Skocz do zawartości

DLS UP6 / UP6i / ew sam woofer z tegoż zestawu


whitedevil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po przeszukaniu alledrogo i giełdy nie znalazłem, bądź sprzedane tak więc zakładam temat w tym dziale.

Interesują mnie zarówno w zestawie 2 dróg jak i same woofery, jeśli posiada ktoś na sprzedaż.

W gre wchodzą chyba tylko używki ze względów finansowych.

 

Kontakt:

gg: 2379205

bądź PW

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że je chcesz :?: Miałem te głośniki (zestaw UP6i) i myślę, że w ich klasie cenowej można poszukać czegoś lepszego (mówię o nowych). Używki zestawy chodzą mniej więcej po 500-700 zł i tutaj też jest według mnie lepsza alternatywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chcę wiedzieć ... trochę tego już przerobiłem i chcę wiedzieć który ewidentnie lepiej zagra (woferek). Zauważ też że nie wiesz jakie auto ma Piotrek (objętość drzwi) , no i nie wiesz że on właśnie jest na świeżo po odsłuchach takich woferków w swoim aucie ... no bo skąd możesz to wiedzieć ;)

 

PS: puszczałeś je bez tych cudownych zwrotek z autoswądu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociażby Helix P 236  :) Trafiają się też po około 600-800 zł Morele Dotech Ovation, oba systemy według mnie jakościowo zagrają lepiej niż Up6i, te znów mogą zagrać mocniej dołem. Ale każdy ma swój gust. Radziłbym przed zakupem odsłuchać sobie te DLS-y.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dotech jest chyba tweeter mt-11 więc nie wiem co w nich lepszego od up6i

 

Dokładnie to MT-12. Co w nich lepszego to już indywidualna kwestia. Dla mnie przenosiły chociaż górne pasmo i można je niżej ciąć :) Są też bardziej wytrzymałe mocowo (UP1i szybciej zaczynał wymiękać i to na ori zwrotce, czyli 5000Hz vs Morel 3200 Hz). Jeżeli już DLS to szukałbym Woofera MS6a i tweeter-a z Iridium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Woofer ten z Ovation grał jak dla mnie bardziej kulturalnie, nie walił tylko basem jak ten z UP6i, był bardziej jakościowy. Całościowo dla mnie Ovation wypadły lepiej niż UP6i. Każdy system ma swoje wady i zalety. Helix P236 basem grał bardzo fajnie, jakby mocniej niż w Ovation ale słabiej niż w UP6i, również jakościowo ale jakby tak bardziej soczyście. Góra pasma nie taka ostra jak w UP6i, bardziej naturalna bez tendencji do narzucania się. Jak do łupania to UP6i mogą być ale na górę trzeba uważać bo można przeciążyć. Do bardziej jakościowego grania bym je raczej pominął. Woofery z UP6i potrzebują też dużo prądu, Alpine 3539 napędzał je tak sobie, trochę lepiej było w przypadku Audisona VR-209 ale widać, że przyjęłyby więcej. Z Morelami i Helixami nie ma aż takiego problemu z napędzeniem. Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gustach się Panie Stanec nie dyskutuje. Bez urazu, ale nie powątpiewaj prosze w moje decyzje.

Jestem świadom co to za woofer i jak gra. Dzięki uprzejmości Powalla'i mam je u siebie narazie i na spokojnie mogę sobie posłuchać. W moim konfigu i MOICH "nadwymiarowych" drzwiach wypadły najlepiej.

Co prawda p236 nie słuchałem, ale RS6 owszem i... wybieram DLS'a.

R6a też były i jako napęd w 3drogach nie wypadły nawet w połowie tak jak w kilku autach w których miałem możliwość odsłuchu. Były również PHD, Viby, Degole i nic nie zagrało zadowalająco. Od strony montażu chyba nie ma sie do czego przyczepić, a co do drzwi to dodam, że wytłumienie jest profi, ładne pare kg STP , otwory zaślepione blachą, a jednak mało co u mnie gra, bo jest tam... jakieś 60 litrów ;)

 

Możliwe, że MS6A zagra dobrze, czy tam p236, ale niestety nie mam możliwości weryfikacji "na własnej skórze"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whitedevil - Rozumiem, jak jesteś po odsłuchach i jesteś pewny, że je chcesz to zwracam honor i przepraszam za OT :zawstydzony: Ja tylko wyraziłem swoją opinię na ich temat jako, że miałem je u siebie kilka miesięcy i jak widać każdemu podoba się co innego. Powodzenia w szukaniu :ok:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...