Skocz do zawartości

Głośnik jakościowy.


kasia86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

oczywiście, ze vw :D a ten hx powiedzcie mi jak on gra konkretnie ? potrafi uderzyć czasem ? niestety hx10 kosztuje ze skrzynka prawie 1200zł. Problem w tym, że mam głupkowatą pracę i nie wiadomo kiedy może trafić mi się wyjazd (delegacja) ale nie ukrywam chętnie bym przyjechała

 

Seryjny VW Golf I konta Audi R8 - Jesteś pewna ze VW będzie " szybszy " ? ;) Przepraszam za OT ale to tylko gwoli zobrazowania konieczności rozpatrywania konkretnych modeli glosnikow a nie ich rozmiarów .. Wiesz ...my faceci zawsze będziemy się upierac ze rozmiar nie ma znaczenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze audi :) napisałam tak ze vw bo mój poluś jest najlepszy hehe :) a co do rozmiaru to ma znaczenie :P ale wróćmy do tematu głośników :) bo o tym rozmowa prawda ?

 

 

A jak ten audio system zagrałby w klozecie ?

Edytowane przez kasia86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze audi :) napisałam tak ze vw bo mój poluś jest najlepszy hehe :) a co do rozmiaru to ma znaczenie :P ale wróćmy do tematu głośników :) bo o tym rozmowa prawda ?

 

 

A jak ten audio system zagrałby w klozecie ?

Mam HX 12 w klozecie i powiem Ci ze na mój gust potrafi zatrzasc fotelem , zejść a przy tym jest dokładny i szybki . Słucham głownie electro-house ale także jazz czy regge często się pojawiają .. glosnik doskonale sobie radzi. Wiec 10 będzie jeszcze szybsza a i zejście myśle ze tez Cię zadowoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ten audio system zagrałby w klozecie ?

 

jak większość subów :)

 

Na spocie będziesz mieć :

- Helix-a P8;

- Phase Linear Aliante 10 Si;

- Phase Linear Aliante 12 Si LTD ( jak ktoś ma skrzynkę na niego :wstyd: );

- Audio System HX10SQ;

- Cervin Vega;

 

i parę innych konstrukcji znając życie :)

Więc do wyboru, do koloru, do ucha, do czego tam kto chce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem wiem jak jest tylko nie wiem czy dotrę bo jak jest świeto jakiekolwiek to spada mi na głowę rodzinka i teściowa :D

 

to weź wpakuj ją do Polo i przyjedź i z nią :D

 

także na razie chciała bym kierować się opiniami waszymi a jak sie uda to na zlot przyjadę

 

jak na zimowy, to zły pomysł, bo wtedy auta słabiej grają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchasz najlepiej jak nie będziesz wiedziała

 

jakiej wielkości jest głośnik i wtedy wybierzesz ten który

 

najbardziej Ci podpasował.

 

Śmiało zabierz też faceta od wkładania skrzynek ;P

 

Swoją drogą chciałbym żeby moja żona chciała jakiegoś suba u siebie w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miła damo :rotfl: .

Pozostaje jeszcze rozważyć całokształt systemu bo "załupać" i to w sposób jakościowy potrafi każdy z wymienionych w temacie.

Z mojego skronmego doświadczenia własnie suba dobiera sie na samym końcu pod system serce (przodek) mój ostatni projek zaczynałem własnie od d...strony basowca i trudno dibierać przód do suba zdecydowanie w druga stronę jest lepiej musiałem go zamienic na troche inną sztukę którą pewnie też kiedyś wymienię.

Ktoś tu juz wpominał do maleństwa klasy polo 8" starcza i to z nawiazką ,

SQ-lowe granie to nie telepanie plastikami i klapą.

Zaproponowałbym Dynaudio MW 170 w closedzie w tej chwili "ćwiczę" go u małżonki w "kobietowozie" :rotfl: podobnej klasy (Toyota Starlet) ...daje radę i to zasilony "marną" setką watów.

Podjedź na tego spota juz tam chłopaki będą się sie zabijac by ... :rotfl: wkładać swoje budki z basowcami do Twojej polówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemka. Pozwolę sobie dorzucić 3 grosze bo właśnie ćwiczę temat niedużego suba do autka. Zacznę od Aliante 8Si - odpada - za małe ciśnienie i brak odpowiedniego zejścia. W dwóch budkach "closed" stoją sobie u mnie Audio System HX 8 SQ i Aliante 12 Si. Na podstawie odsłuchów tych głośników i biorąc pod uwagę preferencje "zejściowe" koleżanki Kasi zdecydowanie bardziej polecam coś większego niż 8-kę. Myślę że dobrym kompromisem będzie 10" - jakie to będzie 10" to zgadzam się z przedmówcami - należy posłuchać. Jeśli 10-ka nie wystarczy, będzie jasne że pozostaje 12".

 

Ja bym pchał Aliego 12 Si gdyby tylko miejsca w aucie starczyło...

Edytowane przez Rades
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleżanko mam ten głośniczek (AudioSystem HX 8 SQ) i mówiąc szczerze to na ostatnim spocie w Katowicach co poniektórzy koledzy byli zdziwieni co on potrafi i nie dowierzali że jest to 8" a nawet mogę powiedzieć że byli przekonani że w bagaju gra 10" ja nie 12". Poza tym jest to bardzo punktualny i "potrafiący zagrać dołem" głośniczek - w końcu to SQ

 

Jak byś była zainteresowana odsłuchem to daj znać.

 

Popieram HX08SQ potrafi zjechać ładnie w dół, jedynym ograniczeniem jest jego wychył, przy głośniejszym śłuchaniu lubi puknąć z cewki.

HX12SQ moim zdaniem już jest trochę zbyt wolny, jesli ma być kompromis między szybkością i jakością a zejściem i mocą to HX10SQ.

 

Natomiast moim faworytem w dziedzinie szybkość i zejście jest Cerwin Vega IT08, jak usłyszałem pierwszy raz jak gra to po prostu sie zakochałem, dlatego we własnym bagażniku woże 2 sztuki :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jakoś w dalszym ciągu nie jestem przekonana do 8...

 

a co powiecie o tym DLS W710,

 

Koleżanko. Skąd jesteś? Mam trochę sprzętu na miejscu.

 

Szukasz głośnika uniwersalnego. Polecam w takim razie Helix P10. Konstrukcja z membrana papierowa. W brzmieniu jest to "coś". Przetwornik używany był przez wielu w zawodach CA w SQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mu daje często w palnik, ale jeszcze ani razu nie puknął :szok:

Jak coś takiego pojawia się to zapobiegawczo bym wsadził 10'' cali

 

Jeśli dobrze zestroiłeś wzmacniacz i grasz z głową to nic mu nie zrobisz, ale trzeba po prostu uważać :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...