Skocz do zawartości

Panel& boczek jak zrobic dobrze ??


far77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak zrobic dobrze mocowanie głośnika żeby nie grał pod tapicerke drzwi,obecnie jest przykręcony jeden dystans 3,6cm co jest stanowczo za mało bo odległosć od wewnętrznej strony boczka do blachy drzwi to około 7,5 cm czyli głośnik gra w tapicerke drzwi,czy poprostu przykręcic drugi taki dystans co powinno dać 7 cm i te 0,5 cm miedzy głosnikiem a tapicerką uszczelnić filcem po obwodzie panela ??

post-4470-014450200 1280507818_thumb.jpg

post-4470-024088600 1280507860_thumb.jpg

post-4470-065557800 1280507940_thumb.jpg

post-4470-094810800 1280507967_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko to nowy Peugeot partner,teraz jak widac dystans jest za mały bo do boczka pozostaje około 3,5 cm i najlepiej żeby był właśnie na styk z otworem tak jak pisal Grzegorz 1969.Odnośnie przerobienia boczka opcja odpada absolutnie bo ma wyglądac fabrycznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak własnie myślałem,postaram sie to zrobic jak najdokładniej,czym odizolowac tą przerwe która ewentualnie zostanie miedzy głośnikiem a boczkiem (wytłumienie filcowe,mata )??.Zastanawiam się jeszcze nad wytłumieniem drzwi,czy piankowe oryginalen wytłumienie co widac na fotkach zrywać i dawać maty,czy poprostu dodatkowo okleic tą pianke matami ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego pytania to oklej dystans na około gąbką tak aby wystawała trochę (od strony tapicerki) i jak założysz tapicerkę to gąbka uszczelni połączenie dystans - tapicerka :wink:

 

Co do drugiego pytania to poczytaj sobie jak sie wytłumia drzwi i w jakim celu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej :

1) Komora w której pracuje głośnik powinna być sztywna i jak najbardziej szczelna ;

2) Wytłumienie to pozbycie się rezonansów ścianek komory ;

3) Wygłuszenie to działanie mające na celu przedostawanie się na zewnątrz (tu do samochodu) dźwięków inną drogą niż przednia część membrany .

Ze względu na te trzy warunki które trzeba osiągnąć należy stosować różne materiały do osiągnięcia tego celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odchyleniu oryginalnej pianki są spore otwory technologiczne,wiec pianka pozostanie jako usztywnienie i dodatkowo wykleje ja matami.

Zakryj otwory czymś sztywnym (nawet sztywniejszym od blachy drzwi -> dzięki temu uzyskasz zdecydowanie lepszy dźwięk w paśmie niskotonowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztywniejszym od blachy znaczy grubsza blachą która musze przymocować do drzwi w miejscu otworów technologicznych zapewne wkrętami.Dosyc młode auto i nie za bardzo chce tak ingerowac w konstrukcje drzwi. Edytowane przez far77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztywniejszym od blachy znaczy grubsza blachą która musze przymocować do drzwi w miejscu otworów technologicznych zapewne wkrętami.Dosyc młode auto i nie za bardzo chce tak ingerowac w konstrukcje drzwi.

 

Nigdy w swoich wypowiedziach nie sugerowałem "jedynego słusznego" materiału jakim należy się posłużyć.

Twoim celem nie jest zakup konkretnego materiału konkretnego producenta leczu uzyskanie określonej sztywności.

Jedni do tego celu wykorzystują blachę aluminiową inni płyty MDF impregnowane ja najczęściej sięgam po grubszą plexe gdyż można ją stosunkowo łatwo przyciąć na określony kształt aby uszczelnić połączenie można na łączeniach posmarować to silikonem i oczywiście dokręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rozwiazany :super: ,co najlepsze rozwiazaniem fabrycznym,coś mnie podkusiło zeby zapytać w service jak oryginalnie są mocowane głośniki,jakie było moje zdziwienie gdy pan pokazał mi oryginalny dystans pięknie dopasowany do drzwi i boczka,głosnik jest idealnie wycentrowany względem otworu w boczku i nie dotyka do niego.Jak widać na foto głośnik jest pod kątem delikatnie skierowany w góre,dokładnie taki sam kąt jest w boczku wiec wszystko idealnie pasuje.

post-4470-068859400 1281014457_thumb.jpg

post-4470-054527900 1281014496_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na foto plastik wcale nie jest cieńki,cały dystanś jest bardzo sztywny,co do wyciecia kratownicy to bedzie miał to wpływ na granie głosnika ?? Napewno zabezpiecza przed ew wodą która spływa.

post-4470-084148000 1281016160_thumb.jpg

Edytowane przez far77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...