Skocz do zawartości

Glosniki 13cm pod Apline CDA 111rm


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam radio Alpine cda 111rm zamontowane w audi a3 gdzie z przodu są głośniki 13 tył aktywne 16 z tubą .

Myślę nad wymiana przednich na lepsze z tego co się orientuje oryginalnie były montowane blaupunkty.

Moje pytanie czy jest w ogóle sens wymiany na lepsze a jeśli tak to jakie w cenie 2 trzynastki do 200zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moje pytanie czy jest w ogóle sens wymiany na lepsze a jeśli tak to jakie w cenie 2 trzynastki do 200zl

 

 

Moim zdaniem taka wymiana nie ma sensu jeżeli głośniki nadal będą zasilane z tego radia oraz będą pracowały w niewygłuszonych drzwiach oraz przykręcone do tapicerki kwasny.gif

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim polecam poczytać forum, czego raczej nie zrobiłeś. Za 200 zł nic sensownego nie zdziałasz. Podstawa dobrego systemu przedniego to dobre głośniki 16 cm plus wytłumienie drzwi, panel mdf oraz do tego wzmacniacz nie mówiąc o kablach zasilających i sygnałowych.

 

Przeczytaj to: Faq Nazara a będziesz dużo mądrzejszy   :ok: Tylko obiecaj, że przeczytasz.

Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie juz sie zabieram do lekturki tylko moim zamiarem jest poprawa jakosci dzwieku co nie znaczy ze on ma byc najwyzszej polki, tyl gdzie sa 16 i tuba w nadkolu wg mnie gra przyzwoicie mysle tylko by ten przod jakos poprawic ale z malym nakladem kosztow , teraz kupilem tego alpine bo mialem kenwooda kdc mp6090r i gra alipne o niebo lepiej u mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ,ze mi nie chodzi o bawienie sie w produkcje subow i przerobki drzwi na 16 latwy i prostu sposob na poprawe brzmienia przodu. To co wchodzi w gre to zmiana glosnikow i moze wytlumienie tylko ze z tego co czylalem a3 jakies tam maja tylko jaka jest tego jakosc? Edytowane przez Batman500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygluszenie ma prawie kazdy jak nie kazdy samochod jezeli byc podejmowal decyzje co zrobic kupic glosniki za 200 czy wygluszenie najtansze za 100 to lepiej wygluszyc drzwi niz zmnienic glosniki a jka jedno i drugie to na poczatek starczy GMS 960X + 16mat APP miekkich + jakas pianka , karimata , gabka lub cos podobnego na tapicerke drzwi od strony blachy ale o tym miales poczytac ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygłuszenie drzwi w a3 to nie jest prosta sprawa. ja dopiero teraz będę to robił jak należy. z tym że kolejny raz przerabiam tapicerkę, bo głośnik będzie na dystansach siedział na ramie drzwi, a na tapicerce sama maskownica. i trochę blachy alu trzeba będzie dołożyć w kilka miejsc i takie tam inne.,. na łódz postaram się wyrobić :)

 

trochę zabawy jest ale naprawdę warto !!

 

tematu głośników z tyłu nie poruszam bo ich nie miałem, a zamiast tej śmiesznej tubu 1000 razy bardzie wole mieć w tym miejscy schowek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 13 nie łatwo. trzeba wstawić dystans z mdf-u (bo głośniki standardowe mają inny kształt) i wtedy szukać czegoś z mało głębokością montażową, bo do prowadnicy szyby dużo miejsca nie zostaje.

 

obstawiam że z przodu opartego na wooferkach 16cm bezproblemowo da się uzyskać więcej basu niż z tej "tuby" bez jakichkolwiek skrzyni w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok rozumiem a montaz to nie zadne klejenie itd tylko ten dystans wkrecam w m miejsce srub obecnych z glosnika 13 i do dystansu przykrecam woofera tak, jesli tak by to wygladalo to by dalo rade zrobic :) Edytowane przez Batman500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W profilu pisze Rybnik:)

Jak tak czytam co piszecie ze nie ma szalu bez wytlumienia i ze na radiu itd to sie zastanawiam jak to musi grac jak wszytsko jest jak nalezy bo wg mnie wcale zle mi to nie gra czasem slychac ze bass nie wyrabia, ogolnie to ja dzwiek musze miec perfekt hehe bo np mam dobry odtwarzacz sony i sluchawki do tego za ok 250 zl rowniez w domu tez glosniki 5.1 karta creative itd ale to co mam w aucie napewno nie jest zle wg mnie by nie ten bass ktorego czasem brakuje badz niewyrabia to jest ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ze przypuśćmy ze wezmę te głośniki i dystansy w wzmacniacze się nie chce bawić bo to już ciągnięcie kabli zasilania itd zapewne , ale czy jest jakiś szybki sposób by chociaż tez przód wytłumić i zamontuje te 13 co polecacie , a są dystanse ze da rade zamontować 16 bez przeróbek tapicerki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...