Skocz do zawartości

JVC KD-R412E vs Kenwood KDC-4047UA


Lewiatan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ;)

 

Od pewnego czasu przymierzam się do wymiany radia i głośników w swoim samochodzie, tak coby ze wszystkim pomieścić się mniej więcej w 600zł. Mam spory dylemat między wymienionymi w temacie radiami, cena jest bardzo podobna, stylistycznie są równie eleganckie. Czytałem kilka opinii i w sumie ciągle ciężko mi zdecydować. Z większych (jeśli tak je można nazwać) różnic wypatrzyłem, że JVC ma nieco szersze pasmo przenoszenia: 5 - 20,000Hz, w przypadku Kenwooda jest to: 20Hz ~ 20kHz. Z kolei jeśli chodzi o moc ciągłą to Kenwood wypada lepiej - 4 x 30W, JVC 10W mniej, tj: 4x 20W. Dalej tabelki ze specyfikacją wyglądają bardzo podobnie. Tak więc, co w tym przypadku korzystniejsze? Lepszy RMS? Czy 10W to nie taka wielka różnica i lepiej postawić na szersze pasmo przenoszenia? Generalnie z tego co wyczytałem, to JVC na pewno zapamiętuje ostatni utwór odtwarzany z pendrive, co do Kenwooda tego nie udało mi się potwierdzić, no i ktoś stwierdził, że Kenwood ma dość płytki bass. Tak więc, kieruję do Was moje pytanie: co lepsze? I czy może są jakieś aspekty których na pierwszy rzut oka nie widać a są ważne?

 

Linki do radyjek:

JVC

Kenwood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie tam sobie producent wypisal pasmo przenoszenia nie ma dla ciebie znaczenia bo.... Chyba wiesz w jakim pasmie sluch ludzki dziala ? Moc RMS fakt istotna ale zeby ja porownac trzeba by wiedziec przy jakim THD i przy jakim napieciu byla zmierzona JVC podaje THD a Kenwood podaje napiecie :D

 

A najwazniejszym aspektem jest odsluch bo tylko on ci da wiedze co wolisz , pozatym pozostaje kwesia jakie glosniki i jak radio z nimi zagra , oraz oczywiscie to czy bedzie to bylejaki montaz czy z zachowaniem podstaw CA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch będzie ciężko sprawdzić. Byłem w electro, gdzie można było pobawić się JVC ale nie miało podłączonej anteny, więc guzik można było posłuchać. Kenwooda widziałem tylko w RTV AGD za zamkniętą szybką, więc w ogóle do niego nie było dostępu.

 

Generalnie montaż będzie się odbywał w warunkach garażowych przez (jak widać) laika :P Generalnie parę poradników przeczytałem i jestem w trakcie jakiejś książki, żeby chociaż trochę ogarniać co i jak, coby czegoś za bardzo nie spieprzyć. Druga sprawa że nie potrzebuje... może inaczej, nie stać mnie na jakieś bardzo poważne CA, chodzi o to, żeby wrzucić coś lepszego od tego co jest seryjnie. Nie jestem jakimś audiofilem, ani nie czuje potrzeby, żeby mój bass było słychać w promieniu kilometra, tak więc będzie to raczej coś podstawowego i wg mnie ciężko to będzie nazwać Car Audio ;) Wszystko będzie jeszcze zależało od tego ile w tym miesiącu dostanę premii i o ile ew miałby się zwiększyć budżet. No i na ile uda mi się rozgrzebać auto, ale mam do pomocy mechanika, więc nie powinno być problemu.

 

Teraz, jeśli chodzi o głośniki, nie będę się rzucał na JBL czy Alpine. Planuje skorzystać z czegoś takiego: Extreme RX 802. Zdaję sobie sprawę, że to pewnie firma poziomu peiying, ale mam to w domowych kolumnach i moje potrzeby zaspokaja w 100%, więc myślę, że w samochodzie nie będzie gorzej. Chyba, że jest ktoś w stanie zaproponować mi lepszą alternatywę w podobnym przedziale cenowym to bardzo chętnie. Plan jest założyć 4szt z przodu (fabrycznie są 4 z przodu) i dwa z tyłu (trza będzie jakieś miejsce wykombinować).

