Skocz do zawartości

Sposób na tweetery


pita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Zestaw taki jak podpisany pod spodem

 

Tweetery sa za ostre próbowałem róznych kombinacji w radio i bez rezultatów

 

Co z tym zrobić ? Moze jakas ingerecja w zwrotke ?

 

Ma ktos jakieś pomysły ?

 

Podłaczałem radia Alpine 9812 / 9831 / I było jeszcze gorzej :(

 

Z tego co wiem to XM chyba nalezy do łagodnych piecyków to nie bede go obwiniać Miałem wczesniej Denona DCA 400 / Alpine 3541 I to samo było No moze przy alpince były troszeczke łagodniejsze

 

Doradzi któs cos :D

Edytowane przez pita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mody zwrotki panie.

Z tego co kojarzę ten Element to dość uboga konstrukcja z cięciemi 6dB/okt.

 

Daj jakąś fotke zwrotnicy itp.

P.S. stosowałeś "ściszanie" (biamp lub L-Pady) twetera względem wofera itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uboga uboga mozna powiedfziec ze zwrotka od Element niczym sie nie rózni od zwrotki Helix db 62.1 :D

 

Fotki zrobie i wrzuce jeszcze dzisiaj bo tam troche rozbierania jest

 

 

P.S. stosowałeś "ściszanie" (biamp lub L-Pady) twetera względem wofera itp?

 

Myslałem nad bi-amp Ale nie sfinalizowałem pomysłu ;p

 

A te L-Pady to co to ?

 

 

Hmm a moze lepiej wymienić zestaw przedni ? czy lepiej sie pobawic i przyciac jakos te tweeterki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to XM chyba nalezy do łagodnych piecyków to nie bede go obwiniać Miałem wczesniej Denona DCA 400 / Alpine 3541 I to samo było No moze przy alpince były troszeczke łagodniejsze

 

jak przy Alpine były troszkę łagodniejsze ( o dziwo ), to na XM będzie minimalnie lepiej.

Najbardziej zmiękczy Ci je Audison ( przynajmniej ja tak miałem u siebie ), tylko że ja nie mam HU from Alpine :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swojego czasu kolega mój walczył z Element'ami. Nie chodziło o to, że tweeter względem woofera był za głośny tylko jego profil brzmienia był taki, że szkoda gadać. Przepieliśmy chyba z 10 wzmacniaczy i rzeczywiście pod starą Alpine zagrały najznośniej (Audisona nie próbowaliśmy). Namawiałem go na aktywkę i bi-amping ale w końcu stanęło na tym, że kupił Vibe SE-K60 i jest zadowolony do dzisiaj, a Elementy spoczęły w czeluściach szafy :) Muszę się zmobilizować i z ciekawości podłączyć je aktywnie i przekonać się na własnej skórze czy nic się z nimi nie da zrobić czy owy "męczący" tweeter jest tylko wynikiem oszczędności poczynionych przez producenta i trzeba po prostu pociąć je jak należy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myslicie wymiana zwrotek na jakies od innego zestawu pomoze cos ? Od jakiegoś normalnego zestawu ;p

generalnie to największe możliwości daje próba podłączenia aktywnego (czy to za sprawą zwrotnicy aktywnej wbudowanej w radio czy zewnętrznej) można wówczas do woli wprowadzać poprawki w cięciu pasma, aż do uzyskania zadowalającego efektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jr comp 6 ale to chyba prawie to samo i tez dlugo nie pasowalo mi cos w grze tych glosnikow dopiero ostatnio chyba ustawilem juz wszystko w miare optymalnie i juz mnie nie denerwuja one tak bardzo ale ja to robilem aktywnie a zabawa z zwrotka moze byc troche uciazliwa.

Ja je tne na -6db 5KHz 18 db/oct i ukierunkowane jak najmniej w twarz (jak graly mi w twarz mialem wrazenie ze dalo sie wychwycic wiecej detali ale nie dalo sie ich na dluzsza mete sluchac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie wysoko i stromo tniesz ten tweeter... aż sam jestem ciekaw jak to gra

W zasadzie to z checia bym je pocial jeszcze wyzej gdyby nie to ze wtedy to juz za slabo daje sobie rade woofer, nie mowie ze to jakos ladnie brzmi bo za malo jeszcze slyszalem dobrego sprzetu zeby miec porownanie ale jakos cos mi sie nie podoba w grze tego tweetera z tad takie ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienic kondensator na jakis normalny Mcap

i dodatkowo zrobic te L-pady co wasylwek mowił ( poczytałem troche o tym i juz wiem na szczescie co to :D )

To zdecydowanie najlepszy pomysł. Dokupić kilka kondensatorów Mundorfa no i koniecznie kilka tych L-Padów bo to podobno dobre jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam Fotke zwrotki :D no troche uboga :P

 

Teraz tak

 

Zdecydowałem sie na te L-Pady i dodatkowo Wrzuce kondensatory Mundorfa Mcap 4,7uF

 

Tylko niech ktos mi powie czy bedzie jakas poprawa w dzwieku (ktos kto robił takie cos tzn. zmieniał oryginalne kondensatory na Mundorfa Mcap )

 

Bo jesli poprawa bedzie nie słyszalna w ogole to szkoda mi wyrzucac 60zł na kondki :P

post-2421-059424300 1282836678_thumb.jpg

Edytowane przez pita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakowanie tam mundorfów mija się z celem, to nie ta klasa sprzętu żebyś usłyszał jakąkolwiek różnicę w brzmieniu.

 

Problem może leżeć we właściwym ukierunkowaniu tweeterów, poza tym głośniki mogą grać za głośno, lub za ostro - jeśli są za głośne to l-padem można coś tam podziałać żeby go trochę przyciszyć, ale jeśli tweetery grają za ostro to dobrym wyjściem wydaje się przerobienie zwrotki na taką o większym tłumieniu, np 12db/okt, ponieważ wtedy znacznie lepiej tłumione są niższe częstotliwości co nie pozostaje bez znaczenia dla charakteru gry głośnika, jednak tego tak łatwo jak tłumika zrobić się nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak

jesli chodzi o ostrosc to sa troche ostre

 

Ale głownie chodzi mi ze sa za głosne :(

 

A jesli chodzi o kondensator To moze jakis inny kondek wstawic moze cos pomoze chociaz troche nie musi byc Mundorf tylko jakis inny MKP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli są za głośne to musisz zwiększyć tłumienie l-padem

na diyaudio.pl w artach na głównej stronie masz tabelę z wartościami

a wycinanie ich tak wysoko i z takim stromym zboczem (5kHz i 12dB) to zaraz się okaże, że zacznie brakować środka. Bo który woofer zagra tak wysoko?

wg mnie wymiana na wyższej klasy konda nie pomoże

najpierw dobrze zaprojektuj zwrotnicę i dopiero wtedy wymieniaj na lepsze klocki

Edytowane przez lklukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w necie wygrzebałem tabelke

 

http://www.sengpielaudio.com/L-Pad.gif

 

http://obrazki.elektroda.net/45_1282926411.jpg

 

Według niej bedę robic po kolei I który wariant podpasuje to zostawie

 

Tabelke wrzucilem bo moze komus sie przyda na przyszłosc

Edytowane przez pita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...