Skocz do zawartości

Pioneer DEH-6900 IB + przydźwięk


wojtassslg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem jest taki, że przy odpaleniu auta bądź przy zmianie wejść na radiu jest okropny przydźwięk (jakby ktoś strzelił w bęben fi80) na jednym z kanałów RCA do wyjścia na wzmacniacz.

Od razu dodam, ze nie jest to wina przewodu RCA który idzie do wzmacniacza.

Niektórzy mówią, że to wina masy na tym jednym z sześciu kanałów RCA, ale jak to możliwe skoro wszystkie 6 kanałów jest pod jedna mase RCA podpiete?

Chciałbym sie dowiedzieć czy jest to spowodowane uszkodzeniem jakiegoś filtra przeciw - zakłóceniowego, czy może czymś innym.

Da rade to naprawić?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś wiecej - jakie radio, wzmacniacz , jak mniej wiecej wyglada instalacja, ile trwa ten "przydzwiek" itp.

 

Wzmacniacz to Blaupunkt VA475 podparty kondensatorem 1F Dietz, głosniczki magnat classic 216 x4, kable zasilajace 25mm2 obliczone na ~ 111A bo miał być jeszcze sub. ale zostanie tak jak jest. Kable 2X RCA Dietz dallas.

Wydaje mi się, że to wada fabryczna, gdyż radio było kupione zaraz po zakupie nowego auta i grało na wzmacniaczyku w radyjku na fabrycznych głosnikach x4 z papierowymi nieimpregnowanymi membranami. No i tak sobie to popierdywało dopiero jak sie gwarancja skonczyła to było modzenie i własnie od początku brania sygnału z RCA radia był ten przydzwięk, nie miałem zbytnio czasu zeby się tym zając teraz zaczeło mnie kompletnie to irytować. Na radio była roczna gwarancja więc i tak bym nic z tym nie zdziałał.

 

Ten dzwięk trwa krótko tak jakby ktos walnoł w bęben i zaraz stłumił... trwa krótko ale wystarczajaco głosno zeby osoba która nigdy zemna nie jechała ze strachu podskczyła i głową rąbneła w podsufitke.

 

 

Edyta

mogę nagrać hehehe ale to jutro

Edytowane przez wojtassslg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...