Skocz do zawartości

Wygłuszanie


vxam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a dlaczego ryzykować ? SPrawdzona i bardzo dobra mata , z przykładów to Truck i Ja mamy całe auta w matach Silenta .

 

Może się zdecyduje :)

 

Zależy jakie auto mastek, w sedana można budżetowo lecieć bo bardziej zwarty, ale ja w kombi z natury jakieś bardziej chybotliwe przy subie (zresztą pamietacie co CV-wcale przecież nie jakaś tam wielka pompka- robił z dachem w zielonej) właśnie podłogę etc poleciałbym ekonomicznie a na dach i błotniki dał jakąś normalną matę, oczywiście pytanie kto jak gra i jaki ma sub... :chytry:

 

Audi A4B7 sedan 1200 w RMS średnio głośno, tatki tam SQL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna warstwa silenta jest jak 2-3warstwy dekary więc te wasze przeliczeniu są bez sensu. Nawet biorąć tylko 2 warstwy to już ci wychodzi 1,5 m2 shitu za 110 a 1,5 m2 za150 pln ale dobrej maty. 40 pln różnicy a pewność ze nie spłynie i smierdzieć nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Może się zdecyduje :)

 

Miałem w ręku już (częściowo zrywając w Bmce :D ) Dynamat Extreme, Dyna Light, czy jak to się zwie, STP BOMB, STP SILVER, w audi Silenta i Wymoffa(czy ... wie jak to się wymawia :D ) i jeśli chodzi o standardowe maty 2 mm to jedna parafia, tak STP Silver jak Dynamat Extreme, oraz Silent Coat 2ka to w zasadzie to samo w ręku. Odczuwalny przeskok jakościowy czuć w przypadku STP BOMB i Wymoffa ale są drogie. Tematy mat już nie raz były wałkowane (nieśmiertelnik widzę jak R6A i kable... :rotfl: ) bierz to co załatwisz taniej, byle tylko przeznaczone do CA a nie do komina!!! Nie uznaję żadnych dekar, lepiej odczekać miesiąc czy dwa (jeśli budżet nie pozwala) i zrobić raz a porządnie, choć przy obecnych cenach za Silenta to już naprawdę za dobrą stówę kupi się materiał na jedną parę drzwi, więc sorry ale nie trawię argumentu ekonomicznego z dekarą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w ręku już (częściowo zrywając w Bmce :D ) Dynamat Extreme, Dyna Light, czy jak to się zwie, STP BOMB, STP SILVER, w audi Silenta i Wymoffa(czy ... wie jak to się wymawia :D ) i jeśli chodzi o standardowe maty 2 mm to jedna parafia, tak STP Silver jak Dynamat Extreme, oraz Silent Coat 2ka to w zasadzie to samo w ręku. Odczuwalny przeskok jakościowy czuć w przypadku STP BOMB i Wymoffa ale są drogie. Tematy mat już nie raz były wałkowane (nieśmiertelnik widzę jak R6A i kable... :rotfl: ) bierz to co załatwisz taniej, byle tylko przeznaczone do CA a nie do komina!!! Nie uznaję żadnych dekar, lepiej odczekać miesiąc czy dwa (jeśli budżet nie pozwala) i zrobić raz a porządnie, choć przy obecnych cenach za Silenta to już naprawdę za dobrą stówę kupi się materiał na jedną parę drzwi, więc sorry ale nie trawię argumentu ekonomicznego z dekarą.

 

Wszysto robiłem Dynamat Extreme i został mi tylko kufer do zrobienia, jezeli twierdzisz ze mata jest ok to chyba trzeba nabyć drogą kupna zawsze to troszkę taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok. Gwarantuję ,że różnicy wobec dyna nie poczujesz( no chyba ,że kręcą Cię napisy na macie? Ale wtedy potrzeba uważać aby prosto układać by ładnie było widać :wink: ). :)

Zresztą gdybym uważał inaczej to nie stosował bym tego u siebie a kupił np STP lub GMSa, przecież wychodzi z kasą to samo praktycznie, więc można wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może czasami takie mniej sztywne drzwi zagrają lepiej?

Ok, nic nie mówię, bo zaraz będzie kolejny ot na 10 stron.

W jakim przypadku ? Bo możliwości tłumienia itp mają pewnie baardzo podobne , różni je moim zdaniem sztywność , a tej nigdy nie za wiele .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tam gdzie liczy się sztywność - silent tam gdzie tłumienie nanobutyl :) ja drzwi mam w silencie, dach bede robić w silencie podłoga na 90 % nano. :) bagażnik w silencie ale to tylko dlatego ze go akurat mam na stanie a robie bagażnik. Nie bede specjalnie zamawiać czegoś innego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek, ja wiem, że sztywność się przydaje :)

Różne drzwi robiłem, na różnych matach - jedne na beton, inne jedną warstwą i każde grały poprawnie, więc nie podchodzę do tego jak muzułmanie do modlitwy.

