Skocz do zawartości

Glosniki Z dobrym basem


pampuch1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja np miałem swego czasu h16 signata które też miały niby furkotać nogawkami bo "podobno" w tym są dobre i była totalna kicha.Takie rzeczy jak zmiana fazy wytłumienie drzwi itp pomijam bo miałem zrobione bardzo rzetelnie ,otwory zaślepione blachą bardzo dokładnie,uszczelnione,obklejone matami,dystanse mdf,grube kable i basu było beznadziejnie mało nie mówiąc o jego prowadzeniu.Zmieniłem głośniki wsadziłem w te same drzwi i zapomniałem o subie.Wg mnie podstawa to to czy w danych drzwiach dane głośniki grają albo nie jak nie to się wymienia i żadne kombinacje nie pomogą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podepne sie troszke pod temacik i prosze dorzadzcie mi zestawik do 2tys. Zalezy mi na mocnym kicku, aby woofer potrafil porzadnie sypnac mieskiem jednak od systemu oczekiwalbym bardziej miekkiego grania, zrownowazonego pasma. Dodam ze auto to cabrio wiec subik raczej odpada. Bede montowal 2 wooferki w drzwi na strone. Panele drzwiowe sa juz w trakcie wykonania. Oczywiscie o odpowiednich przygotowaniu drzwi nie musi mi nikt wspominac:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ze swojej strony również mogę polecić hertza hsk. mam woofery z zestawu hsk 163 i do tej pory nie mogę się nadziwić jak potrafią kopnąć. nie są cięte od dołu i chyba nie muszą być.

 

 

Zaryzykuję stwierdzenie że każde woofery powinno się odciąć od dołu żeby je odciążyć od częstotliwości których nie są (z racji wymiaru) poprawnie przenieść. Nawet jak nie miałem subbasu to na te 40-50Hz odcinałem woofery zawsze i zawsze kończyło się to lepszym otwarciem w stronę średnicy, lepszą punktualnością w zakresie midbasu, sceny nie ciągneło tak do dołu. Nawet jeśli w aucie nie ma subbasowego głośnika to nie starajmy się robić z wooferów głośników subbasowych.

 

Chodziło mi o to , że jeżeli się nie ma możliwości odciąć od dołu i powiedzmy nie słuchamy na full tylko w miarę normalnie, to niskie częstotliwości ten głośnik odtwarza dość znośnie, i zdaję sobie sprawę z tego że suba się nimi nie zastąpi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...