Skocz do zawartości

Wydolność prądowa


mayday
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam takie pytanko , na jaką moc moge sobie pozwolić u siebie w aucie , ile prądu wydali max z siebie ?

Mam akumulator 95Ah /800A i alternator 150A

Ten sprzęt który mam w tej chwili ciągnie około 700W i bez problemu sobie daje rade , nawet jak słucham przez długi czas mocnych basów wszystko jest ok, nic nie przygasa. Ale mam w planach zakup jakiegoś monobloka , innego suba , ogólnie zmiany i jestem ciekaw czy moja instalacja wiecej wydoli bez zmian osprzętowych oczywiście , jedynie moge zmienić aku na mocniejszy (we wnęce jest jeszcze miejsce na większy jesli by była taka potrzeba )

Jakoś napewno sie to oblicza ale właśnie nie wiem jak ?

 

Z góry dzięki za odp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka , no bardzo ciekawy temacik ale z tego co widze nie jest wcale takie proste żeby to dokładnie policzyć.

Mnie bardziej chodzi o jakiś taki uniwersalny wzór z którego mozna orientacyjnie wyliczyć na ile mozna sobie pozwolić z prądem w aucie

Ja niemam zapędów na SPL , tylko chciałbym znać mniej wiecej przy jakim poborze zacznie juz nie wydalać instalka i wiedząc to dobiore sobie sprzęt który będzie poniżej tej granicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej chodzi o jakiś taki uniwersalny wzór z którego mozna orientacyjnie wyliczyć na ile mozna sobie pozwolić z prądem w aucie

 

P=UI

 

 

BARDZO ORIENTACYJNIE policzysz, w zasadzie niewiele Ci to da. (swoja droga na fizyce w gimnazjum juz ucza tego wzoru wiec... :zdziwko: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P=UI

 

 

BARDZO ORIENTACYJNIE policzysz, w zasadzie niewiele Ci to da. (swoja droga na fizyce w gimnazjum juz ucza tego wzoru wiec... :zdziwko: )

 

Gdy ja chodziłem do szkoły to nie było czegoś takiego jak gimnazjum tylko 8 klas podstawówki a że ową kończyłem pod koniec lat 80tych to niestety troche tej wiedzy juz z biegiem czasu uleciało :D

ale dzięki za wzór :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...