Skocz do zawartości

Pomysł na CA w Audi Q5


rainer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że w moim drugim samochodzie (Audi Q5) kończy się gwarancja (za pół roku) chciałbym w nim coś zmienić w nagłośnieniu. Niestety w aucie które dotychczas robiłem przeróbki (suzuki sx4) gwarancja kończy się dopiero za 2 lata i w związku z tym mam powód aby "wziąść" się za Audi.

Bardzo proszę o propozycje nagłośnienia tego auta, ponieważ nie do końca wiem jak się za to wziąść. Najgorsze jest to że radio będzie fabryczne i nic tego nie zmieni. Wspólgra ono z duzym wyświetlaczem nad nim i z radia dokonuje się ustawień samochodu, tak więc nie mam możliwości jego wymiany, co jak wiadomo jest wielką stratą na jakości muzyki. Chciałbym najpierw się dowiedzieć czy jest sens rozbudowy audio w tym aucie biorąc pod uwagę fakt że radio będzie fabryczne. Jeżeli tak to potem napisze co i jak, za jaką kwote, jak muzyka itp.

 

Czekam na sugestie.

Edytowane przez rainer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wyprowadzić z radia sygnał optykiem nim 'przeleci' przez końcówki mocy, wtedy z tyłu/pod fotelami czy gdziekolwiek indziej proc w wejściem optycznym (ble ble ble) i z niego sygnał do wzmaków. Wtedy najwięcej ma tutaj jakość proca (na allegro się trafiają w cenach 200-400 dość często ostatnio był jeden stary alpine) i to on w zasadzie gra, bo sygnał dostaje odrazu z lasera w ori radiu. We wrocku jest osoba która się tym zajmuje, ale nie wiem ile bierze za wyprowadzenie sygnału z radia. Od razu uprzedzam, sam optyka nie wyprowadzisz :wink2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Można wyprowadzić z radia sygnał optykiem nim 'przeleci' przez końcówki mocy, wtedy z tyłu/pod fotelami czy gdziekolwiek indziej proc w wejściem optycznym (ble ble ble) i z niego sygnał do wzmaków. Wtedy najwięcej ma tutaj jakość proca (na allegro się trafiają w cenach 200-400 dość często ostatnio był jeden stary alpine) i to on w zasadzie gra, bo sygnał dostaje odrazu z lasera w ori radiu. We wrocku jest osoba która się tym zajmuje, ale nie wiem ile bierze za wyprowadzenie sygnału z radia. Od razu uprzedzam, sam optyka nie wyprowadzisz"

 

 

Czyli trzeba grzebać w radiu...Może kupię drugie takie samo (jak się trafi tanio) i wtedy dam komuś aby wyprowadził sygnał. W sumie nie głupi pomysł, a z prockiem nie ma problemu (dam go do schowka i będę miał praktycznie pod ręką) i raczej nie będę na nim oszczędzał, tylko czy jest z nim tak samo jak z piecami i radiami - im starsze tym lepsze (z reguły)?

Edytowane przez rainer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że raczej nie musisz kupować drugiego, osoba o której pisałem jest dość konkretna i raczej nie jest to mistrz 'prowizorki', tylko konkretna robota. A procek nie każdy którego zwią na allegro 'prockiem' :wink2: a procka nie musisz mieć pod ręką, może być głęboko w bagaju, bo płytki wsadzasz do ori radia. Co do sprzętu grającego to zalezy co kto lubi, są dobre i nowe i stare. Wszystko zależy od tego czego oczekujesz i ile możesz na to wydać :wink2:

 

 

Ja nie będę pisał ile na audio już wydałem kasy i poświęciłem nerwów :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko da radę "ogarnąć". Optyk ->proc->wzmaczniacz/e->głośniki. Napisz jaki masz fundusz na to wszystko od tego trzeba zaczynać bo nijak ma się sprawa porad jak nie wiadomo ile chcesz wydać na wszystko. Pytanie "czy warto" jest jedynie zależne od budżetu co przy jego "wystarczającym" poziomie jest oczywiste - WARTO :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak: na przód zastanawiam się nad 3 way'em i głośniki w kwocie max. 2000zł + 2 wzmaki do nich za ok. 1000zł (nie nowe, tylko jakieś jakościowe używki). Nad subem i piecem do niego nie zastanawiałem się jeszcze, ale coś za ok 1000zł (sub + piec).

Jeśli chodzi o muzykę to słucham raczej wszystkiego ale najbardziej pop, dance, czasami techno (ale bardzo RZżadko, można powiedzieć że nie będę składał systemu po ten rodzaj muzyki).

W drugim aucie miałem Rainbow SLG i bardzo podobała mi się ich gra. Wofery miały dobre zejście, a tweetery nie sypały piaskiem (grały pod helixem hxa400). Miałem również Morele Dotechy i je sprzedałem bo mi nie odpowidały. Miałem wrażenie zaniku średnich tonów (wofer swoje, tweeter swoje, tak jakby nie wspólgrały ze sobą)

Pisowania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej kasie leciałbym raczej w dobry 2-way plus dobry subik. Trzy drogi również są wykonalne ale trochę kasy to pochłonie kosztem jak zawsze innych klocków. Dobry 2-way i w przyszłości można myśleć nad wklepaniem średniaka jak będzie jego ewidentnie brak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że 2 way wystarczy a za tą kasą będzie już w miarę porządny. Jeśli chodzi o twetery to gdzie według waz można byłoby je umieścić? W fabrycznych miejscach (deska rozdzielcza) i jednak rzezba w słupkach? Troche by to zabużyło wygląd wnętrza bo na podsufitce i słupkacj jest ten sam materiał obociowy.

