Skocz do zawartości

2 x JBL GTO 1514 ?


L_U_L_I
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , zastanawiam się nad wymianą sprzętu w bagażniku wychodząc na + przy użyciu nie dużych kosztów ;] obecnie posiadam 2 pioneery ts-w308d2 w szczelinie strojonej na 35 hz po 35 litrów na głośnik , a napędza to wzmacniacz JBL 7001.. myślę nad wymianą suba na 2 x JBL GTO 1514 w closed po 50 litrów na głośnik , niestety nie dam rady zmieścić obudowy BR :/

 

Czy zagra to lepiej od obecnegu suba ? słucham tylko HH i czarnej muzy , lubię mocne uderzenie , co do jakości wiem że nie mogę liczyć na firmy tej pułki , za rok dwa dorobie się Re audio ale puki co chce się wyszaleć czymś takim ;]

 

na obecnym subie w niektórych nagraniach przy wdechu powietrza czuć jak dziurki od nosa drgają :)

 

dla zainteresowanych zapraszam do obejrzenia filmiku http://www.youtube.com/watch?v=TG8vD26x0p8

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. Re audio potrzebują zasilania i to sporego , mam gotowy projekt pod mój samochód z 2 x Re audio se 10 ale żeby one zagrały potrzebują z 1500 w ( jbl 14001 mam na oku ) oraz porządnego akumulatora ( na essa za niecałe 900 zł ) jak nie patrzeć koszt w raz z przetwornikami to prawie 4 tys złotych , mam ostatni rok nauki i chciałem pokombinować taim kosztem ;]

a może dokupić jeszcze 2 pioneery ? razem były by 4 sztuki spięte równolegle co dało by 1 ohm i np sinuslive 1500 pod 4 sztuki ? wiem ze on nie ma 1500 w coś koło 1200 ale tyle własnie starczy na jedną sztuke pionka ( zakładając ze regulatory basów są podkręcone ) co Wy na to ? no i skrzynia closed , dwie osobne obudowy po 2 głośniki w każdej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby opierało by się to tylko na wymianie wzmaka i suba pewno bym tak zrobił ;/ ale zapewne gdy wstawie mocniejszy piec załóżmy jbl 14001 to na obecnym aku da radę ? pytałem jakiegoś sprzedawce o akumulator i mówił ze standardowy nie da rady i polecił mi jakiś z essa za niecałe 900 zł . Obecnie przy jbl-u 7001 spadki są niewielkie , bo z 14.4 spada na 14.00 przy ustawieniu 90 % mocy wzmacniacza a kondesatora nie posiadam bo jest zbędny w tej sytułacji , na moje to myślę że podołałby ten aku a co o tym sądzicie ? jest to aku Boscha 45ah alternator ma 70 a , samochód Honda civic V 3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jak to widzicie ? czyli JBL-e odpadają i 4 pionki także.. hm.. a czy jeden Re audio se 12 w skrzyni szczelinowej takiej jak zaleca producent napędzany JBL-em 1200.1 zanuciłby mocniej niż obecne pionki ? słyszałem że Re audio potrzebują dużo watów , więc taki Se 12 który ma 600 rms-u 1000 wat zjadałby spokojnie :) jak myślicie ? mam burze myśli w mojej głowie a chciałbym mieć konkretny cel jeśli chodzi o wymianę suba na który odkładałbym pieniążki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że chcesz więcej basu więc idąc po kosztach dwa kolejne pionki są najlepszym rozwiązaniem ale nie wiem gdzie byś je upchał w aucie. Wymiana z obecnych 12" na 15"(też dwie sztuki) da sporą różnicę pod warunkiem że będzie odpowiednia skrzynia BR(zawsze możesz dać oparcie kanapy w pion) i odpowiednie zasilanie, mówiąc zasialnie mam na mysli altek i poprawioną elektrykę bo alternatory w civicach są nędzne (65-70A).

