Skocz do zawartości

2 x Xtant 603x


Woolly24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ktoś tutaj pisał o takim pomyśle i nie pamiętam kto chyba Disaster. Chciałbym aby mi ktoś przybliżył (nie znam się na budowie elektroniki) czy kanał mono w 603 to jest fabryczny mostek czy typowe mono. Jak się ma również sprawa zasilania tymi kanałami (150 rms) wooferów. Może ktoś miał styczność z takim rozwiązaniem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

.....czy kanał mono w 603 to jest fabryczny mostek czy typowe mono.

 

Mono

Jak się ma również sprawa zasilania tymi kanałami (150 rms) wooferów.

 

Możesz sprecyzować o co pytasz? ,jakieś specjalne cechy które mają sprawić celowość lub być zaprzeczeniem takiego użycia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mono

 

 

Możesz sprecyzować o co pytasz? ,jakieś specjalne cechy które mają sprawić celowość lub być zaprzeczeniem takiego użycia ?

 

Chciałbym uzyskać z owych kanałów mono coś w rodzaj konstrukcji dual mono to zasilania systemu przedniego. Ostatnio sprawdziłem jak zachowuje się mój system na mocniejszym piecyku i na dobre mu to wyszło choć profil uległ na wysokich i średnich niekorzystnej zmianie ale to już wina innego wzmacniacza o innym profilu brzmienia. Szczerze to nie chciałbym kupować drugiego xtanta po to aby przetestować czy takie połączenie miało by w ogóle sens - dlatego zadałem tu pytanie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym uzyskać z owych kanałów mono coś w rodzaj konstrukcji dual mono to zasilania systemu przedniego. Ostatnio sprawdziłem jak zachowuje się mój system na mocniejszym piecyku i na dobre mu to wyszło choć profil uległ na wysokich i średnich niekorzystnej zmianie ale to już wina innego wzmacniacza o innym profilu brzmienia. Szczerze to nie chciałbym kupować drugiego xtanta po to aby przetestować czy takie połączenie miało by w ogóle sens - dlatego zadałem tu pytanie. Pozdrawiam.

 

Technicznie nie budzi zastrzeżeń , a te "piecyki" zbierają dużo pochlebnych opinii.

Bez problemu pozostaje tez mozliwośc filtracji tego zakresu dla takiego zastosowania .

Sam wzmacniacz ma identyczna topografie , jak pozostałe kanały , różni się mocą i wydajnością prądową. Może bez problemu pracować w szerszym paśmie niż zwyczajowo przyjmuję się dla kanału basowego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie nie budzi zastrzeżeń , a te "piecyki" zbierają dużo pochlebnych opinii.

Bez problemu pozostaje tez mozliwośc filtracji tego zakresu dla takiego zastosowania .

Sam wzmacniacz ma identyczna topografie , jak pozostałe kanały , różni się mocą i wydajnością prądową. Może bez problemu pracować w szerszym paśmie niż zwyczajowo przyjmuję się dla kanału basowego .

Oto mi właśnie chodziło bo nie chciałem w ciemno kupić drugiego takiego piecyka. Teraz muszę poszukać gdzieś testu gdzie pomierzone są moce w nim. Z racji że sub dego powoli będzie się ze mną rozstawać muszę poszukać czegoś 4ohm co będzie zasilane z mostka xtanta (300 rms 4ohm). Czytałem kiedyś że xtanty legitymują się większą mocą i chciałbym ją orientacyjnie poznać aby dobrać subwoofer bardziej trafnie pod względem mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mi właśnie chodziło bo nie chciałem w ciemno kupić drugiego takiego piecyka. Teraz muszę poszukać gdzieś testu gdzie pomierzone są moce w nim. Z racji że sub dego powoli będzie się ze mną rozstawać muszę poszukać czegoś 4ohm co będzie zasilane z mostka xtanta (300 rms 4ohm). Czytałem kiedyś że xtanty legitymują się większą mocą i chciałbym ją orientacyjnie poznać aby dobrać subwoofer bardziej trafnie pod względem mocy.

 

Nie tak szybko , napisz precyzyjnie do czego chcesz przypiąć tego suba , skoro kanały "mono " maja obsługiwać midbas ?

Moce osiągane średnio przy 13,6 V wynoszą około 80 W dla kanałów frontowych około 150-160 dla kanału subwoofera , przy 4 R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak szybko , napisz precyzyjnie do czego chcesz przypiąć tego suba , skoro kanały "mono " maja obsługiwać midbas ?

Moce osiągane średnio przy 13,6 V wynoszą około 80 W dla kanałów frontowych około 150-160 dla kanału subwoofera , przy 4 R.

 

Czyli po kolei aby było napisane jasno:)

- Kanały mono z dwóch xtantów będą zasilać midbassy

- Dwa kanały z jednego xtanta będą zasilać tweetery

- Mostek z dwóch ostatnich kanałów będzie przeznaczony na suba

Taki mój plan wykorzystania dwóch sztuk tych piecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po kolei aby było napisane jasno:)

- Kanały mono z dwóch xtantów będą zasilać midbassy

- Dwa kanały z jednego xtanta będą zasilać tweetery

- Mostek z dwóch ostatnich kanałów będzie przeznaczony na suba

Taki mój plan wykorzystania dwóch sztuk tych piecy.