 

Dalej, jeśli fundusz pozwoli chciałbym wrzucić jakąś małą skrzynie do bagażnika. Taką, bez przesady, żeby dawała miły basik ale żeby nie dudniła. Do skrzynki zdałby się jakiś wzmacniacz, więc wypatrzyłem coś w tym typie Voice Kraft V-K237. Firma wydaje mi się niezła, cena bardzo przystępna, chociaż jeśli chodzi o wzmacniacze to wiem generalnie tyle co o szydełkowaniu :D

 

Aha, generalnie będę to wszystko montował w Toledo I 92r., nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie FAQ NAZAR ( znajdziesz w google ) Bo uwazam ze fajnie jakbys sobie zrobil mniej a porzadniej niz duzo i.... no wiesz .... Powiedzmy ze polaczenie kenwood + GMS 960XT http://allegro.pl/gms-960xt-gms-25ct-zestaw-odseparowany-gratisy-i1231004030.html + wygluszenie drzwi chociaz tasma dekarska http://allegro.pl/soudal-tasma-dekarska-soudaband-300mm-x-10-mb-i1243234743.html zaslaniajac otwory technologiczne w drzwiach.... uwazam ze czy zakupisz wzmak to juz kwestia dalszyh funduszy na rozbudowe ja prywatnie dodalbym cos np. takiego http://allegro.pl/jbl-decade-i1243594918.html ( JBL DECADE ) + GMS 250 http://allegro.pl/gms-250-320w-szyta-membrana-miekki-bass-gratisy-i1235817827.html

 

 

Fakt ze nazbieralo sie troche kasy ale ja tak bym widzial calosc systemu do milego sluchania muzyki bez walenia basu i moze bez zapedow audiofilskich ale tanio milo i solidnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo i na taką odpowiedź czekałem ;) Jak teraz na to popatrzyłem, to aż przyszła ochota na wydanie większej ilości pieniędzy :P No i masz rację, lepiej nie walić wszystko na hurra, tylko stopniowo rozbudowywać i dążyć do jakiegoś porządnego zestawu ;)

 

Jednakże, skoro nie ma jakiś większych za czy przeciw obu radiom, zdecydowałbym się chyba na JVC. Jakoś tak bardziej do mnie przemawia ;)

 

Zestaw na przód fajna sprawa ;) Ale skoro to jest 170W to nie trzeba tego od razu przez wzmacniacz podłączyć? W końcu radio ma raptem 50W szczytowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro to jest 170W to nie trzeba tego od razu przez wzmacniacz podłączyć? W końcu radio ma raptem 50W szczytowej.

 

Heh, nie zauważyłem, że to jest 170W mocy max. Po nocce byłem ;)

 

Wczoraj wypaliłem płytkę i posiedziałem trochę w MM bawiąc się Kenwoodem i JVC. Jednak JVC wypada wg mnie zdecydowanie lepiej ;)

 

Teraz jeszcze kilka pytań odnośnie tego zestawu GMS. Jak to jest z tą zwrotnicą? Ona jest jedno czy dwu kanałowa? Jeśli jedno to jak to się podłącza, jakoś szeregowo (równolegle)?

 

Przepatrzyłem trochę allegro jeszcze za jakimiś innymi zestawami odseparowanymi. Znalazłem m.in. 2 ciekawe zestawy Magnata (czytałem, że b. dobra firma):

 

Magnat Dark Power

Magnat Edition 216 tylko do tego pewnie by się przydała zwrotka, np: GMS

 

Co sądzicie?

