Skocz do zawartości

Wooferki do active 2way


aos1985
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów:)

 

Nosze się z zamiarem kupna wooferów do systemu 2way. Zależy mi na dobrej średnicy i dobrym budowaniu sceny. Obecnie mam jeszcze R6A ale nie podchodza mi te głośniki, fakt faktem potrafią kopnąć ale nie o to mi chodzi teraz. Wcześniej przerabiałem PB ES-6C i tamten zestaw był przyjemniejszy dla ucha.

 

Aktiv napędza Audison Lr604 z radyjkiem Eclipse 8445 także mocowo może nie jest to zbyt wiele ale to ma grać nie napier...:)

Tweetery są z zestawu phase audiophile 5 i chciałbym je tak w okolicach 5-6khz przyciąć. Budżet niech będzie maks 800zł ale skłaniałbym się ku 600zł drzwi oczywiście solidnie przygotowane:) Muzyka jakiej słucham jest bardzo różna także kolejne utudnienie w doborze;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem czy cos takiego znajdziesz, bo ciecia tweetera masz generalnie jak dla 3way'a. Jednym ze sprawdzonych glosnikow (woofer'ów) do 2way'a są napewno Micro Precision MP5.16 lub Proa Coloris - ktorych atutem jest wlasnie dobra srednica. Ale czy az tak wysoko z nimi pojedziesz to nie wiem. Z drugiej strony to nie wiem czy chciałbym zeby wokal wydobywał sie spod fotela. Zdecydowanie wole go słyszec wyzej.

 

Dlatego w 2 wayu zdecydowanie ciecie tweetera powinno byc chyba nizej. Informacja raczej z obserwacji i odsłuchów niz z praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zestawie phase zwrotka jest cięta 12db przy 4khz czyli jakbym np zrobił 5khz 6khz przy 6db byłoby podobnie a cięcia bym troche rozciągnał.Narazie eksperymentuję po prostu, ale i tak szukam woofera z ciekawą średnicą. Słyszałem właśnie o tych głośnikach zastanawiam się czy coś jeszcze ciekawego może być w tych kwotach np. VIFA A16WG-09-04??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woofer z R6a bardziej się nadaje do 3 way i tam sprawdza się bardzo dobrze, więc trochę go szkoda (może pomyślisz nad 3 way :P ) . Jak do 2 way to może coś jeszcze z Morela, jakieś Dotechy.  MP 5.16 słyszałem i ładnie grały, do tego mają bardzo wyrównaną charakterystykę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kolega Gemi posypał jak z rękawa:)

 

Tomku coś u Mańka słuchałem i to chyba nawet u Ciebie przy zakładzie:) ale nie pamiętam czy miał on już 5.16. Musze go pomęczyc o to hehe

 

Stanec w trzy drogi nie chce się pchac jak narazie. Dużo rzeźby, kolejne koszta więc nie wiem czy warto akurat w tym czasie. Musiałbym dokupic wzmacniacz i sredniaki potem rzeźba ze słupkami itd itp. A mam narazie inne priorytety:) Ale to może kiedyś w off topie się pochwalę:)

Edytowane przez aos1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z papierków (czyli przede wszystkim wiedza teoretyczna) ale poparta odsłuchami.

Tak jak pisał Disaster3 zbyt wysokie cięcie i nie chodzi tylko o to, że część wooferów nie przeniesie tylko o to , że we wszystkich jest zbyt wysoka kierunkowość wyższych częstotliwości -> radzę zerknąć na wykresy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...