 

Jaki 2 WAY do 2000zł będzie wartym zainteresowania? Chcę przedewszystkim nie ostrzących tweeterów. Fabryczne woofery są takie sobie a jednak basu jest od groma przy każdej głośności także myślę ża jaki kolwiek zestaw za ok. 2000zł będzie miał lepszy bas. Jeszcze zastanawiam się nad wygłuszeniem furtek, bo nie wiem czy będzie taka potrzeba, gdyż nic nie trzeszczy, nie brzęczy tapicerka, a nie wim jak jest pod nią (nigdu nie ściągałem), ale chyba jest to dobrze wygłuszone (prawdopodobnie jest blacha na drzwiach zamiast tych płacht z folii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że 2 way wystarczy a za tą kasą będzie już w miarę porządny. Jeśli chodzi o twetery to gdzie według waz można byłoby je umieścić? W fabrycznych miejscach (deska rozdzielcza) i jednak rzezba w słupkach? Troche by to zabużyło wygląd wnętrza bo na podsufitce i słupkacj jest ten sam materiał obociowy.

 

Jaki 2 WAY do 2000zł będzie wartym zainteresowania? Chcę przedewszystkim nie ostrzących tweeterów. Fabryczne woofery są takie sobie a jednak basu jest od groma przy każdej głośności także myślę ża jaki kolwiek zestaw za ok. 2000zł będzie miał lepszy bas. Jeszcze zastanawiam się nad wygłuszeniem furtek, bo nie wiem czy będzie taka potrzeba, gdyż nic nie trzeszczy, nie brzęczy tapicerka, a nie wim jak jest pod nią (nigdu nie ściągałem), ale chyba jest to dobrze wygłuszone (prawdopodobnie jest blacha na drzwiach zamiast tych płacht z folii)

 

Słupki ew. trójkąty lusterek. Materiał to nie problem kupujesz używaną podsufitkę i materiałem z niej obijasz słupki.

Powiedz skąd jesteś być może masz do mnie niedaleko i posłuchałbyś mojego tandemu?

Co do oklejania drzwi nie chodzi tutaj o tyle o brzęczenie (to również ale w mniejszym stopniu) co o umożliwienie pracy głośnikom w optymalnych warunkach do jakich zostały stworzone (komora zamknięta). Ogólnie rzecz ujmując nie wiem co tam jest w tych drzwiach audicy ale zawsze warto bo koszt nie jest aż tak wygórowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam nie daleko Wrocka.

Jeśli chodzi o te furtki, to powiem tak że jakby było zle to te nędzne głośniki które są zamontowane nie grałyby tak dobrze, a wiem że zawsze warto jest poobklejać matami. Na pewno trzeba będzie zamontowac dystanse z MDF'u, ale nie będę chciał wyciągnąć wofera przed tapicerkę ponieważ chciałbym żeby nowe nagłośnie nie nie było widoczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umożliwienie pracy głośnikom w optymalnych warunkach do jakich zostały stworzone (komora zamknięta).

Jest to jeden z mitów CA powielany na forach. Drzwi nigdy nie będą komorą zamkniętą póki nie będą IDEALNIE szczelne i sztywne a to bez usunięcia okien i wszystkich otworów i szczelin jest niemożliwe. Maty na nic się zdadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jeden z mitów CA powielany na forach. Drzwi nigdy nie będą komorą zamkniętą póki nie będą IDEALNIE szczelne i sztywne a to bez usunięcia okien i wszystkich otworów i szczelin jest niemożliwe. Maty na nic się zdadzą.

 

Warunki do niej zbliżone. Głośniki są projektowane do drzwi więc wiadomo, że 100 procentowej szczelności nie będzie. Ale chyba każdy oklejając drzwi dąży do jak najszczelniejszego ich zaklejenia. Dodatkowo uzyskujemy zwiększoną sztywność blach. Sporo rzeczy się stosuje w drzwiach aby je przygotować nie tylko tych związanych z CA.

 

P.S fakt trochę źle ująłem z tymi komorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo uzyskujemy zwiększoną sztywność blach.

Co to za sztywność jak to palcem się da wgiąć? :P

 

Sporo rzeczy się stosuje w drzwiach aby je przygotować nie tylko tych związanych z CA.

Jasne, chodzi tylko o to, żeby wszystko stosować z głową i zrozumieniem zasad działania danego materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macrom Extreme EXT.MW6 + EXT.T28 :cwaniak:

 

Dokładnie ta nazwa:) Jeszcze można szukać Audio System HX 165 phase w używce do 2000 zł można kupić i są to fajnie głośniki ze świetną zwrotnicą. Jedynie tweeter nie przypadł mi do gustu w nich. Tylko jedna ważna informacja przy nich - potrzebują dużooooooo prądu aby grały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...