Skocz do zawartości

Jak zmierzyć napięcie w wyjściach RCA


schwefel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Serwisy uszkadzają ? :przestraszony:

Musisz kolego bardziej oscyloskopem zobaczyć co tam wyłazi za sygnał z tych RCA .

Poziom to bedzie albo za mały, że tak powiem "niedosterowanie" :zakrecony: albo za duży, przesterowanie ale jak gra na każdej pozycji głosności źle, to na 100% to nie ta usterka.

 

Miernikiem nie dojdziesz niestety :kwasny: . Może masy im sie nie przytkło jak to składali ?

Powiedz coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkadzają uszkadzają i to nie pierwszy raz z tym radiem. Po pierwszej wizycie rozwalili tak napęd CD, że płyta obcierała o jakaś część a dźwięk był zniekształcony jak z gramofonu. Jak naprawili napęd to znów zepsuli dźwięk i to ciężko będzie udowodnić :zdegustowany:

 

Przed wizytą w serwisie wszystko grało świetnie, radio i wzmak były wyregulowanie pod mój gust. W serwisie skasowali te ustawienie ale to nie problem, bo ustawiłem sobie tak samo i dźwięk jest jak z komórki. Wiem, że Alpine podbarwia wysokie tony ale teraz to mi brakuje regulacji, jest na maksa na minusie i dalej uszy bolą. Ale to i tak nic w porównaniu do tego co dzieje się z basami. Wcześniej miałem bardzo przyjemny i głęboki basik przy ustawieniach 80Hz 2 +3/+4 a teraz nawet +7 nic nie daje oprócz tego, że rozsadza mi już drzwi a basu nie słychać. Poza tym przy volume ustawionym na powyżej 20 głośniki trzeszczą (chyba zwie się to przesterami) jak jakieś marne papierzaki. Nie jest to kwestia wzmacniacza czy głośników, bo wcześniej tak nie było a po podpięciu starego kasetowego Pionka przez gówniany konwerter dźwięk jest wręcz krystaliczny w porównaniu do tego z Alpiny.

 

Sprzęt to

Alpine CDE-9880R

Morel Tempo 6

μ-Jr. 4-300

kable zasilające i masowe 20mm

kable głośnikowe 2,5mm

drzwi wygłuszone Dynamat Xtreme

Edytowane przez schwefel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wizytą w serwisie wszystko grało świetnie

Nie bardzo rozumiem więc w jakim celu było w serwisie?

Jedynym rozsądnym wyjściem jest "reklamować" tę usługę.

Są tu lepsi w takich sprawach ale bodaj za 4 razem jak naprawiają TĘ samą usterkę MUSZĄ dać nowy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to jest istotne dla ustalenia przyczyny takiego dźwięku? Chyba nie.

 

Nie naprawiają ciągle tej samej usterki, bo ciągle psują coś innego także w ten sposób można się bawić z nimi do końca gwarancji a przegranym i tak będę ja.

Najpierw uszkodzone było zasilanie, radio brało dużo więcej prądu podczas spoczynku niż inne Alpiny, do tego nie odcinało zasilania USB. Reklamacji oczywiście nie uznali, bo przecież każdy wie, że Alpine rozładowuje akumulator w 5/7 dni. Po ponownym zamontowaniu dziwnym trafem brało o 1/2 mniej prądu czyli jednak coś zrobili ale nie chcieli się do tego przyznać, no i rozwalili ten napęd.

Edytowane przez schwefel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

A czy to jest istotne dla ustalenia przyczyny takiego dźwięku? Chyba nie.

 

Nie naprawiają ciągle tej samej usterki, bo ciągle psują coś innego także w ten sposób można się bawić z nimi do końca gwarancji a przegranym i tak będę ja.

Najpierw uszkodzone było zasilanie, radio brało dużo więcej prądu podczas spoczynku niż inne Alpiny, do tego nie odcinało zasilania USB. Reklamacji oczywiście nie uznali, bo przecież każdy wie, że Alpine rozładowuje akumulator w 5/7 dni. Po ponownym zamontowaniu dziwnym trafem brało o 1/2 mniej prądu czyli jednak coś zrobili ale nie chcieli się do tego przyznać, no i rozwalili ten napęd.

Długo czasu mineło, ale mam nadzieję że odpiszesz. Doszłeś w końcu co to się stało w tym radiu? problem mam ten sam, tylko że samo czynnie w większości nie gra, a w ciepłe dni jest w miarę ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...