Skocz do zawartości

Audison VRX 1.500 i kwestie zasilania


sonicpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupilem tego wzmaka dosc niedawno ale zdziwilem sie mocno gdy przyszlo zasilac 2kW w 1ohm z 20mm2 kabelka. Nie wyobrazam sobie jakie moga byc spadki :). Moj plan to 50tka do bagaznika, tam aku bufor ( Bosh Silver <> Centra Futura 60AH ) i minus masa auta. Co zrobic z piecem podac mu 20tke i najblizej aku czy strzelic kondensator co by tylko mi swiecil i robil za przekaznik dla Audisona. Drugi piec to Steg dla HSK tylko ze tam poboru juz takiego nie bedzie napewno ( jak juz wspominalem nie wiem ile w tym prawdy ale jeszcze 100W to te Hertze nie widzialy od Stega a juz posluchuje przestery na glosnosci ). Wiec jak Pany radzicie sie uporac z tematem? aku bym schowal w kole bo miejsca na te wszystkie klocki moze bedzie hehe.

 

http://gfx.efotek.pl/images/kf1u3iwwvkhardd70ef_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mam tak:

 

35 mm2 poprowadzone z aku (+ oraz -).

Całość do kondensatora i od kondensatora 20 cm kawałek również 35 mm2.

I spadków nie ma, aż tak dużo :)

 

 

P.S to Ty wyrwałeś go w tej super cenie (800-900 zł)?

nie ja troche wyzszej bo 1500 :P i nie bylo ze taniej a widzialem na allegro ale bylo za pozno

 

w moim VRXie wpakuje tylko 20mm2

 

a co Ci da kondensator przy poborze przeszlo 150A na oporze?

ja aku wale na ogon i tylko pytanie czy sie bawic z masa z maski czy jednak sie ustosunkowac i dawac druga i laczyc te aku bezposrednio kablami

Edytowane przez sonicpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vrx to vrx

 

musisz dac minimum 50mm2 ( u mnie plus i minus z aku na 50mm2 kablach) w Twojego vrx zmiesci sie kabel 20mm2 wiec mozna to wykonac "odchudzajac" ta 5-dziesiatke na 2-dziestke lub kupic przejsciowke ale tez mozna zredukować na kondensatorze lub rozdzielaczu cZy tez aku buforowym

 

helon pożre cała moc tego audisonka wiec masz nie lada wyzwanie

 

altek min 120A i druty 50mm2 to minimum!

 

NIE ZAPOMNIJ O CHŁODZENIU VRXa- przy 1ohm i 2kW obciazenia bedzie goracy i przydadza sie... wiatraczki :P

 

moim zdaniem kondensator przy takim głośniku sie nie sprawdzi jedyne co to dodatkowy aku w bagaju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa i inne sposoby, wystarczy glowne 50 mm^2 i rozdzielacz a z rozdzielacza jak druty beda w ok. 20cm od rozdzielacza do wzmaków to i 20mm^2 dadzą radę. Poza tym nie zapominajcie ze drugi wzmak (badz co badz na przod) to Steg K2|02 takze trzeba miec dobrą elektrownie i instalacje bo to prądożerne wzmaki.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja popre disastera3

 

daj rozdzielacz i 2 odcinki 20-35mm i bedzie ok:)

 

miałem Twojego wzmaka w rekach 2 tyg temu :) jeszcze sa odciski pewnie :D

 

wiem ze tam sa terminale bardzo blisko siebie i zabiegi z ta 50MM beda mało estetyczne a niec sie nie stanie nawet jak dasz 50cm (długosci) przewod 20mm2 od rozdzielaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Steg ma pobrywac z przodu, dopiero gdy sie zmostkuje zaczyna zasysac energie. wiec dam od aku wyjscie i tyle :) 35tkami polece do obu i tyle z tematu. moze z 40-50cm mu niezaszkodzi, wazne aby sie nie grzal mi ten odcinek.

 

Cober, to Ty masz 2xRE ? :P to Ty na nim grales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Cober ma wielkiego, kilowatowego rockforda 15":) A piecyk dotykał bo kolega brał od niego re se i przy okazji zabrałem vrx'a, ponieważ był zainteresowany kupnem :D Niestety nie było nam dane potestować go na tym wielkim rockfordzie bo budy do niego nie było ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie było tak jak pemo2 pisze

 

nie jest w koncu taki wielki:)

 

mam juz piec pod RFR'ka- RF Power T1500-1BD ale nadal walka ze skrzynka...

 

Sonicpl 35mm wystarczy? moim zdaniem nie ;D

 

lepiej zamias dawac 2x35mm zapakuj 1x 50mm i wymien przewody plusowe u alternatora i mase silnika z karoseria i poszukaj w bagaju gdzie by tu sie podłaczyc z masa :D

 

200A chapnie ten audison (jak bedzie miał do czego) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co byli na pikniku to widzieli u mnie że kabel 50mm na reduktorach na 20 bez większego problemu pod audisona podchodzi.

Kwestia wyobraźni,dobrego wkręcenia i zabezpieczenia tego wszystkiego żeby się nie dotykało.

W instrukcji jak sie nie mylę audison zaznaczył że chwilowy pobór prądu może przekraczać 300A. Na testach z miernikiem cęgowym do 200A miernik kończył sie momentalnie (chodzi o chwilowy max pobór) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...