Skocz do zawartości

Jaki sprzęt do dbdrag ?


michanio91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów :)

Chciałbym zapytać , ile kaski trzeba by było mieć aby zacząć zabawę w dbdrag ? Może nie chodzi mi tu od razu o jakieś zawody czy coś w tym stylu ... Po prostu chciałbym " tanim " ( czyt. w granicach rozsądku )kosztem , o ile to możliwe, dostać dość sporą dawkę db ?? :P Jest jakiś w miarę dobry lecz nie koniecznie bardzo drogi zestaw , dzięki któremu było by mnie słychać " z daleka " ? :)

 

Temacik trochę błachy , no ale lubię próbować i myślałem ostatnio nad złożeniem czegoś " mocnego " . Nie podam orientacyjnej kwoty pieniężnej jaką bym dysponował , ponieważ nie wiem ile kosztują i które przetworniki się do tego celu nadają. Mówimy tutaj o zestawieniu wzmak + sub .

 

Czekam na odpowiedzi , pozdrawiam = ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z najtanszych rozwiazan na dobre cisnienie jest 2 x 12'...

 

I tak z tanich np:

1.Pioneer ts-w 308

2.Boschmann ALX 122sp

3.Alphard Yakuza 12

4.Lanzar MAX 12

5.Powerbass s12

 

Zasadniczo poczytaj zdeka forum a spotkasz opinie o kazdym z tych subów. 2x 12 na start w rozsadnie krojonych skrzyniach ( nie 50l na 2 szt) bass reflex da na start rozsadnie przesadna dawke trzesienia... nie mylić z jakoscią grani bo z tematu widze ze nie o to Ci chodzi...

 

Nie pytaj prosze tylko który najlepszy bo wszystkie podobne wszystkie to budzetówy do robienia halasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klyma89 - a powiedz mi sloneczko po co mu alternator na dbdrag??

 

moze dlatego ze autor sam powiedzial ze

 

Może nie chodzi mi tu od razu o jakieś zawody czy coś w tym stylu

dzięki któremu było by mnie słychać " z daleka " ? :)

 

Wiec on chce z tym jezdzic i halasowac na miescie a nie podjezdzac na pojedyncze strzaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie koledzy :) To dopiero przymiarka , chcę się po orientować co i jak, Mam tyle wydatków a dalej jestem na etapie nauki , wiec pieniążków prędko nie wykombinuje , a szkoda .. = [

 

Yakuze ktoś tu z forum sprzedaje razem ze skrzynką , z tego co widziałem wcześniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego michanio91 jak chcesz rozpocząć zabawę z dbdragie czy to prifi czy też amator to licz się z tym, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, co oznacza, że zestaw jaki teraz nabędziesz szybko przestanie ci wystarczac. Co za tym idzie proponowałbym na początek raczej sprzęt używany dzięki czemu za tą samą kaskę dostajesz zdecydowanie mocniejsze klocki. Jest wielu zawodników, którzy sprzedają swoje zabawki, które wymienili na mocniejsze i dzięki temu można kupić bardzo dobre klocki za niewielki $$$

Sam mam kontakt z większością zawodników startujących w turniejach dBDRA więc jeżeli chcesz to dawaj na priva podam ci kilka opcji co teraz można dostać ciekawego na rynku zawodniczym

Z drugiej strony - zgadzam się z kolegą wyżej co być nie kupił o ile nie zamierzasz zmieniać zaraz auta to zacznij od położenia dobrego zasilania to nie rozwalisz sprzętu, który zakupisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michanio91 pamietaj tez ze napisałes tez granie. Skup sie na aucie lub na graniu bo znam troszke lanosa i on raczej chodzi powyzej 50hz (celowałbym 52-53hz) a skladanie czegos a to do walniecia na zawody, a to do muzyki, a to zeby cie było słychac na koncu ulicy.. To kieruj optymalnie na 40hz i bedziesz miał i to i to, ale i z tego i z tego nie bedziesz w 100% zadowolony..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie spokój, jeden błąd ortograficzny nikogo nie zabije :)

Hmmm najpierw trzeba kase na start zmontować , a o tym że apetyt rośnie w miarę jedzenia wiem doskonale ...

 

dB Drag Racing , na 100 % zgłoszę się do Ciebie , jak tylko faktycznie zdecyduje że chce się w to bawić :)Na razie jestem strasznie ograniczony pieniężnie.

 

pozdrawiam i dziękuje za liczne wypowiedzi, które na pewno mi pomogą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie spokój, jeden błąd ortograficzny nikogo nie zabije :)

Hmmm najpierw trzeba kase na start zmontować , a o tym że apetyt rośnie w miarę jedzenia wiem doskonale ...

 

dB Drag Racing , na 100 % zgłoszę się do Ciebie , jak tylko faktycznie zdecyduje że chce się w to bawić :)Na razie jestem strasznie ograniczony pieniężnie.

 

pozdrawiam i dziękuje za liczne wypowiedzi, które na pewno mi pomogą :)

 

W razie czego chętnie pomogę.

Tymczasem dodam tylko, że od przyszłego sezonu ruszamy z dwiema nowymi klasami na naszym rynku w dB Dragu - klasy dla amatorów ( Street Stock) - będą mogli startować tylko ci, którzy do tej pory w dBDRA nie stali nigdy na podium. Poza tym zabronione auta typu Panda,CRX,Terra i ograniczenia mocy do 1kW lub 2kW. W tych klasach nie mogą startować też właściciele firm car audio. Myślę, że za niewielkie pieniądze będzie można powalczyć :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu te typy akurat?

 

Za chwile znajdzie się inny który też podpasuje.

 

I co wtedy też będzie zabroniony?

 

Generalnie te typy dlatego, że w 16 letniej praktyce organizacji dBDRA wszyscy jednoznacznie stwierdzili, że te właśnie auta mają najlepsze właściwości akustyczne do robienia ciśnienia (dlatego włąsnie na mistrzostwach świata na 100 aut 80 to Pandy i Marbelle)

Myślę, że jeżeli miałyby się znaleźć jakieś inne typy to już by się dawno znalazły więc to się raczej nie zmieni :)

W tym klasach będą one zabronione by wszyscy pozostali mieli równie szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie to bedziesz musial sprecyzowac konkretnie jakie furacze, bo w czechach nie jest to do dzis sprecyzowane (tzn pisze tylko tyle co ty napisales), jak nie sprecyzujesz konkretnie jakie auta i modele nie moga startowac to beda napewno niepotrzebne zgrzyty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...