Skocz do zawartości

Dynamat Superlite vs Extreme vs GMS 05


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wagowo wypada najlepiej superlite. Mocny klej, dobrze się "układa" i daje radę. Sama mata to dopiero początek więc w zależności od miejsca montażu inaczej się wymienione wyżej sprawdzają.

 

ostatnio znajomy zakupił tą superlite i jest strasznie cięnka !! warstwa aluminuim jest tak cięka że lekkie naciśnięcie powoduje jej pekanie, troche nie rozumiem czemu mata jest taka cienka około 0,8mm i folia aluminiowa też , na otworach technologicznych to chyba by się nie utrzymała wogóle , w tej cenie można mieć 2 razy więcej materiału niż superlite ,

Extreme tak, tego Gms nie widziałem jeszcze.

Edytowane przez showaugh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego Gms nie widziałem jeszcze

 

GMS05 się nie klei. U mnie w drzwiach musiałem go dookoła STP wykleić, aby się nie poodklejał. Niby mata, która nie wymaga grzania itd, a podobno trzeba ją podgrzewać. Gdy napisałem o tym na forum, człowiek związany z gms napisał, że to niemożliwe itd, jednak nie byłem przy tym sam. Te maty zwyczajnie słabo się kleją i tyle. STP są 2 razy lepsze, przynajmniej według mnie. Nie polecam GMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GMS05 się nie klei. U mnie w drzwiach musiałem go dookoła STP wykleić, aby się nie poodklejał. Niby mata, która nie wymaga grzania itd, a podobno trzeba ją podgrzewać. Gdy napisałem o tym na forum, człowiek związany z gms napisał, że to niemożliwe itd, jednak nie byłem przy tym sam. Te maty zwyczajnie słabo się kleją i tyle. STP są 2 razy lepsze, przynajmniej według mnie. Nie polecam GMS.

Chyba też się tam udzielałem. GMS to badziewie delikatnie mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie spotkałem się z nieklejeniem mat GMS chyba ,że naklejane na olej,lub tłuste powierzchnie

 

 

A co do mat GMS, to taki urok for internetowych że można napisać że mata nawet się rozpływa lub znika , ja ilekroć kleiłem matami GMS nie sposób ich oderwać dlatego takie wypowiedzi są czystym zniesławieniem,zarówno barbus jak i morfi ewidentnie nawijają makaron na uszy , ale w tym widac są dobrzy.

 

a nawet wstydzilibyście się poleć tego supetlite ,poważnie mówie takie cienkie badziewie , tak ale to Dynamat , a jak masz dynamata to jesteś cool , phee chała cienka żałosna chała ten superlite ,

nie zapominajmy że barbus sprzedaje dynamat to co ma o nim prawde pisać , hee

Edytowane przez pablo155
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do mat GMS, to taki urok for internetowych że można napisać że mata nawet się rozpływa lub znika , ja ilekroć kleiłem matami GMS nie sposób ich oderwać dlatego takie wypowiedzi są czystym zniesławieniem,zarówno barbus jak i morfi ewidentnie nawijają makaron na uszy , ale w tym widac są dobrzy.

 

zniesławieniem to jest zachwalanie tych mat. Jak piszę, że się nie kleją, to oznacza, że przed operacją odtłuściłem drzwi, umyłem je w środku solidną chemią, poczekałem aż wszystko wyschnie i dopiero lepiłem maty, które się nie trzymały. Musiałem oklejać je dookoła matami STP!

 

Równie dobrze tak samo możemy potraktować Twoje posty, że zachwalasz pod niebiosa tego gms-a, a ludzie powinni to łykać jak indor kluchy.

 

A co do tego, jaki mam stosunek do Twoich wypowiedzi, to chyba już wszyscy wiedzą, że trzeba patrzeć na nie przez palce, a wynik tej operacji dzielić przez 7.

 

Zobacz, że pod moją i barbusa opinią podpisało się wielu innych forumowiczów.

