Skocz do zawartości

CarPower 4/400 + 2 suby (np. pb s-12 / Lanzar max 12)


shizmatic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli już wybrałeś te lanzary to kup do nich monobloka i podłączysz je pod jeden wzmak w 1ohm i bedzie lux malina :)

Ja MAX12D na 1ohm bym nie łączył. Chyba, że do dB Dragu. Ostatnio podłączaliśmy taki zestaw dwóch MAX12 więc jestem dość świeżo po odłuchu. Na codzień zdecydowanie lepiej podać je na 4ohmy co zresztą może okazać się też tańsze bo wtedy możesz podłączyć pod mostek na dwóch kanałach.

Monoblok fajna sprawa i napewno będzie odczuwalna różnica, ale trzeba pamiętać, że mono które są stabilne przy 1ohm to nie są wzmaki z niskiej półki cenowej ( te które mają napisane że są stabilne w 1ohm i naprawdę są w nim stabilne muszą kosztować więcej niż tradycyjna 2kanałówka o tej samej mocy)

Swoją drogą podłączyliśmy mu pod te MAXy Hifonicsa TXI6000 i pozamiatało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monoblok fajna sprawa i napewno będzie odczuwalna różnica, ale trzeba pamiętać, że mono które są stabilne przy 1ohm to nie są wzmaki z niskiej półki cenowej

Ja bym tam raczej powiedzial ze rzadsze i drozsze sa mono które NIE sa w 1 ohm stabilne :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam znowu :)

na wstępie chciałbym podziękować Ruby'iemu za sprawną transakcję z Lanzarami.

Mam już cały sprzęt, podłączony (przez gościa ktory zajmuje się car audio - ale niestety mam obawy, że jest coś nie tak...), chociaż brakuje kondensatora i na moje oko jest konieczny... ale nie w tym rzecz bo jego napewno dokupie.

Czy to jest prawidłowy "schemat" (haha :D) podłączenia tego sprzętu (opisany profesjonalnie na obrazku :P ) wybaczcie strasznie namieszałem na obrazku ale pogubiłem się w plusach i minusach...

 

http://img215.imageshack.us/img215/404/podlaczeniecaraudio.jpg

 

Bardziej prosiłbym o pomoc w podłączeniu, niż negowaniu wyboru sprzętu.

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ohoho, kurcze tak coś czułem, że coś inaczej trzeba... rozumiem, że dla mnie opcja 4omh tj. z tej strony "Wiring Option #2"

A czy dobrze jest wpięte w wzmacniacz ? to jest automatycznie mostek ? czy w te środkowe coś musze wetknąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po czym wnosisz?? :huh:

 

Mrugają lampki w wozie, a wskaźnik naładowania akumulatora (bo taki widnieje na mojej desce rozdzielczej) przy głośniejszym słuchaniu robi za "wskaznik basu" - tak jak w niektórych wzmacniaczach, po porostu "co każdy bas" chodzi w góre i w dół.

Czy moje wnioski są prawidłowe?

Montować 1F ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek usprawnić instalację :wink:

Mówisz o poprawie wpięcia głośniki <-> wzmak ?

Jeśli nie, to nie do końca wiem o co chodzi.

Mam kable 20mm, bezpiecznik przy aku, masa przy wzmaku.

Co mogę jeszcze zrobić aby było lepiej?

Jakiej grubości powinny być kable - od głośników, przez skrzynie, do wzmacniacza? (w wiekszosci mówi się o kablach z aku do wzmaka, ale chyba nie takie same tj. w moim przypadku 20mm od głośników do wzmaka...? bo jakoś tego nie widzę...)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez shizmatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogę jeszcze zrobić aby było lepiej?

Jeśli masz plus 20mm^2 i masę do budy też to jeszcze musisz zmienić masę pod maską. PRzede wszytkim buda-aku, a przydałoby się jeszcze między aku-altkiem.

Jakiej grubości powinny być kable - od głośników, przez skrzynie, do wzmacniacza?

W Twojej sytuacji 2x2,5mm^2 wystarczą, 2x4mm^2 dla spokoju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz plus 20mm^2 i masę do budy też to jeszcze musisz zmienić masę pod maską. PRzede wszytkim buda-aku, a przydałoby się jeszcze między aku-altkiem.

 

W Twojej sytuacji 2x2,5mm^2 wystarczą, 2x4mm^2 dla spokoju ;)

 

Nie do końca wiem co oznacza "20mm ^2" niestety nie rozumiem :( o co chodzi z tą masą pod maską (pomijam alternator)... mam uziemienie w bagażniku, no i siłą rzeczy od minusa aku do budy... więc co zmienić pod maską ?

Proszę pisać "po chłopsku" :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zawsze mozesz tez spiac po jednym subie w 2 ohm i zasilic je z pojedynczego kanału, powinno być mocniej i wygodniej bo bez stresu w kazdej chwili odpinasz jeden i gra tylko sztuka...Wrzuc 35mm kwadrat, zrób tym samym przekrojem polaczenie akumulator- buda oraz alternator-akumulator a takze silnik - buda.

