Skocz do zawartości

Car audio, co kupić?


zezol1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Mam do was pytanie odnośnie car audio, zatem zaczne od początku ;] Ostatnio zdałem prawko i dostałem od rodziców mój pierwszy samochód tzn. nissana primere 93r. W aucie jest seryjne RADIO i seryjne głośniki które tak pierdzą ,że nie da sie wytrzymać ... i tu moje pytanie gdyż kompletnie nie znam sie na sprzetach grających, co kupić abym był zadowolony?

 

Trzeba wymienić radio i głośniki?

a może wystarczy wymienić same głośniki? ( muzyki słucham z mp3 przez transmiter FM) a może radio można zostawić, tylko wzmacniacz kupić i nowe głośniki?

 

 

Moge na te zakupy przeznaczyć nie wiecej niż 400zł. Nie jestem jakimś "sokolim uchem" ;] i naprawde nie chodzi mi o najwyższą półke (i wysoką cene). Tylko o coś firmowego i dobrego abym nie kupił jakiegoś bublu i żałował. Przeglądałem głośniki na allegro różnych firm JBL, PoweBass itp. ale nie znam sie na niczym konkretnie.

 

Zatem pozdrawiam i czekam na pomoc w doborze, mile widziane linki i nim niższa cena tym lepiej dla mnie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o przod auta (drzwi) musialbys dobrze je wygluszyc zeby mozna bylo wcisnac jakis zestaw odseparowany (np wczesniej wspomniany gms 950) i nie wkurzac sie ze wszystko drzy jak dajesz mocniej basu. Primera ma bardzo cienkie blachy dlatego trzeba ja wspomoc solidnym wygluszeniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za informacje bardzo, tylko tak ;) potrzebował bym 4 głośników (2 przód/ 2 tył z tyłu sa na desce, nawet nie wiem jaki tam rozmiar głośnika jest, orientuje sie ktos? ) - bo z przodu na 95% mam 165mm

 

PS. Odnośnie wygłuszenia, czym i jak je robić najlepiej ?

 

A i jescze pytanie, radio jest na 4x50w w tych głośnikach moc max: 120 W a nominalna 50W, czyli byłby tez potrzebny wzmacniacz aby nie chodziły na pół gwizdka ?

Edytowane przez zezol1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głosników na Tył to daj sobie z nimi spokój zajmij sie przodem

Wygłusz drzwi (a jak to sie robi i czym to juz znajdziesz na forum) i załoz to co koledzy mowia

 

A jesli chodzi o te moce 4x50 radia i 120 głosnika To Nie patrz na max Bo tak naprawde radio ma ok 15x4 a głosniki tak jak tam jest podane w specyfikacji 40W

 

Jesli chodzi o wzmacniacz to wskazany Załoz jesli poczujesz niedosyt ;) Albo beda meczyc cie prze3stery przy podkrecaniu głosnosci :)

Edytowane przez pita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjne radio to wielka kupa, zmieniając nawet na najtańsze firmowe radio np Kenwood, Alpine, JVC zobaczysz ogromną różnice, więc sie nawet nie zastanawiaj.

 

 

No tu sie dokonca nie zgodze....wiekszosc seryjnych radyjek ma duza dynamike i podlaczajac glosniki pod samo radio naprawde mozna uslyszec ladny kick.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli moge zamówić? to są same woofery bez tych małych głośniczków (których i tak nie mam jak zamontować bo w premierze mam tylko miejsce na jeden głośnik) -i chyba bym muciał coś przerabiac aby te małe wsadzić ?

GMS 960 XT KOMPLET WOOFERÓW

http://allegro.pl/item1186577759_gms_960_xt_komplet_wooferow_165mm_960xt.html

Niepodpisany link - złamany szósty punkt regulaminu forum, warn.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego te małe głośniczki to tweetery, można zamontować je w boczkach i na boczkach drzwi, na desce w podszybiu, słubkach, gdziekolwiek uznamy to za rozsądne a wniosą one wiele do dźwięku, przede wszystkim wysokie tony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu sie dokonca nie zgodze....wiekszosc seryjnych radyjek ma duza dynamike i podlaczajac glosniki pod samo radio naprawde mozna uslyszec ladny kick.

 

Ale chyba nie to radio z tego nissana :) a o nie mi właśnie chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gmsy raczej nie wchodzą w gre u mnie w samochodzie.

 

Ponieważ mam wejście na owalne 15x9,5cm (czyli 4x6") Głośnik wyjołem z drzwi i rozsypał sie praktycznie w ręku ;p więc nic dziwnego że to grać nie chciało, wkońcu przesiedział w samochodzie 17 lat ;]

 

Ok do rzeczy, upatrzyłem sobie taki głośnik za 20H konczy sie licytacja, ile to warte? czy pogra troche ten sprzętu u mnie ? a jak nie ten to dajcie coś innego w granicach 50-100zł

Głosniki Fighter R-4603P dwudrożne

http://allegro.pl/item1188218615_glosniki_fighter_r_4603p_dwudrozne.html

Niepodpisany link - złamanie szóstego punktu regulaminu forum.

 

Na tyle mam 120mm również nic z nich nie zostało, poradzicie coś taniego i przyzwoitego na tył

 

 

PS. Tak jak pisałem, głosniki do normalnego użytku a nie do straszenia przechodniów...

Edytowane przez balcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...