem, że może kolory mi sie pomyliły :) ale nic. Co może byc przyczyną?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gniazdo rca ( chinch ) w środku wzmacniacza zostało wyrwane z płytki , lub środkowy styk gniazda został " przegięty i teraz nie kontaktuje z " bolcem " wtyku? Trzeba rozkręcić i zobaczyć. Druga opcja to taka , ze w skrzyni odpia się kabel od glosnika lub terminala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączona jest tylko skrzynia, lutowałem tak, że kupiłem nowy kabel ale zeby nie wyciagac starego obciąłem jedno i drugie, zalutowałem i zaizolowałem. No jedynie podjadę do sterfy ciszy i może mi pomogą ale to sobie pewnie policzą więc chciałem to załatwić z Waszą pomocą. Edytowane przez Fonder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ciagnales nowego kabla ale uciales stare koncowki i wykorzystales tylko stary kabel ? Jesli jestes pewien swojego lutu to ok :) Co to w ogole za wzmacniacz? I jakie radio? Pytam o radio, bo w nim tez moze tkwic problem . Mozesz rozkrecic wzmacniacz by zbadac co dzieje sie w srodku ? Lub wczesniej podmienic na jakikolwiek inny ( mono, 2 ,4 6 kanalowy ) ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz to JBL GTO 4060: http://allegro.pl/jbl-gto-4060-600w-4-kanalowy-100-sprawny-i1285742826.html

a radio pioneer ale nie pamiętam jaki. W miarę dobry,4x50 na mosfet, wyszedł po "delfinach". No postaram się podjechać do "strefy ciszy" i zobaczyc z czym jest nie tak. Tylko ostatnio miałem problem ze skrzynią to za podłączenie jej do wzmacniacza i sprawdzenie czy działa wzieli 80 zł...:/!Dzieki za odpowiedź wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...