 

Atx ma 300w na kanał w 4 ohm, w 2 ohm tez jest stabilny i powinno byc mocniej...

Edytowane przez mastah22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj skoro wpakowałeś 2 głośniki to zrób porządne zasilanie do tego przedewszystkim:

1)wszelkiego typu połączenia masowe typu wzmaciacz karoseria, akumulator karoseria-te połączenia dobrze obczyść blache

2)od alternatora dołuż dodatkowy plus do aku

 

Altek masz dość mocny wiec powinien spokojnie zaslić Ci to co masz.

Edytowane przez kris1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzieki za rady! Napewno jutro po pracy zajmę się "oczyszczaniem podłączeń" i spróbuje dodać ten dodatkowy plus od altka, kabel do minusa-buda już mam grubaśny - jutro tylko podłączyć.

@mastah22 narazie chciałbym spróbować to podłączenie (tj. z linku od szerszen'ia) kable 35 postaram sie w przyszłym tyg wsadzić w takim razie, "na zaraz" nie dość, że nie mogę $ to na dodatek dopiero co walczyłem z 20mm :P

Dzisiaj zostało podpięte "tak jak być powinno" tj:

http://www.rockfordfosgate.com/rftech/woofer_wizard/2_4ohmDVC_4ohm.gif

wzmak Boshman pch 990 atx

 

wczesniej było zrobione tak jak na moim nieszczęsnym obrazku wstawianym wcześniej, i odziwo zupełnie inaczej wszystko gra... Niestety aktualnie jest gorzej ale widoczna gołym okiem jest lepsza praca membran (której praktycznie wcześniej nie było) ALE głośniki wytwarzają "pusty" bas (tak jakby tylko duży "podmuch", zero basowego uderzenia, myślę że coś jakby pracowały "free air", takie dudnienie bezdźwięczne...), i na dobra sprawe dźwiękowo mało ma to wspólnego z "uderzeniem"/basem... lepszy dźwięk (nie mówie tu o jakości bo w oby przypadkach nie ma co o niej mówić) basu wydaje fabryczna tuba (pod radiem), która ma ok 20-40 wat rms. Dodam, że przy poprawkach podłączenia głośników patrzyłem na ręce facetowi tylko przy pierwszym głośniku ( i szczerze wątpie aby źle podłączył kolejny) ale czy coś mogło mieć wpływ na taki dźwięk :( nie wiem czego się tu czepiać... podłączone niby lepiej, skrzynka bez zmian, pokrętła w wzmaku próbowałem zmieniać, a jednak dźwięk w 1000% jest inny (nie basowy)

Przepraszam za ewentualne idiotyczne tłumacznia, ale robię co mogę :)

 

EDIT:

możliwe, że źle w radio mi wpięli (miałem 4 wejscia na chinche tam, koleś niby dobrze sprawdził... Alpine CDE-102Ri )? No ale jednak wcześniej (na złym podłączeniu) lepiej grało a przy radiu nic nie zmienialiśmy.

A podpowiedźcie jak na 100% mają być wpięte chinche w wzmak, są 4 oczka, 1sza linijka 2 oczka podpisana oba chanel 1. Druga linijka pod spodem 2 oczka opisana chanel 2, wpinać poziomo tj. oba w chanel 1, czy pionowo tj. jeden w chanel 1, a drugi w chanel 2 ?... ale zagmatwałem...jutro trochę otrzeźwieje to postaram się poprawić posta, bo wypiłem dziś trochu z tego wszystkiego :P

Edytowane przez shizmatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe masz głosniki spiete w przeciwfazie :)

kiedy jedna membrana wychyla sie do przodu druga sie cofa i bas sie znosi :P

 

Raz jeszcze skontroluj prawidlowosc połączenie i zwracaj uwage na spiecie PLUSÓW i MINUSÓW TAK JAK NA ZDJECIU, bo na bank masz źle !!!!!!!!!

 

Dodam, że przy poprawkach podłączenia głośników patrzyłem na ręce facetowi tylko przy pierwszym głośniku ( i szczerze wątpie aby źle podłączył kolejny) ale czy coś mogło mieć wpływ na taki dźwięk :( nie wiem czego się tu czepiać...

Wykrec głosnik sam i zacznij sie uczyc samemu, chyba masz 2 rece... Przestan jezdzić po "fachurach" którzy nie potrafia rozróznić plusa od minusa... Edytowane przez greg-si
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączone wg. schematu od dB Drag Racing wreszcie łupie (co prawda już rozumiem co tzn. ze lanzary robią łomot a nie grają jakościowo - ale to dopiero mój początek, kiedyś coś pomyślimy), i teraz mam kolejny problem z latającą karoserią, plastikami & tablicą rejestracyjną :D :D haha ;p ale ten wątek już kończe :)dziękiuje wszsystkim za sporą dawkę informacji/cierpliwość i pomoc. :padam:

Pozdrawiam!

 

:hurra:

Edytowane przez shizmatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...