 

 

 

 

 

Ps. jeszcze takie oświadczenie (którego Ty nie możesz napisać): nie byłem na wycieczce w fabryce dynamata ani stp, nie piłem alkoholu z dystrybutorem ani producentem. Nie otrzymałem żadnych gratyfikacji za to, że napisałem, iż STP/Dynamat są lepsze od GMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe to tak samo jest z bollem czy app....swego czasu jak nie dystrybuowalem gms-a czy stp robilem auta bollem zarowno swoje jak i klientow i nie moge zlego slowa na nie powiedziec oprocz tego ze sa niestety ciezkie. Co do GMS-a musze podzielic zdanie Pablo 155, robilem swoje auto ta mata i klei sie rewelacyjnie. Jest to nowa wersja tej maty, starej nie mialem okazji testowac. Tak czy siak teraz jest nowa wersja ktora POLECAM. Edytowane przez AUDIOCARS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wstawiłem popcorn :rotfl:

 

szydera mode: ON ..... Daniel skąd wiedzałem (wiem) ze za chwile będzie ok 3-5 stron w tym temacie. Ba jak wróce do domu ok. 18:00 to juz pare zakładek dojdzie :zdrowko::hurra::rotfl:

 

Ps. od siebie dodam ze ja tez nie narzekam na GMS (ale mam tylko 02) - z 05 nie miałem do czynienia. Ale mi sie tutaj nie chce na ten temat gadac...... konkurencja nie śpi :super: lepiej sie pośmiać chyba ze zaraz modek/admin zepsuje nam dobrą zabawe :krzeslem:

Edytowane przez disaster3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO powiedzcie mi co mam kupić na dach do auta pokroju i ceny STP by się nie odkleiło pod wpływem słońca w lato ?

Myślałem o GMS ale wolę coś pewnego i w takich cenach co STP. Największa mata STP 53 cm x 75cm to cena około 60 zł ...

 

Nie chce robić tej roboty 2 razy i tracić kasę ....

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO powiedzcie mi co mam kupić na dach do auta pokroju i ceny STP by się nie odkleiło pod wpływem słońca w lato ?

Myślałem o GMS ale wolę coś pewnego i w takich cenach co STP. Największa mata STP 53 cm x 75cm to cena około 60 zł ...

 

Nie chce robić tej roboty 2 razy i tracić kasę ....

 

Dla mnie wybór jest jeden - STP. Solidny klej, bardzo dobre właściwości mat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama mata w tematyce wygłuszania, wytłumiania i wyciszania to niestety nie wszystko... tutaj liczy się jeszcze doświadczenie, wytrwałość i konsekwentne dążenie do uzyskania idealnego środowiska dla głośników.

Można też nawet rzec: "nie samą matą wygłuszać, wytłumiać i wyciszać samochód".

Osobiście polecam praktykowanie z różnego rodzaju materiałami, bo odpowiednio dobrane i zastosowane w odpowiednie miejsca będą sprawować się lepiej niż najdroższy dynamit, stinger czy stp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, kupuje na dach 2 lub 3 maty STP SILVER 53 x 75cm.

 

Cały hałas kumuluje się na samym środku dachu psując dźwięk suba ...

 

Wydaje mi sie, że te 2-3 kawałki wklejone na samym środku usztywnią wystarczająco dach i drgania.

 

Co sądzicie ? Auto to Astra II kombi z " miękkim " dachem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie wypowiedzi są czystym zniesławieniem,zarówno barbus jak i morfi ewidentnie nawijają makaron na uszy , ale w tym widac są dobrzy.

 

nie zapominajmy że barbus sprzedaje dynamat to co ma o nim prawde pisać , hee

 

Czym są Twoje rady skoro sam się do nich nie stosujesz?

 

p.s. Nie sprzedaję Dynamata. I jak się ma teraz Twoja teoria?

 

 

edit: To Ciebie zaprosiłem do siebie abyś łaskawie zobaczył swoje cudowne (gówno warte) maty GMS ?Dlaczego nie przyjechałeś ? Strach przed prawdą ? Nadal podtrzymuję zaproszenie i dodam element finansowy tej zabawy. Do KAŻDEJ maty GMS, której nie będziesz mógł oderwać z auta (auto wyklejone STP,Dynamat,GMS,Stinger)zapłacę "talarami".

