Skocz do zawartości

Wygłuszenie drzwi "po taniości" w Megane Coupe


macios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja GMS-05 nie polecam, sam miałem w poprzednim aucie i w porównaniu do Dynamat Extreme słabszy klej (dla mnie sporo słabszy) i jakieś takie mniej plastyczne.

Potwierdzam, ale tylko w starszej wersji.

Pewnie dlatego teraz GMS-05 ma nową wersję.

Jest grubsza, co za tym idzie z większą ilością materiału klejąco-tłuminącego:

http://www.pliczek.eu/images/626sklep.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ale tylko w starszej wersji.

Pewnie dlatego teraz GMS-05 ma nową wersję.

Jest grubsza, co za tym idzie z większą ilością materiału klejąco-tłuminącego:

Się nam Administrator komercyjny zrobił :D . Czy to już agitacja ? :rotfl: .

 

Ale wracając do tematu . Mam u siebie część wytłumienia zrobione dekarką i nie zaobserwowałem żadnych dziwnych zjawisk => jest tak jak być powinno.

Nie polecam natomiast tego w długich drzwiach gdyż jak się opuszczą z powodu zbyt dużego ciężaru to starty będą dużo wyższe niż początkowe oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio jak to często stosuje sprawdzam ,na niedtłuszczonej powierzchni ,naklejam na powierzchnie porowate, plastiki pianki .

niedawno naklejaliśmy na szybko i efekt jest taki ,że klei się na plastikach i piankach super GMS-05 , Grzegorz może będziesz się wypowiadał poprzetestowaniu produktu bo tak wygląda jakbyś podgrzewał kotleta którego pewna grupa osób smaży już z pół roku.

czyżby demagogia ? oczywiście z mojego punktu widzenia wnioskuję to po przeczytaniu tego posta.

 

z tego co wiem importer miał kilka paczek starych mat GMS-05 które fabrycznie były niedoklejone , produkt ten był wyprzedawany za 20% wartości , więc może jacyś nie uczciwi sprzedawcy golili maty jak pełnowartościowe stąd sprzeczki i kłutnie , tak mi się wydaje w tej chwili ,lub poprostu na krzywy ryj ktoś wciska ścieme ..

post-2992-001978500 1285231430_thumb.jpg

Edytowane przez pablo155
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo155 czy mógłbyś mi wskazać w tym bądź innym temacie co napisałem bezpośrednio o tej piance złego albo dobrego ?

Staram się w ogóle nie wypowiadać o produktach których sam nie testowałem. Jeśli przetestuję i uznam, że jest warte polecenia to to napiszę i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się nam Administrator komercyjny zrobił :D

No na pewno! :P

Mam te maty na stanie i z chęcią udzielam informacji na ich temat :)

 

 

Wracając do GMS-05 to on jest dobry, ale na duże otwory.

Ma grubą warstwę aluminium, która się ciężko formuje na jakiś pofalowanych, "wybrzuszłych" elementach drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo155 czy mógłbyś mi wskazać w tym bądź innym temacie co napisałem bezpośrednio o tej piance złego albo dobrego ?

Staram się w ogóle nie wypowiadać o produktach których sam nie testowałem. Jeśli przetestuję i uznam, że jest warte polecenia to to napiszę i tyle.

 

Grzegorzu nic Tobie nie zarzucam, wręcz bardzo cię szanuję za Twoją kulturę oraz trzymanie poziomu na forum, i przykładnej obiektywnej postawy, chodzi mi jedynie o konfrontacje fakty Vs mity..

 

STANEC / zupełnie nie o Ciebie mi chodzi ,

 

 

Co do GMS-05 to nowa ma grubą folię alu i trzeba naprawdę uważać ,żeby sobie dłoni nie pociąć

, bo ja przy klejeniu sobie ostro pociołem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze bardzo fajnie sprawdzają się maty Vibroplast STP:

 

Również polecam!

