Skocz do zawartości

SONY 5540F na co zmienić ??


far77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się pomału na zmianą swojego sony XM 5540F,pytanie czy jest sens a raczej czy nie będe musiał dołożyć drugie tyle zeby było jakosciowo lepiej ??Grajek do DEH 77 MP i zestaw POLK AUDIO DB 6501. Edytowane przez far77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego Ci brakuje w tym jak gra ten XM?

 

Gra bardzo miło-neutralnie,brakuje troche ciepłego brzmienia, mocniejszego kicka i delikatniejszej góry wczesniej miałem Alpine MRV 300 kick i srodek OK ale góra maskara strasznie natarczywe wysokie,poprostu choroba car audio postępuje tak pomyslałem o zmianie na cos innego,ostatnio był na allegro 4 kanały ETON ciekawe jakie ma brzmienie ??Czy jest sens pobawic sie z przewodami RCA-będzie słyszalna różnica ??

Edytowane przez far77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za kase z XM moge dołozyc 100-150 zł,panowie jeśli dobrze rozumiem z regulacja GAIN to jeśli na radiu jest 6,5 V to powinienem wzmacniacz skrecic na MIN czyli 2V ???

Jeżeli to w takiej opcji to polecam:

Ja proponuję xm10020 ...gra tak jak napisałeś, że potrzebujesz ;)

- jak najbardziej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem gamoniem :zawstydzony: ustawiłem GAIN na 2V i jest znacznie,znacznie lepiej dla ucha,napewno wzmacniacz nie zasila w pełni tego zestawu.Czyli najbardziej optymalnym wyjściem było by takie same napiecie na RCA radia i wzmacniacza ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz co nieco chyba o nim wie :D

 

To znaczy ???Panowie opisze ustawienia,wzmacniacz ustawiony na MIN 2V bez zadnych filtrów poprostu stereo pełnym pasmem,radio gra na FLAT ciecie na 50 hz.Gra to średnio jak dla mnie,bardzo słaby dół pasma,płytki bass,środek i góra całkiem,całkiem.Drzwi wytłumione i teraz zastanawiam sie czy nie zrobiłem jakiegos błędu przy montażu,czy ta kratka w dystansie ma wpływ na bass ??? dystans jest prawie na styk z boczkiem,miedzy nimi gąbka i dodatkowo dystans oklejony matą STP delikatnie wychodzaca na boczek zeby jeszcze lepiej uszczelnić.

post-4470-069001600 1281460091_thumb.jpg

post-4470-001671100 1281460146_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie: Panel& boczek jak zrobic dobrze ?? pisałem Ci, że lepiej by było wyciąć tą kratownicę za głośnikiem. Napisz jeszcze jaki to zestaw przedni bo chyba były to 13cm ale nie pamiętam jakie?  Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie: Panel& boczek jak zrobic dobrze ?? pisałem Ci, że lepiej by było wyciąć tą kratownicę za głośnikiem. Napisz jeszcze jaki to zestaw przedni bo chyba były to 13cm ale nie pamiętam jakie? 

 

Wiem,wiem pisałeś ale aż wieżyc mi sie niechce że to moze ograniczyć bas,zestaw 16,5 cm POLK AUDIO DB 6501.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nawet zmieniałem miejascami kable RCA na wzmacniaczu i radiu gra tak samo,pozostały jeszcze przewody głośnikow miedzy wzmacniaczem a zwrotnicami,niby 1,5 mm2 ale jakies z odzysku i dystans który jest na fotkach wyzej,kto ma jakies inne pomysły ?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...