Skocz do zawartości

"Tanie granie" czyli złożenie umilacza podróży ;)


macios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chcę do mojego autka założyć jakieś skromne Car Audio, które będzie umilało mi podróż - nie zależy mi na zawodach, głośności tylko zestaw ma grać w miarę czysto i umilać mi podróż. Pacjent to Renault Megane Coupe. Oczywiście drzwi będą odpowiednio przygotowane więc o to się nie martwcie :)

 

Co sądzicie o takim zestawie?

 

Zestaw odseparowany (do 250-300 zł):

 

PowerBass S-6C

 

Subwoofer (250 zł):

 

Hertz DS 250

 

Jeżeli chodzi o wzmacniacz to będę celował w coś używanego, najlepiej 4-kanałowego. Myślałem o jakimś Sony XM, Alpine V12 bądź czymś ze starej serii Magnata :)

 

Co sądzicie o takim skromnym zestawie? Weźcie pod uwagę ograniczony budżet - naprawdę zależy mi tylko na tym aby grało całkiem przyjemnie. W tym samochodzie większą uwagę jak na razie kieruję ku tuningowi stylistycznemu ;)

 

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam,

Maciek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio to Clarion CZ100E - bardzo prosty model, który mam zamiar wymienić ale to w późniejszym czasie. Na razie mam wiele innych rzeczy związanych z nowym autem - wydatki, wydatki, wydatki... hehe ;)

 

Co do muzyki to zależnie od nastroju ale raczej coś typu house, trance, dance, lata 90 - raczej coś żywiołowego. Ale lubię czasem dla odmiany "odpalić" dobry hip hop czy polski rock ;) Wypowiadajcie się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie proponuj Sinuslive SL165w/Neo25 tweeter znacznie przyjemniejszy niż w PB a i woofer ze znacznie lepszym "wykopem" tylko potrzebny Ci będzie wzmacniacz, który im da przynajmniej uczciwe 70Wrms :wink:

 

Ten zestaw również brałem pod uwagę jak i u-Dimension El Comp 6 czy Hertz DSK 165. A co powiecie o subie? Słyszałem, że jak za te pieniądze to naprawdę niezły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby?

 

Może nie same ale większość to raczej pozytywne opinie. Poza tym w tej kwocie to chyba najlepszy zestaw odseparowany :)

 

może RE Audio RE-10 S4 ?

 

Bardzo bym chciał RE Audio ale wydaje mi się, że przekroczy mój budżet, niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej kwocie to chyba najlepszy zestaw odseparowany :)

nie mówię, że to zły zestaw ale znowu robi się mit forumowy.pamiętaj, że za 400zł możesz mieć hertz'e hsk :)

Bardzo bym chciał RE Audio ale wydaje mi się, że przekroczy mój budżet, niestety...

hmm, chodzi on po cenie hertz'a z pierwszego postu :) dobrze poszukasz to wyrwiesz go za 200zł + skrzynia (którą myślę, że dałbyś radę zrobić sam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to odseparowany miałem kupować za ok. 250-280 zł :) Nie wiem już sam czy w moim przypadku lepiej kupować coś lepszego czy pozostać przy opcji PowerBassa S-6C czy u-Dimension El Comp 6... A z tańszych zestawów co polecacie?

 

A co do suba to chętnie się skuszę na RE Audio jeśli będą jakieś dobre okazje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj mój podpis :hyhy:

 

z tańszych:

GMS 960XT + GMS 25CT

MDS FC6

 

No te Vibe`y bardzo by mi podpasowały ale na razie odkładam fundusze więc musiałbyś poczekać trochę na pieniądze a pewnie zależy Ci na czasie...

 

A co powiecie o PowerBassach S-6C? Bo mogę mieć nówki w dobrej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te Vibe`y bardzo by mi podpasowały ale na razie odkładam fundusze więc musiałbyś poczekać trochę na pieniądze a pewnie zależy Ci na czasie...

nie zależy mi bardzo, w sumie za nowy przód będę brał się w nowym roku, więc jakby co PW.

A co powiecie o PowerBassach S-6C?

poczytaj, było pełno tematów o nich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PowerBassy sobie odpuszczę ;)

 

A co powiecie o Vibe Slick 6? :)

macios- czy lepiej zagrajá, czy slabiej- tego nie wiem- ale nie wydaje Ci sié, ze Vibe w UK- to banał...

 

sam zmówilem wlasnie te Morele.. podoba mi sié, ze wygládajá klasycznie.. a im powiem, ze to glosniki récznie skladane w Izraelu... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...