Co innego z dystansem, gdzie zawsze staram się go poskręcać tak, żeby nawet nie było możliwości drgnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Miałem w ręku już (częściowo zrywając w Bmce :D ) Dynamat Extreme, Dyna Light, czy jak to się zwie, STP BOMB, STP SILVER, w audi Silenta i Wymoffa(czy ... wie jak to się wymawia :D ) i jeśli chodzi o standardowe maty 2 mm to jedna parafia, tak STP Silver jak Dynamat Extreme, oraz Silent Coat 2ka to w zasadzie to samo w ręku.
Po co ja tu wszedłem...żeby takie pierdoły czytać :mur1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ja tu wszedłem...żeby takie pierdoły czytać :mur1:

 

Rozumiem ,że masz odmienne zdanie Radek jeśli chodzi o STP Silver, Silenta i Dynamat? Chętnie się dowiem(szczególnie używając każdej z nich i mając w ręku) gdzie widzisz zalety, wady poszczególnych? Bo ja nadal podtrzymuję swoje wrażenia czyli.... Jedna parafia i właściwości przy układaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ale ja wlasnie ma jakas holenderke plus titan wlasnie... Kazdy soudal predzej czy pozniej splynal... W dodatku kazdy soudal smierdział w lecie... A ja kilka razy nawet tu wyrazalem oburzenie kiedy ktos wspominał ze dakrka smierdzi...Dopoki nie wyprobowlem tego szajsu...

 

może Den Braven ( ale to belgijski :P )

 

 

 


Jedna jak ktoś zaniedba przygotowanie blach i nie dopłaci 6zł na rozpuszczalnik do odtłuszczenia powierzchni, to potem mu zjeżdża dekara , bo znam kilka aut w których dekara ( kiedyś alternatywą był tylko Dynamat) trzyma się tak, że za żadne pieniądze nie chciałbym tego zrywać!

 

sam znam takie parę aut i nie ma żadnej mowy o spływaniu ...

 

 

 


Audi A4B7 sedan 1200 w RMS średnio głośno, tatki tam SQL

 

z czego zapewne sub połowa :D

 

 


Właśnie tam gdzie liczy się sztywność - silent tam gdzie tłumienie nanobutyl :) ja drzwi mam w silencie, dach bede robić w silencie podłoga na 90 % nano. :)

 

podłoga nano - czyli GMS :P ?

 

Dla mnie osobiście najlepszymi matami z jakimi miałem do czynienia są STP Silver i GMS 02.

Pewnie w lato jak wrócę to się pobawię z demontażem paru rzeczy co by poprawić parę baboli i zacząć niedokończone dzieło, ale wszystko wyjdzie z czasem, bo wpierw trzeba będzie ruszyć silnik :D

Zapewne wtedy po testuję też Silent-a + coś na winie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zależy jakie auto mastek, w sedana można budżetowo lecieć bo bardziej zwarty, ale ja w kombi z natury jakieś bardziej chybotliwe przy subie (zresztą pamietacie co CV-wcale przecież nie jakaś tam wielka pompka- robił z dachem w zielonej) właśnie podłogę etc poleciałbym ekonomicznie a na dach i błotniki dał jakąś normalną matę, oczywiście pytanie kto jak gra i jaki ma sub...
dach to zrozumiałe... szczegolnie w kombiakach a w c4 juz nie wspomne...

 

 

 

 


Jedna warstwa silenta jest jak 2-3warstwy dekary
Grubsza jest ale z tymi trzema warstwami nie przesadzaj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Autora tematu : 

 

W/g forumowego sklepu  : ( http://www.sklep.audiobas.pl/pl/c/Materialy-Tlumiace/1 )

 

Dynamat Extreme - 1m2 - 273 zł 

STP Silver - 1m2            - 142 zł

Silent Coat - 1m2           - 120 zł

GMS 07XL - 1 m2          -  118 zł

 

Decyzję podejmij sam, natomiast jak nie masz pieniędzy to ja na Twoim miejscu dozbierał bym kasiury, kupił 4 maty GMS 07XL ( ma rozmiar 0,5 x 1m2 ) rzucił na zewnętrzną część drzwi jedną, drugą matę na wewnętrzną, a na to piankę GMS -012. myślę że to będzie najlepiej wydane 300 zł w Car Audio u Ciebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...