Edytowane przez barbus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff... ledwo zdążyłem napisać temat :zglupkiem: a tu widzę, że ilość odpowiedzi jest przytłaczająca :super: Na razie drzwi mam oklejone extrem'em, ale chciałbym wygłuszyć je lepiej (wnętrze drzwi jest w dekarce) i dlatego najbardziej interesowała mnie opinia co do wymienionych w tytule mat, ponad to chciałbym coś dać na wygłuszenie maski i podłogi (przynajmniej z przodu) i dlatego tak się zastanawiałem między Superlitem, a GMS. Extreme doszedł do stawki dlatego, że na którymś forum (może i na tym :mur1: )przeczytałem opinię, że GMS 05 jest taki sam jak Extreme we właściwościach tłumiących i budowie maty. Z kolei na jakimś zagranicznym forum wyczytałem, że Superlite jest taki sam jak Extreme z tym, że lżejszy. Koniec końców nie wiem czy nie wybiorę nie wymienionego przeze mnie w temacie STP M1 :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: To Ciebie zaprosiłem do siebie abyś łaskawie zobaczył swoje cudowne maty GMS ?Dlaczego nie przyjechałeś ? Strach przed prawdą ? Nadal podtrzymuję zaproszenie i dodam element finansowy tej zabawy. Do KAŻDEJ maty GMS, której nie będziesz mógł oderwać z auta (auto wyklejone STP,Dynamat,GMS,Stinger)zapłacę "talarami".

 

A dla mnie gówno warty jest Twój podpis w którym się chwalisz,

POwiem tak nie oskarżam ani nie zarzucam a jedynie podejżewam:

 

1) jesteś dealerem Essy

2) jestś w układzie i współpracy z Jerzym D.

3) działacie razem i wystarczy jedynie że wiesz pod jakiego soundtracka stroić CZĘSTOTLIWOŚĆ samochodu i już na zawodach jesteś 3-5db nad innym i to wystarczy żeby zdobyć przewagę w eliminacjach , dodam że wiele osób nazywa te tytuły nie mistrz Polski tylko mistrz Essy,jest to opinia z przeciwnej ekipy która organizuje ....

nie wspominając o wypowiedziach które potwierdzają te podejżeniach w temacie DB DRAG.

 

także ta często przewijająca się opinia że wygrywają ci co powinni jest chyba prwdziwa.na czele z Twoją stajnią..:)

 

 

ps możesz szykowac talary bo w swoim aucie nie mogę oderwać żadnej maty , i może faktycznie u jakiegoś

chłopaka zrobić zakład żeby obnażyć Twoje intencje ,

Edytowane przez pablo155
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie gówno warty jest Twój podpis w którym się chwalisz,

POwiem tak nie oskarżam ani nie zarzucam a jedynie podejżewam:

 

1) jesteś dealerem Essy

2) jestś w układzie i współpracy z Jerzym D.

3) działacie razem i wystarczy jedynie że wiesz pod jakiego soundtracka stroić CZĘSTOTLIWOŚĆ samochodu i już na zawodach jesteś 3-5db nad innym i to wystarczy żeby zdobyć przewagę w eliminacjach , dodam że wiele osób nazywa te tytuły nie mistrz Polski tylko mistrz Essy,jest to opinia z przeciwnej ekipy która organizuje ....

nie wspominając o wypowiedziach które potwierdzają te podejżeniach w temacie DB DRAG.

 

także ta często przewijająca się opinia że wygrywają ci co powinni jest chyba prwdziwa.na czele z Twoją stajnią..:)

 

Oj głupiutki jesteś chłopczyku, na szczęście życie już zweryfikuje twoją głupotę. Jeśli chcesz się dołączyć do "oskarżających" to daj znać.

Zdanie ekipy przeciwnej jest powszechnie znane. Wnioski mądrzejsi potrafią wyciągać sami (ciebie to jednak nie dotyczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...