 

http://www.audiobas.pl/foto/stp/1.jpg

 

http://www.audiobas.pl/foto/stp/2.jpg

 

http://www.audiobas.pl/foto/stp/3.jpg

 

http://www.audiobas.pl/foto/stp/4.jpg

 

http://www.audiobas.pl/foto/stp/5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z wyklejaniem drzwi lepiej poczekac do wiosny/lata gdy zrobi sie cieplej czy mozna tez w temperaturze 10-15st je kleic w nieogrzewanym garazu? Pytam bo chce porzadnie to zrobic dobrymi matami ktore tutaj polecacie i nie chce zeby w lecie mi to wszystko poodpadalo jak dostanie ciepla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dynamat/stp/gms nawet jak nakleisz teraz, przy temperaturach rzędu 10-15st.C, to nic im nie będzie. Jest jeden warunek że zrobisz to dobrze. Podstawa to oczyścić i odtłuścić powierzchnię drzwi, na którą będziesz kleił... a później dobrze rozwałkować :) nie ma opcji, że się gdzieś odklei.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z wyklejaniem drzwi lepiej poczekac do wiosny/lata gdy zrobi sie cieplej czy mozna tez w temperaturze 10-15st je kleic w nieogrzewanym garazu? Pytam bo chce porzadnie to zrobic dobrymi matami ktore tutaj polecacie i nie chce zeby w lecie mi to wszystko poodpadalo jak dostanie ciepla.

 

Ja rok temu w październiku wygłuszałem drzwi STP w nieogrzewanym garażu, teraz je rozbierałem i z matami wszystko w porządku. Ale używałem opalarki za 30zł z allegro i wałka zrobionego przez siebie (mały wałek malarski z zerwaną gąbką i założona na klej rurka PCV)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam stp vibroplact, gms 04 ew 05 dla lubiących zainwestować ale w żadnym przypadku tego sklepu na bródnie nie polecam. Kiedyś połamałem im matę pokazując jak się łamie i kłócąc się z nimi, że to chłam. To co oni sprzedają to lipa i szkoda kasy na to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w drzwiach jeden otwor techniczny wielkosci ok 40cm x 20cm, zaslepic to plexa?blacha?zanitowac czy przykrecic wkretami?

Co do mat to wykleic wewnetrzna strone drzwi STP i dac tam cos jeszcze?

Jakas pianke czy cos w srodek tam jeszcze nakleic czy sama mata wystarczy?

Potem druga warstwa zaraz pod boczkami i czy na boczki oplaca sie kupowac gms 02?

Czy jest jakas tansza alternatywa, czy to duzo polepszy wytlumienie skoro beda siedzialy tam glosniki 16cm w granicach 400zl?

Nie chce wydawac na wytlumienie kolo 400zl tylko zrobic to porzadnie ale w miare najmniejszym kosztem bo cale CA musze skompletowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Możesz dać Plexę 5mm lub blachę aluminiową z 1-2 mm i dać na podkładki z gwintem plus wkręt   :) Wewnątrz daj STP na zewnątrz tak samo oraz możesz kupić GMS-02 (to nie do wygłuszania tylko wyeliminowania brzęczenia tapicerki) także możesz się z tym wstrzymać bo w razie czego boczek zdjąć to żaden problem.. Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tez myslalem, a co do GMS 02 to faktycznie w kazdej chwili mozna je potem najwyzej dokupic jak bedzie trzeszczec plastikowy boczek..

Do swoich glosnikow bede robil dystanse z mdf'u bo tak czy tak oryginalnych plastikowych nie mam, a poza tym sa i tak nic nie warte.

Oryginalnie glosnik siedzi ok 6cm za maskownica od glosnika, czyli glosnik gra tak naprawde w srodek drzwi a nie poza nie, czy w takim razie najlepiej zrobic wysokie dystanse ktore zbliza glosnik na ok 1cm do maskownicy przy drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszałem w sobotę Lagunę I.

Poszły mi 4 maty STP GOLD = 260 zł. Zakleiłem wszystkie otwory z obu stron oraz przykleiłem spory kawałek za głośnikiem.

Jeśli chcesz przeznaczyć jak najmniej pieniędzy to pamiętaj, że przede wszystkim musisz zakleić wszystkie otwory żeby zrobić zamkniętą komorę dla głośnika, a wyklejenie blachy za głośnikiem stawiaj w drugiej kolejności - wyklej tylko za głośnikiem i też będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, nie ma co oszczedzac, tym bardziej ze auta nie planuje juz sprzedawac :wink:

Mam dlugie drzwi gdzie na kazde skrzydlo zuzyje 10mat, 1m^2 tych lepszych wazy ok 2,4kg, czy te 3kg nie przeciazy mi zawiasow w drzwiach i co za tym idzie czy nie opuszcza sie one? Wiem ze maty Bolla sa na pewno ciezsze wiec chyba wygluszajac tymi lepszymi matami (stp) nie powinienem miec takich problemow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...