Skocz do zawartości

Zestaw odseparowany z wooferem 6.5'


conrack007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie, że powinienem dokładniej opisać sytuację w jakiej się znajduję, abym otrzymał skuteczniejsze porady. :) Dobry czas temu, gdy nie byłem wyposażony w podstawową wiedzę nt CA zakupiłem sprzęt:

-helix db 52.1

-carpower hpb-602

-jbl gt5-12

-alpine CDE 9872

-alpine 3548

Wiadomo każdy od czegoś zaczynał i radość była z tego duża, lecz z czasem przemija przeradzając się w frustrację. ;P

 

Planuje pójść delikatnie w stronę SQ, więc mój pomysł wygląda tak, że:

1. Wygłuszam solidnie drzwi, bo nadal tego nie zrobiłem ;/

2. Wrzucam jbl'a i carpowera na półkę i postaram się to sprzedać

3. Kupuję jakiś zestaw na przód jak w temacie, helixy wraz ze alpinką 3548 do kogoś innego pójdą

4. Odpowiedni wzmacniacz do przodu

5. Zmieniam radio na jakiegoś ludzkiego oldschoola

itd

 

Temat dotyczy punktu nr 3 i na tym chcę się narazie skupić. Mam skromną listę kilku zestawów, jednak jest problem w tym, że nie mam w jaki sposób posłuchać tych głośniczków, dlatego chcę, aby kilka osób wypowiedziało się w ich sprawie. Jako, że słucham różnego rodzaju muzyki potrzebuję coś neutralnego, dodatkowo dobrze by było, aby woofer miał przyzwoitego kicka, czyli min ok 100rms. Jednak nie chcę nic co wyróżnia się solidnym kickiem i metalicznymi wysokimi z cofniętą średnicą. Oto kilka zestawów, które przychodzą mi do głowy:

- Hertz SPACE K6L

- Morel Tempo 6

- Dego PO-650

- Dls R6A

- Rainbow SAX 265.20

- Hertz HSK 165

 

Wiem, że tematów takich jest sporo, ale zależy mi na opisaniu wrażeń po odsłuchach i może małych porównaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie oprocz podanych przez Ciebie zestawow nie sluchalem Space k6l. Moj wybor z propozycji podanych przez Ciebie padlby na Rainbowa jednak dolozyl bym do tej listy SLG 265.20 F3 gdyz SAX troszeczke ostrzy gore chodz jest to do przezycia. SLG gra swietnym kickiem i gerenalnie cale pasmo jest zrownowaznone bez wyostrzen i cofnietej srednicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-alpine CDE 9872

-alpine 3548

 

najmocniejsze ogniwa i tak z tego co wypisałeś, do zostawienia ...

 

5. Zmieniam radio na jakiegoś ludzkiego oldschoola

 

radio na razie zostaw tak samo jak 3548 ... 2x60W@4ohm nie jest złe na dobry początek, najpierw sprzedaj resztę ... a potem :

 

Temat dotyczy punktu nr 3 i na tym chcę się narazie skupić. Mam skromną listę kilku zestawów

 

a na pytanie :

 

Wiem, że tematów takich jest sporo, ale zależy mi na opisaniu wrażeń po odsłuchach i może małych porównaniach.

 

nikt Ci raczej nie odpowie, bo każdy ma inne ucho ...

Musisz niestety w miarę możliwości znaleźć swoje brzmienie ... niestety ... ja już trochę klocków przerzuciłem, a nadal szuka tego czegoś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na pytanie :

 

 

 

nikt Ci raczej nie odpowie, bo każdy ma inne ucho ...

Musisz niestety w miarę możliwości znaleźć swoje brzmienie ... niestety ... ja już trochę klocków przerzuciłem, a nadal szuka tego czegoś :D

 

 

I kazde auta ma inne drzwi wiec ten sam zestaw w kazdym aucie zagra inaczej...temat rzeka...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najmocniejsze ogniwa i tak z tego co wypisałeś, do zostawienia ... radio na razie zostaw tak samo jak 3548 ... 2x60W@4ohm nie jest złe na dobry początek, najpierw sprzedaj resztę ... a potem :a na pytanie :nikt Ci raczej nie odpowie, bo każdy ma inne ucho ... Musisz niestety w miarę możliwości znaleźć swoje brzmienie ... niestety ... ja już trochę klocków przerzuciłem, a nadal szuka tego czegoś :D

nikt Ci raczej nie odpowie, bo każdy ma inne ucho ...