 

Technicznie możliwe , ale jakoś wewnętrznie mocno wzbraniam się przed rekomendacja takiego wariantu i to zanim zacznę się precyzyjnie doszukiwać "ale" :wink:

Gdyby chodziło o 3 way plus oddzielne mono dla suba , byłby miód .

Edytowane przez nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie możliwe , ale jakoś wewnętrznie mocno wzbraniam się przed rekomendacja takiego wariantu i to zanim zacznę się precyzyjnie doszukiwać "ale" :wink:

Wdzięczny byłbym za uzasadnienie. Jak napisałem to jest plan który ma takie samo prawo wypalić jak i nie. Obecnie zbieram opinie o sensie w ogóle takiego planowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taki sam plan jak Ty Woolly24 ale pewien "Pan" odradził mi takie rozwiązanie :wink:

 

chyba chodzi o to ze faktycznie front mozna spiąc w mono ale podobno prądowo inaczej sie to rozklada wewn. wzmacniacza..... Dalej nie tłumacze bo nie jestem w tym kompetentny ale akurat chyba rozmawiasz z osoba ktora chyba cos wie na ten temat ;-)

Edytowane przez disaster3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taki sam plan jak Ty Woolly24 ale pewien "Pan" odradził mi takie rozwiązanie :wink:

 

chyba chodzi o to ze faktycznie front mozna spiąc w mono ale podobno prądowo inaczej sie to rozklada wewn. wzmacniacza..... Dalej nie tłumacze bo nie jestem w tym kompetentny ale akurat chyba rozmawiasz z osoba ktora chyba cos wie na ten temat ;-)

...i dlatego chciałem poznać zdanie kogoś kto ma większe pojęcie niż ja w tych sprawach. Kręciło mi się to w głowie już od jakiegoś czasu i albo to definitywnie wybić sobie ale iść tym tropem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne... w wątku gdzie była mowa o takim systemie (2x 603x na front) napisałeś, że kompetentna osoba mówiła, że to właśnie ma sens;)

 

@Woolly - może by wystarczyło dać przód w biampie? Próbowałeś coś osobnego na wysokie wrzucić?

 

ma sens ale nie żeby pedzić z mostka suba. Mowiłem ze ja miałem taki pomysl ale tylko cześciowo był "ciekawy" - tzn. mono na woofery i 1 front tw (badz drugi front na średniaki) ale nie żeby pedzic nim suba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdzięczny byłbym za uzasadnienie. Jak napisałem to jest plan który ma takie samo prawo wypalić jak i nie. Obecnie zbieram opinie o sensie w ogóle takiego planowania :)

Po 1 .

Oddzielna filtracja dla kazdego kanału z których tworzysz mostek

Po 2

Oddzielna regulacja gain dla kazdego z tych kanałów ( trudne do kalibracji bez przyrządów)

Po 3

Wydajność prądowa tych wzmacniaczy , tak jak pisałem wcześniej znacznie niższa niż dla kanału mono.

Podobnie ma się sprawa z zasilaniem tych stopni .

 

Grać można , ale czy jest to optymalny wariant , dla mnie raczej nie.

Edytowane przez nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Marcyś próbowałem ale nic sensownego prócz zniesmaczenia wysokimi nie osiągnąłem. Chciałem zapodać wooferkom po prostu większą moc. Cholernie trudno dostać xtanta który ma ponad 100 rms na kanał. Owszem jest jakiś tam model - nie pamiętam oznaczenia ale nie widać go na alle :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Zasilanie suba z mostka to raczej nic niezwykłego. Tyle, że wyżej wymieniona konfiguracja troszkę dziwna. Daleko mi do fachowca w kwestii technicznej, ale na chłopski rozum: 2x603x. 1 na wysokie i woofer, 2 na suba i woofer. Sub, który "wyciągnie" ze wzmaka sporo prądu może sprawić, że woofer z tego wzmaka dostanie co innego niż woofery z drugiego wzmaka?

 

Ktoś mógłby to zweryfikować?:)

 

EDIT: Xtant 2200i :)

Edytowane przez Marcyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Zasilanie suba z mostka to raczej nic niezwykłego. Tyle, że wyżej wymieniona konfiguracja troszkę dziwna. Daleko mi do fachowca w kwestii technicznej, ale na chłopski rozum: 2x603x. 1 na wysokie i woofer, 2 na suba i woofer. Sub, który "wyciągnie" ze wzmaka sporo prądu może sprawić, że woofer z tego wzmaka dostanie co innego niż woofery z drugiego wzmaka?

 

Ktoś mógłby to zweryfikować?:)

Tutaj masz rację i przyznam że o tym nie pomyślałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Zasilanie suba z mostka to raczej nic niezwykłego. Tyle, że wyżej wymieniona konfiguracja troszkę dziwna. Daleko mi do fachowca w kwestii technicznej, ale na chłopski rozum: 2x603x. 1 na wysokie i woofer, 2 na suba i woofer. Sub, który "wyciągnie" ze wzmaka sporo prądu może sprawić, że woofer z tego wzmaka dostanie co innego niż woofery z drugiego wzmaka?

 

Ktoś mógłby to zweryfikować?:)

 

EDIT: Xtant 2200i :)

A czym to sie rózni od tego

 

Czyli po kolei aby było napisane jasno:)

- Kanały mono z dwóch xtantów będą zasilać midbassy

- Dwa kanały z jednego xtanta będą zasilać tweetery

- Mostek z dwóch ostatnich kanałów będzie przeznaczony na suba

Taki mój plan wykorzystania dwóch sztuk tych piecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...