Skocz do zawartości

kino domowe do 1500zł


dreadlook
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co wybrać? Zupełnie nie jestem w temacie. Chodzi mi o jakość odtwarzanej muzyki i dosyć dużą moc, filmy to rzecz drugoplanowa. Pokój ma jakieś 20m2. Telewizor mam Philips'a (jednakże kino nie musi być tej firmy). Kasa jaką chce wydać to max 1500zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mozna było by sie pokusic o małe zestawy np allegro sony

W 20m2 (czyli cos jak ja mam ) w zupełnosci wystarcza subwoofer 10cali. U mnie w domu gosci 2x8cali napedzane starą unitrą.

Pytanie drugie-masz meble z witryna? Ja niestety tak, czasami jak dmuchnie to mi wszystko dzwoni (pokoj dzienny szyba i kilkanascie kieliszków :)

Ja bym ci polecił SAMSUNGA ale warto tez posłuchac cos z LG-sa tansze a czasami trafi sie cos co swietnie gra.

Mi obecnie w pokoju gra 100wat (5x20)+sub 40Wat+Dodatkowy sub 60Wat i powiem ci ze wykorzystuje nagłosnienie w połowie.. Wiadomo jak puszczam muze, to przechodze na system 2.1 lub 3.1 to daje glosniej, ale do filmu z 50stopniowej skali daje na 20, reguluje oddzielnie 2glosnikowy dodatkowy sub- i gra gitara.

Wieczorkiem jak wszyscy wyjda, jak chcesz to nagram cos na Wideło i ci pokaze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł w coś takiego (trochę drożej):

 

ONKYO HT-R538 JAMO S606

 

Do tego dokupić najtańszy odtwarzacz DVD. Suba tez możesz później dokupić. Na pokładzie już masz -Dolby® TrueHD oraz DTS-HD Master Audio™ wiec później DVD zamieniasz na Blu-Ray i jest bajka :)

 

Z tańszych proponuje:

Pioneer-vsx-520 + Jamo S426 HCS3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stefanb co ty za przeproszeniem pier..... :zabawa: . miałem zestaw samsunga serii ht przez 4lata, teraz ten zestaw gra u mojej siostry i wszystko hula bez problemów, płyty łykabezproblemowo-nawet i te porysowane

teraz przesiadłem się na zestaw onkyo i m-audio ale to większy budżet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To za przeproszeniem pier... że jeden zestaw działający bezproblemowo nie znaczy że wszystkie są ok, pracowałem w RTV i kina samsunga wracały zdecydowanie najczęściej i to nawet te za większą kase i potrafiły wracać po kilka razy te same sztuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, zestaw ma być nowy i nie może przekraczać 1500zł - takie są wymogi starszych :zawstydzony: chciałbym żeby grało to lepiej od GENIUS SW-HF5.1 5005 (czyt. bardziej jakościowo, moc mniej więcej na tym poziomie). To teraz trochę mi namieszaliście :przestraszony:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dreamerek jak patrzysz na blue-ray to popatrz na ceny.. Bedziesz kupował rodzicom płytki z filami czy kupisz sobie jeszcze nagrywarke do kompa, płytka blue-ray czysta to koszt ponad 10zł, jak kupujesz zestaw to wyjdzie 5-6zł sztuka. Juz lepiej miec jak ja Odtwarzacz WD HD PLAYER z dyskiem 1TB a filmiki to wiadomo "skad" :)

Co do samsunga-nie pakujcie wszystkiego do jednego worka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najleopsze zestawy kina domowego w cenie jakość\cena robi YAMAHA i tutaj nie ma się co kłócić. Yamaha zagra najlepiej przy muzyce i najlepiej odtworzy film. Jeżeli ma być tylko do muzyki to szukać należy 2.1 bo zdecydowanie lepiej, mocniej ładniej itp zagra.

Oczywiście można kupić Denona HK które są lepsze od yamahy ale to nie ta pólka cenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dreamerek jak patrzysz na blu-ray to popatrz na ceny.. Bedziesz kupował rodzicom płytki z filami czy kupisz sobie jeszcze nagrywarke do kompa, płytka blue-ray czysta to koszt ponad 10zł, jak kupujesz zestaw to wyjdzie 5-6zł sztuka. Juz lepiej miec jak ja Odtwarzacz WD HD PLAYER z dyskiem 1TB a filmiki to wiadomo "skad" :)Co do samsunga-nie pakujcie wszystkiego do jednego worka..