Musisz niestety w miarę możliwości znaleźć swoje brzmienie ... niestety ... ja już trochę klocków przerzuciłem, a nadal szuka tego czegoś :D

 

Widocznie się nie wyraziłem dość jasno. W prawdzie każdy ma swój gust, jednak sądzę, że większość ludzi, którzy kręcą się w dziale audio w samochodzie potrafią określić jaki model spełnia dane kryteria, a moje są dla przypomnienia takie:

-neutralna brzmienie bez dominacji jednego z tonów

-brak efektu cofniętej średnicy

-przyzwoita moc i kick

-delikatne wysokie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie się nie wyraziłem dość jasno. W prawdzie każdy ma swój gust, jednak sądzę, że większość ludzi, którzy kręcą się w dziale audio w samochodzie potrafią określić jaki model spełnia dane kryteria, a moje są dla przypomnienia takie:

 

ehhhh ... jak to tłumaczyć

 

To samo auto, to samo radio, te same głośniki, inny wzmak - góra piszczy, dół i średnie są ok

To samo auto, to samo radio, te same głośniki, kolejny wzmak - góra jest znośna, dół i średnie są nijakie

To samo auto, inne radio, te same głośniki, wzmak ten sam - góra jest w końcu taka jaka ma być według gustu, dół i średnie tak samo ...

 

Dlatego nie ma jednoznacznej odpowiedzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Space bedie ci trudno o jakas opinie wiec przytocze swoja pisana kilka miesiecy temu:

 

Zaproponuje Hertz Space Smile Lepszy tweeter ktory naprawde potrafi nisko zagrac dzieki czemu swietnie podnosi scene , woofer mimo ze nie pozorny potrafi nisko zagrac nie wybacza zadnych bledow w wygluszeniu podwojne zawieszenie gorne co podobno polepsza liniowosc dzwieku korektor fazy , przy 150watach potrafia kopnac naprawde z duza klasa , srednica jest bardziej wysunieta przed szereg niz w HSK a tweeter delikatniejszy. I co mnie poprostu rozbroilo woofer jest tak lekki ze jak doszla do mnie paczka to myslalem ze pusty karton tweetery z zestawu sa dosc ciezkie a woofery naprawde nie wygladaja jak by mogly zagrac dolem a graja jak cholera , nie jestem pewny na 100% Ale tweeter w Space jest bliski konstrukcyjnie do ktoregos tweetera seri MILE

 

Porownuje je tutaj z Hertz HSk oczywiscie jest to moja opinia i ja to tak slysze...

 

 

Dwa lata temu podejmowalem podobnego wyboru jak ty i mimo ze w ciemno to kupilem Space , od tego czasu posluchalem troche zestawow ( wiekszosc z tego co wymieniles tez ) i jak widac zestaw gra nadal , a mialem juz inne w samochodzie , teraz raczej bede szedl w strone 3way ale jezeli zostane przy 2way to swoje woofery zamienie na woofery od nowych HSK i takie polaczenie uwazam zadowoli mnie w pelni.... dlaczego.... poniewaz woofer od Space jest zrownowazony i nie wybija sie dolem ale Ja chyba bede szukal wiecej mieska z drzwi.... Jak na moje ucho to Space spelnia twoje wymogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na balledro wisi Beyma M6 Power (wofersony) którą pół roku ćwiczyłem wydaje mi sie , że nie osiągnie :rotfl: takiej ceny jaką powinno sie płacic za tego typu grajdołki.

W tych wofersach jest...zacność panie spoora zacność. Od siebie polecam, bo miałem i coś tam o nich wiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie jeszcze glosniki firmy PHD ;)

 

też mu mogą się nie spodobać :P tak jak ich cena :P

 

Jakieś propozycje czym się jeszcze zainteresować w tej półce cenowej?

 

jakość/cena/odsłuch - SAX ... dodatkowo jak na początek będziesz mega zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...