Skocz do zawartości

rozgrzewanie głosników


kameleon8989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie powinieneś podłączac ich pod wieże gdyż mają one 4ohm a wieża zapewne 8ohm,więc mozesz je spalic,dlaczego wpadłes na pomysł aby je wygrzewac pod wieżą.Dla mnie takie coś to nieporozumienie. Zamontuj je normalnie w aucie,niewiem czym je bedziesz zasilac czy samym radiem czy wzmacniaczem..??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinieneś podłączac ich pod wieże gdyż mają one 4ohm a wieża zapewne 8ohm,więc mozesz je spalic,dlaczego wpadłes na pomysł aby je wygrzewac pod wieżą.Dla mnie takie coś to nieporozumienie.

 

 

Powiedz co moze sie stac z glosnikami i dlaczego , bo ja chyba czegos nie rozumiem , predzej ofiara moze pasc wieza jezeli jej koncowki nie sa stabilne przy pracy w 4ohm bo zdziwie cie ale wlasnie przy 4ohm bedzie pracowac wieza po podlaczeniu///

 

 

zeby nie stracic czasu chciałbym sobie nowe dsk 130 rozgrzac w domu mam wieże z technisca ale głosniki maja 2x80 rms czy 8ohm i 50rms czy 8 ohm czy ja te głośniki moge pod ta wieże podłaczyc??

 

 

Nie widze w tym sensu ale jezeli twoja wieza moze pracowac przy 4ohm to oczywiscie mozesz to zrobic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz co moze sie stac z glosnikami i dlaczego , bo ja chyba czegos nie rozumiem , predzej ofiara moze pasc wieza jezeli jej koncowki nie sa stabilne przy pracy w 4ohm bo zdziwie cie ale wlasnie przy 4ohm bedzie pracowac wieza po podlaczeniu///

 

 

 

 

 

Nie widze w tym sensu ale jezeli twoja wieza moze pracowac przy 4ohm to oczywiscie mozesz to zrobic..

 

 

Tak jak napisał kolega jeżeli wieża jest stabilna w 4ohm to podłącz sobie i je wygrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym je do ...mikrofalówki na minutkę włożył na Quick Defrost :wink2: .

 

Nie mogłem się...powstrzymać :hyhy: .

 

Żeby było na temat, tzw. "wygrzewanie" głośników nijak się ma do spraw...temperaturowych. Natomiast co do akuratnego "ułożenia się" zawieszenia membrany (wygrzewanie) to jak najbardziej nie żadne voodoo, mało tego (trochę miałem do czynienia ze "śmierdzącymi nowością" ) im wyższej klasy głośnik tym bardziej się "rozgrywa" w funkcji czasu :ok: . Testowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzewanie głośników ma sens, gdy chce się je pomierzyć.

 

Jeśli zainstalujemy głośnik w aucie, to z czasem zawieszenie się wyrobi i efekt będzie taki sam jak po wygrzewaniu. Często jest tak, że ktoś instaluje nowe głośniki i czuje niedosyt, szczególnie niskich tonów. Z czasem sytuacja się zmienia, ale jest to proces na tyle długotrwały, że człowiek nie jest w stanie wyraźnie zauważyć kiedy głośnik zmienił charakter brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanders156 nie mam inst obsługi pod reka...

 

wasylwek cos po prostu takiego obiło mi sie o uszy... :zdegustowany: zaczynam zabawe z car audio koledzy z forum pomogli mi dobierać sprzet

nie moge doczekac sie jak to bedzie grało

 

 

lord_wiader no i u mnie takie 2 głośniczki moga sobie grac po kilka godz.

 

jeszcze nie jestem zdecydowany co do radia, piec i skrzynia w drodze no i jeszcze kabelki

montować cały sprzet bede za jakies 2 tyg

a 13stki moga sie wyrabiac

Edytowane przez kameleon8989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tym 8 ohm czy 4 ohm po prostu głośnik 4 ohmowy "wymusza na wzmacniaczu" wydzielenie większej mocy (i zniekształceń :wink2: ).

Spokojnie możesz tym bardziej przy zabiegu "wygrzewania" podłaczyć to pod tę wieżę.

 

P.S. jak wąski mówi oba w szereg masz stuprocentową pewność, że przez głośnki płynie (bardzo zbliżony) sygnał i masz wygrzanie full profesjonalne.

 

 

Wracając do tematu "grzania" kiedyś były na Allegro głośniki (nawiasem sprzedawane przez "renomowca") podobno lewy i prawy były INACZEJ wygrzewane :ph34r: i potem grały...odmiennie :hyhy: . Takie są bestie inteligentne potrafią się uczyć.

 

Praktycznie istnieje niepisana zasada postępowania z nowymi głośnikami przez pierwszy tydzień,dwa nie dajesz im maxa w "palnik" też się ułożą w ten sposób i też zrobią to prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i masz wygrzanie full profesjonalne

 

Profesjonalne wygrzewanie polega na tym, że głośniki stawia się naprzeciw siebie, łączy w przeciwfazie i wygrzewa szumem (np. różowym), stopniowo zwiększając moc. Zabieg trwa non stop kilka dni, a połączenie w przeciwfazie znacznie ogranicza słyszalność tego procesu. Tylko po co to robić...

 

 

mają one 4ohm a wieża zapewne 8ohm

 

Zapewne wieża jest pod obciążenie 6ohm, taka przynajmniej jest moda u producentów popularnych "wież".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...