Skocz do zawartości

Hertz DSK v ESK


mariom3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hemmmm :D kurcze bo sam juz nie wiem :) hsk albo rainbow sax i jak narazie nie mam mozliwosci odsłuchu, o saxach super opinie ale nie wiem czy nie przereklamowane

 

 

Sax gra bardziej kulturalnie i miekko. Mam Hsk w obecnym aucie a w drugim ktory czeka na montaz bede juz montowal rainbowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

O to mnie ogolnie Panowie zaskoczyli ;) tweeterka i tak pod alpinkę w bi amping puszczę wiec jakos dam sobie rade z tweeterkiem ;) ogolnie chce 2 komplety kupić i w furtki wstawić, tak nie przesadzam, ppi bedzie napędzał wooferki w 2 omach a suby to bd wtedy juz miał ( mam nadzieje ) RF T2 x 2 i audisona vrx'a 1.500 :) to takie raczej moje marzenie ktore spełnie najwczesniej w przyszłym roku :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sax jest duzo bardziej natarczywy na górze a tweeter nie jest tak rozwojowy jak w hsk, sax deczko wiecej miecha ale kicka nie ma co porownywac. Postawilbym na Hertza.

 

 

Heheh to ja mam inne odczucie...w zestawie HSK wymienialem u siebie tweeter bo za bardzo ostrzyl....w saxach nie ma tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrość to pojęcie względne ... słuchając autek Fubu i Gilotyna jakoś można zapomnieć że HT25 mają niby należeć do tych ostrych . Ważną zaletą HSK jest też ich skuteczność , bo kilkanaście zestawów już przerobiłem ale te są wyjątkowo głośne i nawet pod samym radiem grają donośnie i z jajem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh to ja mam inne odczucie...w zestawie HSK wymienialem u siebie tweeter bo za bardzo ostrzyl....w saxach nie ma tego problemu.

 

to tak samo jak ja ...

Sax-y grają ostrawo, ale nie sypią piachem, ani nie ma ochoty wyjść się z auta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem HSK i powiem że po jednej sztuce robią robote to co bedzie przy duecie

Też jestem bardzo...pozytywnie nastawiony do WOFERÓW z zestawu HSK.

 

A ja obstawiam , że (poteoretyzuję sobie nieco) :kwasny:

Dawanie dwóch woferków równolegle nawet pod PPi :rotfl: (to nowa linia nie ma więcej jak góra 400 max.500 przy 4 ohmach) spowoduje dość znaczny spadek DF-a co akurat przy woferkach (jak ktoś goni za mocnym kickiem) które właśnie mają ostro kopnąć i przetworzyć spore waty ale powinny też być szybko "wyhamowane" patrz DF .

Ja bym zrobił testy równolegle je i odsłuch (jakis dynamiczny stopkowany rock) i potem w szereg na 8 ohm a jak będą "niedowatowane" ewidentnie, to mostek z pieca im.

Obstawiam sporo, że na 8 ohmach (niekoniecznie w teoretycznie " bardziej watowym" mostku ) zakicają ...wdzięczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma 125 rms przy 12.5V przy 4 omach, przy 250 a w mostku 500 (na papierku) i powiem Ci ze naprawde i fajnie to gra (jako kanały na suby lub woofery) to przy 14.4 na 100% ma swoją moc papierkową :) df tez fajny bo 500 wiec nawet jak spadnie o połowe to 250 styknie jak nic :) wszystkie wzmaki co sluchalem mające na papierku chociaz 200 df mialo sie wrazenie dość fajnej kontroli ;) a jak nie to i tak wszystkie wooferki pojdą na 4 ohm po 125 wat, a tweeterek osobno np alpinką jakąs 3540
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej powinieneś bo mówimy tu głownie o tweeterze gdybyś zapomniał

 

zarówno jeden tweetek jak i drugi to budżet liga ...

ja w Sax-ach testowałem kilka wzmaków i zagrały dopiero na Audisonie tak jak chciałem ...

 

więc próba zaczepki z Twojej strony po prostu nie wyszła...

 

myślałem, że przyczepiłeś się też do kick-ów w Sax-ach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...