Skocz do zawartości

helon 15 spl


ben_hil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuje wyliczenia wymiarow skrzyni oraz portu szczelinowego pod głosnik helon 15 spl. Zamierzam ja wyknac z mdfu tylko nie wiem jaka bedzie miał grubosc prawdopodobnie 22mm a przednia scianka bedzie podwojna.Mianowicie szerokosc musi byc rowna 93 cm wysokosc 40 cm a głebokosc to juz jak wyjdzie z obliczen. Słucham głownie czarnej muzy dlatego zalezy mi aby głosniczek nisko schodził. Skrzynka powinna miec ok 120 l netto obetosci i powinna byc strojona w granicy 36 Hz.Prosze o pomoc. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej muzyce to mozna schodzic nizej. Po drugie przy niskim schodzeniu lepsza jest mniejsza pojemnosc. po 3 nie ma co wyliczac skrzyni jak nie wiadomo jaka moc bedzie wycisnieta ze wzmacniacza. po 4 to nie jezyk polski jest odpowiedni a fizyka i matematyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie kombi.Wysokosc skrzyni 40 cm jest sprawdzona poniewaz wczesniej miałem 2 15" vibe'a i jakos sie miesciły, na styk ale sie miesciły. Głośniczek ma byc skierowany w strone klapy. Pytanie czy taki wzmacniacz jak hifonics bxi 6000d ładnie go zasili i czy nie bedzie strasznej choinki?... Sznury 35, kondensator 1,5F, aku 75 ah, altek 120 A. Czy moze lepiej zainwestowac w oklepanego orka 2500d albo jego nastepce d5000? Czekam na wasze opinie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna bedzie dostawał 1350 w rms w 1 ohm. Kondensator mam z poprzedniej instalacji wiec szkoda zeby sie zmarnował. Zastanawiam sie nad drugim aku i zmianie alternatora na 180 A. Mysle ze ten jeden powinienn wystarczec na 2 aku a co do wzmacniacza to mam duze watpliwosci bo do słuchania to bedzie ciezko uzyskac z niego podawane przez producenta 3 kW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hm...

A więc zacznijmy od altka mniej więcej 180a wystarczy co do akumulatora poczekaj do wiosny i kup 2x żelowe 75ah...

Zasilanie-ja mam 70mm2,dodatkowo czeka cię wymiana kabla od altka na grubszy(możesz też dać mostek do rozrusznika jeśli niechce ci się wymieniać całego)

Skrztnka-niewiem coś się tak uparł na te 40cm...

Scianki muszą mieć co najmniej 30mm grubości...

Kup dobre maty wygłuszające bo te elemęty o których istnieniu niewiedziałeś w swoim aucie zaczną ci też grać,tszeszczeć itd a to niezbyt przyjemne dla ucha...

 

Ja mam skrzynkę zalecaną przez producęta 95l... Orek na 3/4 mocy

Aku 110ah altek daje14,2 i kokosów nima...

Czeka mnie zakup żelówek i większy altek...

 

Co do cewek to niewiem co koledzy robią że twierdzą że to lipa...

Ostatnio podpiołem aku nowy 180ah 1200a+prostownik+110 w aucie i altek

Gdy dałem pełną moc spadki pojawiały się do 13,8 Za to w aucie masakra,niedało się wysiedzieć...

Cewki ok,orek też ja problemu niewidze...

No chyba że kolega ma karkas z kaptonu to już można rozmawiać o ich wytrzymałości...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
A więc... Juz raz uwaliłem głosnik. Zachciało sie po ok 10 h grania pod 750 rms @ 4 ohm spiac w 1 ohm 1350 rms. Wyszła dupa. Spaliła sie jedna cewka.Podobno profesjonalnie został przewiniety. Przez okres 2 tyg intensynego grania "rezany" pod 4 ohm. Mam pytanie odnosnie "No chyba że kolega ma karkas z kaptonu to już można rozmawiać o ich wytrzymałości..." Mozecie mi wytłumaczyc po czym to poznam i jaka jest roznica w tej wytrzymałosci z innym(jakim)? Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nadwyzka mocy zajechałą głosnik a Ty sam. Napewno te 750w zrobiło mu wczesniej krzywde a po przepieciu wyzsza moc go tylko "dokonczyła".

 

Nie osadzam nikogo ale odnosze wrazenie ze ludzie mysla ze skoro dali za głosnik tysiąc złotych to ma on wytrzymac cała noc grania na maxa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...