 

Wiem o czym mówię bo akurat mam w domu i WD TV HD Media player + 1TB WD, Odtwarzacz Blu-Ray LG-BD390 oraz nagrywarkę Blue-Ray i filmy z tego samego źródła :) a płytki mam kilka 25GB RW i 2 szt 50GB RW i to mi wystarcza :) bo kolekcjonować tego nie chce a wrażenia nieporównywalne w stosunku do WD-ka bo tam nie masz audio HD.

 

@ MixhaL A czemu akurat Yamaha najlepiej odtworzy film? Ja akurat uważam, że Onkyo o wiele lepiej to robi a mówię tak bo tez mam Yamahę :)

 

@ dreadlook ja wyszedłem z tego założenia, że kupie sobie później subwoofer i do tej pory nie mam :) i gram na 5.0 KEF (C7+C3+C6LCR)

Swoja drogą kiedyś był fajny zestaw JVC 3.1 ale nie pamiętam modelu - były bardzo pochlebne opinie a kosztował coś kolo 1700pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo mi..... chyba napije się meliski..

 

Ja proponuję za 1500 zł ~ Marantz SR5004 + BD5004 + zestaw monitor audio (5.1) i masz wszystko i pewnie się nie psuje. Chyba że składała nocna zmiana z soboty na niedzielę to pewnie będziesz musiał oddać 3 razy do gwarancji w jednym miesiącu.

 

Nie znajdziesz złotego środka. To tak jak z furami. Nie kupisz za 10 000 zł Audi A8 z V8 biturbo, które będzie paliło 8 litrów. A za 100 000 zł nie wybudujesz ładnej chaty. Za 500 zł nie pojedziesz na wypasione wczasy a za 1000 zł nie przeżyjesz sam miesiąca w Polsce.

 

NIE SZUKAJ ZŁOTEGO ŚRODKA !

 

Chcesz mieć fajny zestaw 5.1, nowy i ma to być kino ? Philips, Panasonic, Samsung.

 

Chcesz mieć total FULL Theater System z prawdziwym DTS i 1000 wypasami ? kup Marantz SR5004 + BD5004 + zestaw monitor audio (5.1) (10 000 zł)

 

Chcesz DIY - złóż sobie z audiocomponents.

 

Nie wiesz co kupić. Nic nie kupuj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/nowy-amplituner-onkyo-tx-sr-307-gwar-wawa-i1275644040.html Onkyo TX-SR304

 

Osobiście mam nieco starszy model (SR304-obecnie już chyba nie do dostania), ale dużych różnic nie ma. Wśród amplitunerów do 1k zł zdecydowanie najlepsza średnica i ogólna "muzykalność" -tanie Yamahy mocno ostrzą i to bez względu na model. Osobiście miałem kiedyś stereo na Yamashce AX700 i poszedł do żyda bo oprócz większej mocy nie miał żadnej przewagi nawet w muzyce-a do tego dochodzą oczywiście opcje "kinowe" :D Wiadomo,super wyposażenia nie bedzie w tej cenie, ale cudów nie ma.

 

Rozumiem że DIY w gre nie wchodzi... tak więc z kolumn poszukaj Kody, Jamo itp. Za tą cenę grają nie najgorzej np. http://allegro.pl/kino-domowe-jamo-s-426-s426-hcs3-gwar-2-kolory-i1267318748.html JAMO S-426. W takim pokoju myślę że sub jest zbędny-a jak będzie brakować to z czasem można dokupić.

 

Jak nie musisz kupywać kompletu to możesz złożyć 5.0 z oferty kolumn STX'a-wyjdzie tanio i w tej kasie nie do przebicia. Obczaj www.stx.pl - myślę że coś dobierzesz w tej kasie :)

 

No i do tego najtańszy DVD np. Manty - odtworzy wszystko i w stosunku cena/jakość nie do przebicia. Nie kupuj markowych DVD bo będziesz miał problem z "pirackimi" formatami :D

Edytowane przez mamusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli starsi postawili sprawe jasno to nie ma sensu kombinowac z diy.

Kup np: LG HT905TA http://allegro.pl/kino-domowe-lg-ht905ta-dvd-1100w-hdmi-usb-5-1-i1267476588.html

LG HT554TH http://allegro.pl/kino-domowe-lg-ht554th-5-1-usb-divx-hdmi-mp3-odss-i1266396610.html

Estetycznie wykonane, dobrze sypie... Ja sie orientowalem bo chcialem sobie wrzucic nowe kolumny + amp i bez 2tys + nie ma co sobie robic nadzieji ze zagra fajnie i bedzie mielic wszystko plus oczywiscie hdmi itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...