Skocz do zawartości

Szukam tweeterów do ~300 zł


xlt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miałem nigdy styczności z głośnikami 6 Ohm. Nie sprawia to żadnych problemów jeśli kick będzie 4 Ohm?

Na pewno trzeba dla takich głośników użyć innej zwrotnicy niż dla odpowiedników 4 ohm, ponieważ wraz ze zmiana impedancji zmienia się częstotliwość cięcia przy pozostawieniu innych elementów filtru bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xlt

 

Same twetery to pikuś, podaj resztę systemu i całokształt oczekiwań.

 

Kamyk ...walczę jak lew, we wrześniu jeszcze (mam zap...bo robotę zmieniam) postarajmy się z lekka "spocić" :ok: .

P.S. pasive rządzi (no u mnie) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę ProX T2 to ciężki towar do znalezienia w używce, a 500 zł za syki to troche dużo dla mnie na obecną chwile. Gdyby ktoś coś miał ciekawego to proszę o kontakt.

 

Dostałem jeszcze propozycję DLS UP1C w dobrej cenie. Ktoś się może wypowiedzieć?

Edytowane przez xlt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam up z dlsa i ...grają . Tak serio to nie wiem co Cie interesuje w ich ocenie ...jeśli to czy są ostre , to powiem że do milusich nie należą ale słuchając innych czasem lepszych tweeterów muszę przyznać że tez nie zauważam "ciepłych". Jak ma być ostro to jest ostro a jak ma zagrać milusio to taki jest ...czasem wierność przekazu wymusza ostre granie od tweetera .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecną:

 

Przód: zestaw Phonocar PT1602 pod Blaupunktem GTO niepamiętam dokładnie jakim

Sub: AS HX 10 SQ pod DLS A6

Radio: Kenwood KDC-BT60U

Kable: RCA Dietz, Zasilanie 20^2

 

Wymienić chcę w pierwszej kolejności tweetery, potem wzmacniacz przodu. Oczekuję jakości przede wszystkim.

Edytowane przez xlt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie zaproponuję tweetery z mojego setupu, a mianowicie, Helix HXS1/H1. Detali im nie brakuje, są spokojne, nie krzykliwe, o gustach się nie dyskutuje, wiele tweeterów nie odsłuchiwałem, niemniej jednak polecam się nimi zainteresować, nówki kupisz do 300zł ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...