Skocz do zawartości

komputer Składak


Kuman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka wszystkim własnie jestem na kupnie nowego kompa

zalezy mi by był wydajny bo zmieniam co kilka lata.

 

wstepnie ustaliłem takie klocki:

 

Intel Core i5-750 QuadCore, 2.66 GHz

GIGABYTE GA-P55A-UD4

Cooler Master zasilacz ATX GX 750W 80Plus

Kingston HyperX 2x2GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM

Gigabyte Radeon HD 5850 OC, 1GB DDR5 (256bit)

 

do tego dysk 500gb na sata z obecnego kompa plus nowa obudowa.

Co sadzicie czy wszystko bedzie wspołgrało.

Co byście zmienili?

 

Pozdro Kuman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście rozważyłbym jeszcze grafikę GTX 460 (podobna wydajnościowo, może trochę słabsza ale sporo tańsza) lub wziął GTX 470 (niewiele droższa a w niektórych grach wydajniejsza od HD5870). Generalnie zestaw dobrze dobrany  :ok: Z obudów polecam coś z CoolerMaster-a np. DOMINATOR II 692 ADVANCED (lub jego inne wersje z oknem lub bez kieszeni na dysk).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przy tym zestawie MARKOWA 600W będzie się nudziła. Nie popadaj w manię cyferek. Kup najlepiej Corsaira HX650W z odpinanymi przewodami, 7 lat gwarancji i oczywiście jakość Corsaira, nie ma pytań mam nadzieje. OSTATECZNIE TX650W

2. Nie radzę wpierdzielać się w i5, nawet jeśli jesteś największym fanem niebieskich. Tu wolałbym wziąć AMD X6 1055T + Asus Crosshair IV. Jeśli nie lubisz podkręcać ( :wsciekly: ) to może ostatecznie być Asus na 890FX, troszkę można zejść z ceny.

3. Pamięci G.skill 1600 CL8 Trident.

4. Grafikę zostaw, bo dobra, nie bierz GF.

 

P.S. Nie ma komputera na kilka lat;) "W dzisiejszych czasach pojecie "komputer na lata" brzmi jak demokracja - to piekne pojecie, ale raczej nie spotykane w praktyce..."

Edytowane przez TomoMadej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomoMadej własnie Jestem jestem za AMD i wstepnie miał wyladowac 1055t+ ale niby w testach wypadł nie zancznie lepiej niz i5 750.

G.skill nie ma w tej churtowni co biore.

Karta mam do wyboru jednak hd 5850 ausu albo Gigabyte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalla, każdy używa kompa do czego innego, w tym przypadku są to pewnie gry. A jak chcemy pograć w najbardziej wymagające gry w np. FullHD no to nie ma innej opcji   :rolleyes: Na integrze sobie nie pogramy a wydajna karta swoje kosztuje. Za wydajną kartą idzie w parze wydajny procesor, żeby nadążył przetwarzać to co karta przetworzy a jak dodatkowo chcemy sprzęt podkręcać to i płyta główna jest odpowiednia potrzebna. Sam mam kompa do grania ale bardziej ze średniego pułapu cenowego (czytaj 9600GT, kupowane dwa lata temu). Oczywiście masz rację, że można złożyć kompa w cenie tej karty 5850 ale do gier to on na pewno się nie będzie nadawał (bardziej do Word, Excel, internet, filmy).  

 

To tak jak z głośnikami, jedni jeżdżą na seryjnych głośnikach i są zadowoleni a inni ładują w audio po 4 tysiące i więcej bo ich ucho wymaga dźwięku na odpowiednim poziomie jakościowym.

 

 

Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze :ok: Też mam siostrę 11 lat i staramy się, żeby przy kompie jak najmniej siedziała, bo później rosną takie dzieci co tylko w Counter Strike grają albo siedzą godzinami nad jakimiś grami MMO, gdzie lepiej iść się pobawić na zewnątrz z rówieśnikami :) Za moich czasów (gimnazjum) to ciągle zamiast przy kompach siedzieć chodziliśmy grać w piłkę godzinami lub się woziliśmy skuterami po dzielni :cwaniak:

 

Dobra koniec OT

 

Co do zasilacza to też jestem zdania, że 600W markowe w zupełności wystarczy i też będzie na przyszłość ale tak jak ze wzmacniaczami samochodowymi czasami jest lepiej mieć zapas.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...