Skocz do zawartości

2 x Xtant 603x


Woolly24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Oki. Chyba dzisiejszy wypad na ryby daje mi się we znaki.

 

Plan był/jest na 2x603x. Do tego mono i wszystko extra.

 

Później zrozumiałem, że do 1x603x dokupić mono. Wtedy to raczej nie wiele da. I tutaj mi coś nie grało. Jednak widać się zakręciłem.

 

Także spokojnej nocy i sorry za zamieszanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki. Chyba dzisiejszy wypad na ryby daje mi się we znaki.

 

Plan był/jest na 2x603x. Do tego mono i wszystko extra.

 

Później zrozumiałem, że do 1x603x dokupić mono. Wtedy to raczej nie wiele da. I tutaj mi coś nie grało. Jednak widać się zakręciłem.

 

Także spokojnej nocy i sorry za zamieszanie:)

 

Daj spokój , ważne ze Woolly ma nad czym myśleć , a po taniości chciał się wymigać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zostaje na razie przy 1'ej 603'tke bo mam wszystko obecnie łącznie z subem. Zobacze jak to wyjdzie ale chetny byłbym na:

 

1 Opcja:

a. 2 wzmaki (Xtant 603x + Xtant 2200i)

b. połączenie (front z 603'ki na tw, mono z 603'ki na suba, woofery z 2200i)

 

2 Opcja:

a. 3 wzmaki(2xXtant603x + Xtant 1001dx)

b. połączenie (front z 1.603'ki na tw, woofery z 2 mono 603'ek, sub z 1001dx)

 

 

takie bym chciał mieć ale budżetu ni ma teraz......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zostaje na razie przy 1'ej 603'tke bo mam wszystko obecnie łącznie z subem. Zobacze jak to wyjdzie ale chetny byłbym na:

 

1 Opcja:

a. 2 wzmaki (Xtant 603x + Xtant 2200i)

b. połączenie (front z 603'ki na tw, mono z 603'ki na suba, woofery z 2200i)

 

2 Opcja:

a. 3 wzmaki(2xXtant603x + Xtant 1001dx)

b. połączenie (front z 1.603'ki na tw, woofery z 2 mono 603'ek, sub z 1001dx)

 

 

takie bym chciał mieć ale budżetu ni ma teraz......

 

Nie wiem , jakie masz wymagania odnośnie tego mono , ale mam takie małe basowe "coś" X-tanta , o mocy zbliżonej do tego co w tym zakresie oferuje 603 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem , jakie masz wymagania odnośnie tego mono , ale mam takie małe basowe "coś" X-tanta , o mocy zbliżonej do tego co w tym zakresie oferuje 603 .

 

 

takie mono Xtant'a tylko znałem, wiec zeby profil brzmienia i ogolnie do kolekcji pasowało, taki podałem :wink: Wymagań jakis wielkich nie mam bo na razie to tylko "zachcianki" ale fakt faktem ze jakiegos łomotu nie oczekuje na chwile obecną juz DLS RW10 sobie spokojnie gra w sedanie pod mono 603x wiec jak dla mnie bomba. Na razie "sie klepie" budka dla DLS. I na chwile obecną wystarczy jeden wzmak. Co nie znaczy ze w przyszłosci czegos nie dorzucę ale na razie wzmaki z pod znakiem duzego "X" mi bardzo pasują i jak będę cos kombinowal to na pewno w kierunku "X'ów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie mono Xtant'a tylko znałem, wiec zeby profil brzmienia i ogolnie do kolekcji pasowało, taki podałem :wink: Wymagań jakis wielkich nie mam bo na razie to tylko "zachcianki" ale fakt faktem ze jakiegos łomotu nie oczekuje na chwile obecną juz DLS RW10 sobie spokojnie gra w sedanie pod mono 603x wiec jak dla mnie bomba. Na razie "sie klepie" budka dla DLS. I na chwile obecną wystarczy jeden wzmak. Co nie znaczy ze w przyszłosci czegos nie dorzucę ale na razie wzmaki z pod znakiem duzego "X" mi bardzo pasują i jak będę cos kombinowal to na pewno w kierunku "X'ów"

Jak się do niego dogrzebię , to jutro podam Ci symbol , poznasz nowego członka rodziny X :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tej koncepcji 2 x 603x plus mono to w gruncie rzeczy jest cacy ale pobór prądu raczej by zabił wydolność elektryczną mojego samochodu.

 

Co Wy macie z tym poborem , wzmacniacze pobiorą tyle prądu ile mocy z nich zadysponujesz.

Same na swoje potrzeby nie "spożyją" nic ponad prąd spoczynkowy, który dla 603 wynosi średnio około 2A.

Edytowane przez nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jako że stałem się ojcem bliźniaków mam pytanie o ich podłączenie. Dwie sztuki xtantów 603x : jeden na lewą stronę drugi na prawą. 1 sztuka lewy front zasilać ma lewy tweeter, kanał mono ma zasilać lewy woofer. 2 sztuka prawy front - prawy tweeter , mono - prawy woofer. I teraz schemat jeżeli rozchodzi się o rca:

Czy wszystko dobrze po kojarzyłem tak jak powinno być. według założeń z tematu?

post-1970-0-84625700-1308578543_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak dam załóżmy tweetery z jeden sztuki, to inaczej rozkład prądów będzie się odbywał w sztuce nr dwa która by zasilała jedynie jeden woofer. Nie znam się na konstrukcji wzmacniaczy ale domniemam na chłopski rozum że w takim przypadku występowała by jakaś różnica między jednym xtantem a drugim. Dwa kanały zostaną wolne i to mi nie przeszkadza - nie planuję 3-way'a :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak dam załóżmy tweetery z jeden sztuki, to inaczej rozkład prądów będzie się odbywał w sztuce nr dwa która by zasilała jedynie jeden woofer. Nie znam się na konstrukcji wzmacniaczy ale domniemam na chłopski rozum że w takim przypadku występowała by jakaś różnica między jednym xtantem a drugim. Dwa kanały zostaną wolne i to mi nie przeszkadza - nie planuję 3-way'a :)

Jak chodzi o identyczność to wykorzystaj w każdym ze wzmacniaczy te same kanały tzn np lewe.

Takim rozwiązaniem sprowadzasz do minimum przesłuch między kanałowy, ale nie sądzę aby miało to praktyczne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o identyczność to wykorzystaj w każdym ze wzmacniaczy te same kanały tzn np lewe.

Takim rozwiązaniem sprowadzasz do minimum przesłuch między kanałowy, ale nie sądzę aby miało to praktyczne znaczenie.

Czyli nawiązując do mojego schematu prawe RCA mam podłączyć również do lewego kanału front w xtancie nr2? Lewe RCA do sztuki nr jeden również do lewego kanału. Nakamichi czy takie rozwiązanie jak napisałeś przyniesie jakąś różnicę w stosunku do podłączenia jakie ja narysowałem? Dziś rozważam teoretycznie jutro jak pogoda będzie to praktyka pójdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nawiązując do mojego schematu prawe RCA mam podłączyć również do lewego kanału front w xtancie nr2? Lewe RCA do sztuki nr jeden również do lewego kanału. Nakamichi czy takie rozwiązanie jak napisałeś przyniesie jakąś różnicę w stosunku do podłączenia jakie ja narysowałem? Dziś rozważam teoretycznie jutro jak pogoda będzie to praktyka pójdzie :)

Nie jestem wróżką , ale technicznie da się wykazać różnicę w budowie pomiędzy lewym i prawym kanałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...