Skocz do zawartości

2 aku


mateusz22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

troche się wzaham żeby mi nic w powietrze nie wyleciało!!

Ja bym się nie "wzahał"

Przecież i tak przy pierwszym aku stosujesz bezpiecznik czyli na tym odcinku między pierwszym a drugim więc pytanie w sumie dziwne

( nie na 24v na zawody)

W jakich zawodach spinają na 24V :zdziwko: agro :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra inaczej, pod maską jest aku od przy nim bezp 200A kabel dochodzi do rozdzielacza, w bagażniku jest drugi aku przy nim bezp 300A kabel tez do rozdzielacza, i właśnie do tego aku w bagazniku chce podłaczyc jeszcze jeden aku, i czy miedzy nimi musi być bezpiecznik.

Ja już się pogubiłem :huh:

pod maską jest aku

w bagażniku jest drugi aku

do tego aku w bagazniku chce podłaczyc jeszcze jeden aku

w końcu trzy akumulatory mają być :?:

 

mateusz22 pisz po woli tak aby inni mogli to zrozumieć :spi1:

Pamiętaj że bezpiecznik ma chronić przewód i z tego co opisałeś planujesz wstawić dwa akumulatory do bagażnika (oczywiście mam nadzieję że wiesz co robisz i alternator spokojnie da sobie radę te wszystkie akumulatory naładować)

Odpowiedź brzmi “TAK” trzeba zastosować bezpiecznik jeśli występuje jakaś tam większa odległość (czyt. akumulatory nie dotykają się) chyba że łączysz to prętami, profilami bądź innymi sztywnymi materiałami i wiesz że nie dojdzie do obluzowania

PS:Opisz te zawody w których stosują te 24V bo jestem ciekaw, TIR CAR czy co ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiu jeszcze raz i może powoli przeczytaj pierwszy post a szczególnie :

 

 

Użytkownik mateusz22 dnia 09 wrzesień 2010 - 19:25 napisał

( nie na 24v na zawody)

powalla czytam ze zrozumieniem i wiem że temat tego nie dotyczy ale z ciekawości się pytam w jakich to niby zawodach stosuje się te 24V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że autor nie chce wcale na te zawody;-)

I myślę, że ktoś mu głupot nagadał, że na zawodach łączy się akumulatory w 24V... (chociaż jak ktoś cwany to do 20V może by i mógł operować na odpowiednich klockach =D)

Najlepiej niech narysuje schemat to będzie wiadomo co mu po głowie chodzi i ile tych akumulatorów będzie:)

Edytowane przez miki87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie napisaliście 9 postów zbędnych

 

Nie wiem jak byś chciał dać ten bezpiecznik dla tamtego 2 aku w bagazniku ale to bez sensu, aku włącza się do instalacji bez bezpiecznika. Oczywiście wpinasz go równolegle.

Edytowane przez yeti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I myślę, że ktoś mu głupot nagadał, że na zawodach łączy się akumulatory w 24V... (chociaż jak ktoś cwany to do 20V może by i mógł operować na odpowiednich klockach =D)

Wreszcie ktoś kto załapał ocb :super:

 

 

Nie wiem jak byś chciał dać ten bezpiecznik dla tamtego 2 aku w bagazniku ale to bez sensu

Na przewodzie łączymy przy akumulatorze do którego się podczepiamy,

Bez sensu :?:

Przecież to jest takie same łączenie jak od pierwszego akumulatora do drugiego, autor napisał że będzie odległość ok~1,5m więc warto ten przewód zabezpieczyć

 

 

 

PS: Dzisiaj pamiętny dzień :super:

PS2: powalla relacje zdaj na pw jak by co :luka:

Edytowane przez Rysiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...