Skocz do zawartości

Problem ze wzmacniaczem


Hellsin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś testowałem sobie jednego wzmaka, dosyć stara konstrukcja i właśnie pojawiło się jedno ale ... przy pogłaśnianiu radiem jak i ściszaniu występuje lekkie pykanie w głośnikach, więc pytanie co może być walnięte we wzmacniaczu i trzeba wymienić - nie orientuje się ktoś może ?

Rozmawiałem z jednym userem i sugerował sekcję zasilania/przetwornicy.

Rozkręcałem go i jakoś nie bardzo widzę winowajcę zamieszania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensatorki.

Filtrujące odsprzegające etc.

Krótko elektrolity po prostu lubią sobie ...wysychać.

 

 

Poza tym przy wszelkiego typu takich babolach grzebię w RCA musza być 100% pewne :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy dzieją się jak są problemy z masą. Albo jej gdzieś nie ma , albo tworzy się gdzieś pętla, albo sygnałowa jest zwarta z zasilającą we wzmacniaczu, albo też jakiś elektrolit w obwodach wejściowych sygnału zaczyna przebijać i zwiera składową stałą.

Przyczyn może być wiele, ciężko tu coś jednoznacznie powiedzieć, jak jesteś pewny, że nie jest uwalona masa RCA radia, kabelki są ok i gniazda RCA we wzmacniaczu (ich lutowanie do płytki) także, to trzeba szukać we wzmaku. Spróbowałbym dla eksperymentu pociągnąć masę dla radyjka od zacisku zasilania wzmacniacza osobnym kabelkiem.

Edytowane przez ukashec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm możliwe, że faktycznie coś z masą było nie tak, bo przyznaję się, że nie dokręcałem jej, gdyż nie mam konektorów widełkowych, bo obecny wzmacniacz ma na imbusy dokręcanie ... hmmm ... musiał bym sprawdzić wzmacniacz u kogoś innego ... nie mniej jednak już mniej więcej w razie czego wiem gdzie szukać czegoś :)

Może ktoś będzie mieć jeszcze jakiś pomysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...to Brax jest ? :lol: podobno one lubią zargać jak się "ugrzeją" .

Stabilizacja temperaturowa potrfi czynić czasem ...cuda :ok: nawet "mikro-zimnylut" po dogrzaniu lepiej "zetknie" i jest ok .

PW przeczytałem :ok: , wolałbym jednak byś (gdyby co) posłał go do ...Gliwic ostatnio mam problemy z czasem nawet na ...swoje sprzęty :P , mógłbyć czekac "ruski rok" :lol: .

Daj magikowi a jak sam kumasz jak trzymać lutówkę "najsampierw" popraw wszystkie luty szczególnie w okolicach stopni wejściowych .

Pozdrawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...