Skocz do zawartości

3-way potrzebna pomoc


derek81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Grono! mam kilka pytań odnośnie podłączenia odseparowanego zestawu 2-drożnego + średniaka... Mianowicie przetwornikami są DLS UP6i + DLS UP2,5i mam zamiar zasilać je Steg'iem K4.02... hmm no właśnie czy nie potrzebuje 6-cio kanałówki? Tudzież mogę dołożyć pod tweetery sony xm-3520 bo w dobrej kondycji. No właśnie po lekturze podstaw CA nadal jestem zielony właśnie o zestaw 3 way'a, więc jeżeli źle główkuje to nie skazujcie mnie od razu na potępienie ;)

jednostka sterująca to Alpine CDA-9886r, przód jest uzupełniany przez RE Audio SE-10 zasilany A6 DLS'a auto to hatchback. Z góry dziękuje za podpowiedzi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Moc" zawarta w "widmie" pasma średniotonowego (umownie 500-5000Hz) nie jest w stanie "zabrać" Ci wiele cennej :rotfl: mocy potrzebnej na "niższe rejestry" .

Możesz spokojnie podłączać bo na moje oko sumaryczna moc zasilania średnicy to 10 max. 15% całkoształtu.

 

Osobnym zagadnieniem jest sklecenie do tego sensownych zwrotnic (jeżeli pasywka) bo w przypadku aktywnego układu niezbędny jest dodatkowy wzmacniacz (kanały) .

 

Hmm... dołożenie na twetery Soniaka może mieć całkiem dobre skutki (nie mam na myśli spraw mocy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Wasylwku tego soniaka chciałbym dołożyć żeby trzymać za mordkę tweetery, które (chyba za sprawą Alpiny) grają dość ostro, ja już przywykłem i nie bardzo mi to przeszkadzało w poprzednich zestawach głośników (u_dimension EL COMP6 oraz Dego SP-650)...

Czyli jeżeli się decyduje na aktywkę to rezygnujemy z jakichkolwiek zwrotnic i filtrów, ustawiając wszystko na wzmacniaczu/ach? Na dobrą zwrotnice do pasywki nie mam na chwilę obecną funduszy i nie bardzo wiem do kogo by się zgłosić z czymś takim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin_plock bardzo dobre pytanie zadałeś, które nie brałem pod uwagę chyba... Jakieś sugestie? Bo brakuje mi doświadczenia w actywce, jest to mój pierwszy pomysł, mam nadzieje że to nie utopia... Edytowane przez derek81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam woofery i suba w aktywce (cięte na radiu) a średniaki i tweetery poprzez zwrotki czyli pasywnie, tyle że w 9886 musiałbyś dokupić Imprinta, bo bez Imprinta to golas, aczkolwiek pytanie o zasadność tego zakupu, sam musisz najpierw zdecydować czy chcesz pasma ciąć aktywnie czy pasywnie, od tego uzależnione są dalsze kroki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę raczej nad aktywką, ale jak już pisałem wcześniej jestem w tym zupełnie zielony...

moją przygodę z CA zacząłem od radia nie licząc się z tym że "w miarę jedzenia apetyt rośnie"... Czy problem rozwiąże Alpine PXA-H100 czy lepszy będzie Alpine VPA-B222R który wisi na portalu aukcyjnym i jest trochę tańszy? Czy macie inne propozycje? :wstyd::/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

derek81, już kilka razy napisałeś że jesteś w temacie zielony.

 

Zastanów się, czy dasz radę ogarnąć na początek temat dwóch dróg aktywnie.

 

3-way to tak jak ktoś napisał, jazda z zamkniętymi oczami bez trzymanki.. z doświadczenia powiem Ci, że bez odpowiedniej wiedzy temat skazany na wieczne błądzenie.

 

Także ja bym na Twoim miejscu pobawił się na razie w dwie drogi, jakiś biamp, jakaś aktywka (nawet z pxa-h100, chociaż chyba lepsze by było do tego radyjko pokroju alpinki cda9835)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...