 

BTW. tu nie można edytować własnych postów, czy ja po prostu czegoś nie widzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze mała zmiana? Ogladam twoj post od pewnego czasu mam inna propozycje. Boisz sie uzywek? Jak nie to popatrz

kenio 8531

totalny bestseler 7534 wolfson

Poszukaj na forum.. Temat juz był poruszany 7534 vs 8534

 

Mocno średnio przepadam za używkami, szczególnie jeśli chodzi Allegro. W przypadku "nówki" mam pewność, że przynajmniej przez 2 lata w razie gdyby mam gwarancje ;) zawsze człowiek się czuje wtedy trochę pewniej :P Druga sprawa, że na allegro można dobrze trafić, ale też znacznie gorzej ;) Jeśli nie mam możliwości zbadania używki organoleptycznie wolę po prostu nie ryzykować ;) W przypadku radia jest wg mnie sporo rzeczy, które na zdjęciu mogą wyglądać ok, a w praktyce będzie gorzej (wyrobione pokrętło, przyciski itp.)

 

Inna sprawa jest taka, że JVC KD-R411 w pełni zaspokaja moje zapotrzebowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze zawsze jest ryzyko. Tyle ze tutaj na szali stawiasz nowiuskie radio, z setka bajerów, swiecącymi diodami, byc mozez cwanym sprzedawca ktory zawsze powie ze to nie wina radia tylko twoje urzytkowanie, chinska produkcja, a zdrugiej strony, ja stawiam na szali tylko kilka rzeczy ale konkretnych, super brzmienie, lepsze wykonanie.

Zawsze jest jakies ryzyko.. Jak jestes z warszawy, czy z okolic, zawsze słuze mozliwoscia posłuchania 8534u. Skorzystało juz pare osob i jednym słowem-troszke szczeki im opadły.

Ale do rzeczy-czasami warto sie zastanowic, radio jest sercem układu, nowosci poszły tylko w "dizajn" pozostawiajac puste dla ucha wnetrze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, chociaż szczerze wątpię, że moje ucho wyczułoby jakąś większą różnicę ;) Akurat jestem z Łodzi, więc nie skorzystam z zaproszenia. Choć, jeśli byłbym któregoś razu w wawie, kto wie ;)

 

Generalnie w między czasie zanim odpisałeś zdążyłem zamówić radio, także, że tak powiem "po ptokach". Myślę, że będę zadowolony, mimo iż nie jest to Hi-End ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to, że np Kenwood 7534 ma wyjście liniowe z napięciem max 2,5V. Steg ma zakres o ile pamiętam 0-5V. Wiec jak będzie to grało, jak będzie dostawało max 2,5V w porównaniu do radia co ma na wyjściu 4V lub 5V. Będzie bardziej czuły na przestery?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat:

Czyli jeśli moje JVC KD-BT22 ma 2,5V wyjścia liniowego, μ-Jr. 4-300 ma czułość wejściową 200mV – 4V, to prawidłowo Gain powinienem mieć w okolicach 2/3? (szkoda, że mój piec nie ma podziałki Gainu http://u-dimension.pl/gfx/katalog/l32jr_4-300-p.jpg )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo pobieznie tak. Ale trzeba brac pod uwage to ze jak na swoim radyjku ustawisz zakładajac skala 30-odalasz muze z cd i masz 1,75V.

Puszczasz dobrą mp3-masz 1,5V

Puszczasz tą sama mp3-ke, kiepawa jakosc i mozesz miec 2V.

Tutaj tak ogólnej regułki nie ma, wszystko trzeba zbadac "organoleptycznie" trzeba wyczuc kiedy jest OK.

W realnym swiecie to najlepiej puscic dobra jakosc, ustawic glosnosc na 3/4 i sterowac gainem az uzyskasz przestera, po czym gaina lekko skrecasz.

To taki ogolny sposob. Ja miałem wzmaka ktory miał 0.2V-6V, wysterowałem go na 1/2, a wyjscie w radiu mam 5V, ale mp3 szczerze mowiac-niesłucham. Głownie płyty oryginalne, w najgorszym wypadku słucham eski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo trzeba miec miernik prądu przemiennego, ale takiego co działa nie tylko przy czestotliwosci 50hz. Tak na łatwizne to mozesz sobie puscic sygnał 50hz i podpiac pod miernik pradu przemiennego.

Chociaz to nie da tak 100%pewnosci, w sumie nic nie da, kazdy utwor moze byc innej jakosci. Dlatego dobrze czasami skrecic niz dawac na full

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...