Skocz do zawartości

Rozdzielacz zasilania DIY


kret87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na ceny markowych rozdzielaczy zasilania wydaje mi się, że słono się przepłaca. Z zamiłowania do DIY pomyślałem nad zmajstrowaniem sobie rozdzielacza coś na wzór Alfateca, a raczej całej sekcji prądowej na + i -. Wykonanie to nie problem lecz z kąd wziąść materiał czyli konkretny kawałek miedzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak się chce naprawdę po taniosci to mozna zrobić jak mówiłem - wtedy ma się już nawiercone i nagwintowane otwory do mocowania konektorow :) Popatrze jutro na magazynie może mi coś zostało to możemy się kiedyś w krk styknac :) Jak coś to się na PW odezwę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój pierwszy rozdzielacz miałem zrobiony na konektorach oczkowych z elektrycznego i skręcone śrubą M10,spisywało sie super,plusem też była możliwość rozbudowy bez problemów ;]

 

Bardzo dobry pomysł i ... sprawdzony przeze mnie. Jest tylko jeden mały problem .....

Jak byś to napisał na innym forum CA (też polskim) to by Ci udowodnili, że takie DIY nie gra gdyż nie przewodzi nutek :rotfl: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł i ... sprawdzony przeze mnie. Jest tylko jeden mały problem .....

Jak byś to napisał na innym forum CA (też polskim) to by Ci udowodnili, że takie DIY nie gra gdyż nie przewodzi nutek :rotfl: .

 

Hehe,no tak :super:

 

Może i to mało profi wygląda ale mi to nie przeszkadza to w żaden sposób.Zrobienie takiego czegoś to koszt 1-3 zł w zależności od konektorów jakie użyjesz i 15min do pół godziny przy lutowaniu ich.

Wtedy to było najprostsze i najlepsze rozwiązanie.

Potem stosowałem rozdzielacze z bezpiecznikami wiec już nie chciałem kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam takie "samo grzebanie" ... bez maszyny to będzie droga zabawa ... chyba że masz znajomego na maszynach CNC :P to wtedy co innego :)

 

Jak sam to chcesz zrobić, to musisz mieć :

- kawałek miedzi, mosiądzu, bądź innego materiału przewodzącego prąd;

- porządną wiertarkę;

- porządne wiertło tytanowe odpowiedniej średnicy;

- do otworu, dobrane gwintowniki;

- oprawkę do gwintownika;

- olej do gwintowania ;

- śruby imbusowe najlepiej pozłacane o odpowiednim gwincie;

 

Więc jak widać "samo róbka" nie jest taka tania jak nie mamy narzędzi ... dodatkowo te kawałki materiału obrabianego trzeba by oszlifować i wyrównać ...

 

Więc zastanów się, czy te 129 zł po przeczytaniu tego, jest to dużo, czy mało ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się kto zaweźmie to lekko wejdą jeszcze 3 oczka .

P.S. takie oczka kupuję po 1,50 szt. ...śruba to jakieś grosze no i zaizolować trzeba to jakoś potem, taśma to kolejny koszt :zawstydzony: ale cały czas taniej niż gotowe rozdzielacze :rotfl: .

http://obrazki.elektroda.net/11_1285326861_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe tak patrze, czytam i sie smieje.

Oficjalnie peszelki, portki, ekrany i estetyka ponad wszystko.... Ale jak nie widać to 2 oczka, śrubka na to izolacja i pod kanape :D

 

Cieszy mnie to w sumie bo sam mam taki fajny rozdzielacz w izolacji pod siedzeniem zrobiony...

Tyle ze 2 tulejki miedziane, zespawane ze soba i nagwintowane pod imbusy... Mimo wszystko nie wyglada to profi w izolacji ale swoje zadania spelnia, z tym że nei ma sie czym chwalić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...