Proponuję zakupić dwie 15" (jeżeli szukasz tanich to crunch lub hifonics te modele 700rms), do tego wzmaka 2kW(jeżeli też po kosztach to hifonicsa brutusa), zrobic big3 i o ile nie masz klimy a raczej nei masz zainstalować od przodu silnika 2 dodatkowe altki, powinny wejśc bezproblemowo a z racji dużej ilości miejsca instalacja jest banalna, oczywiście jakis aku zelowy tez potrzebny tylko chyba będziesz miał problem z upchaniem aku między grodzią a kielichem...z grubsza to tyle. Osobiście bym tak zrobił a jak Ty zrobisz to Twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moment moment :) nie jestem wstanie zmieścić w moim malutkim bagażniku dwóch 15-stek w BR:/ jedna się zmieści , ale nie dwie.. ;/ też miałem takie myśli by zakupić np raz a lepiej Re Sx15 pod jbl 1400.1 ale tu troszkę bym musiał sobie poczekać i poodkładać kasy...

ok , czyli opcja jednego Se 12 odpada

 

co do 4-ech pionków i zmieszczeniem ich w bagazniku to "no problem " :) tak jak pisalem wyzej były by one w obudowie " closed" więc litraż 110-120 litrów ( to jest max w moim samochodzie ) nie stanowiło by problemu..

 

Tylko czy w closed zagra to nisko ? czy lepiej zainwestować w jeden 15' głośnik , nawet Re ale za to w szczelinie na 34 hz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz kupowac 1x 15 GZRW to za bardzo podobna kase kupisz 2x 30spl :P A to 2x 12 i duuzo wiecej cisnienia. Jesli miescisz 120 l to wystarczy w zupelnosci na 2 skrzynie pod nie :P

 

Swoja droga w tej cenie za jaka mozna je miec nie widze zbyt wielu cisnieniowych konkurentów a pod 45hz nawet nie sa az tak mułowate jakby sie wydawać mogło.

 

Ja ze swoich jestem powiem szczerze zadowolony, tyle ze mi juz powoli przechodzi zajawka na wielkie cisnienia wiec powoli mysle aby je gonić, ale tu nie o tym...

 

Ładowac sie w 4 closed zamiast 2 br to nie za madre rozwiazanie moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja zmiany auta na z większym bagażnikiem. ja swojego civica pchnąlem ze względu na mały bagażnik miesciły sie tylko 2x15 i nic nie dało rado dołożyc.

Mozesz kupic sobie rav4 po czym dokupic 300A altek, bagaznik dosyc spory więc niezłe pudło można włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie , zmiana samochodu puki co nie będzie :) za 2-3 lata dopiero ale już jestem nastawiony na M.Eclipse ;]

 

ok czyli z subem powiedzmy że wiem co robić , 2 x 12 gzrw lub 2 x pioneer ts-w 3001 chyba że spadnie mi gotówka z nieba to kupie 2 x re audio se 12 ;]

 

Sub subem ale co z ładowaniem ? żeby napędzić takie przetworniki trzeba watów , a obecny altek ( choć puki co radzi sobie wyśmienicie przy jbl-u 7001 ) przy mocach 2 razy większych może mieć problem ;/ jaki wstawić zamiast tego 70-cio amperowego ? oczywiście tak by pasował bez przeróbek , jak szukać takiego alternatora ?;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 x 12 gzrw lub 2 x pioneer ts-w 3001

Miałem ten sam dylemat, ale pionki sa duzo bardziej plastikowe i mułowate...

 

za 500-600zł mozna dorwać SE 12, jeśli z pewnych rąk to najlepsza z propozycji, jednak jesli chcesz nówki to z tych 3 najkorzystniej wypada GZ jednak.

 

przy mocach 2 razy większych może mieć problem ;/

No może choć da się z tym żyć :P A co to wogóle za auto masz? moze producent przewidział jakieś mocniejsze altki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to honda civic V 3 drzwiowa , bo jeśli zainwestuje w dobry aku np Stingera również 45 ah to potrzeba będzie wymienić alternator ?

 

Chciałbym podziękować Wam wszystkim za świetną pomoc i zainteresowaniem tym tematem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...