Skocz do zawartości

PIONEER GM-X924 i RF 501x


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

RF na subie mialem i dawal rade :) Powiem nawet ze utrzymal MDS 12 grega :) mimo ze duzo mniej watuff dostal glosnik :) na systemie przednim go nie sluchalem ale jak sprawdzalem onegdaj czy w ogole jest sprawny to wg Karolo ostrzyl nieco gore (testowo podpiety do jakiegos jajka zeby tylko sprawdzic czy dziala :P )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W manualu do pieca producent napisał, że w stereo wytrzymuje 1, a w mostku 2ohm, jednak ile prądu daje przy takich obciążeniach nie napisali.

 

W mostku przy 2 ohm będzie mieć coś między 400 a 450 waciszy

 

 

No tak ale bezpieczniki ma tylko 60A chyba ze to jeden z tych ze jak sie obniza rezystancje to i bezpieczniki ida do wymiany ale swoja droga to pewnie jak by go dac w 2 mostki w 2ohm czyli teoretyzujac 800wat to pobor pradu by mnie zabil ;)

 

Podobno tez sie bardzo grzeje , ale ma swoje wentylatory tylko zastanawiam sie czy nie zrobic mu dodatkowego chlodzenia bo wlasnie jestyem na etapie projektowania zabudowy i zastanawiam sie czy zrobic poprostu taka scianke jak mam teraz czyli tyl bagaznika zakryty widac tylko suba a wzmaka jest miedzy kanapa a zabudowa czy moze jakos to sprytnie wymyslic zeby jeszcze w ta przestrzen kolejne wiatraczki pompowaly powietrze...

.

 

 

Co do RF to widzialem pomiary i chyba okolo 380wat wyszlo w mostku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale bezpieczniki ma tylko 60A chyba ze to jeden z tych ze jak sie obniza rezystancje to i bezpieczniki ida do wymiany ale swoja droga to pewnie jak by go dac w 2 mostki w 2ohm czyli teoretyzujac 800wat to pobor pradu by mnie zabil ;)

 

Mój jeden piec ma 2x40A bezpieczniki a według producenta oddaje 2x600W(2ohm) przy 12V. Bezpiecznikami bym się nie kierował.

Poza tym ten piec dopiero zaczyna grać jak włączą się wentylatorki ;) Jednak dobre chłodzenie zrób. Zawsze się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mocy wzmacniaczy nie decyduje tylko użyta końcówka i napięcie na niej ale także wydolność przetwornicy. W niższej i średniej klasy wzmacniaczach najczęściej ze względu na koszty wykorzystuje się przetwornicę o mniejszej wydolności pozostawiając w reklamach moce które są osiągane na pojedynczych kanałach i pojedynczych mostkach. We wzmacniaczach 4-ro kanałowych objawia się to tym, że po obciążeniu dwóch mostków drastyczne spada generowana moc przykład : http://amp-performance.de/460-Pioneer-GM-X904.html ( winą tego spadku jest mało wydolna przetwornica ).

We wzmacniaczach 2 kanałowych oraz monoblokach widoczne jest to gdy moc generowana przy wyższym obciążeniu jest większa niż przy niższym np. moc przy 1,33 Ohma 1000 Wat a przy 1 Ohm 950 Wat -> dzieje się tak gdyż przy niższym obciążeniu wzmacniacz ma niższą sprawność i większa część energii to straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem....

 

To teraz was troche pomecze z teoria bo wiem czym sa wzmacniacze poszczegolnych klas i jak dzialaja ( czysta teoria ) ale zastanawia mnie czym jest nie pelna klasa A ktora reprezentuje ten wzmacniacz , normalnie klasa A jest oparta na lampach albo tranzystorach w stopniu koncowym przez ktore plynie prad spoczynkowy nie zalerznie od tego czy jest podany sygnal czy nie i dlatego jest tak duzy pobor pradu , w tym wypadku koledzy mowicie o nie pelnej klasie A , wiec co to oznacza ??

 

 

p.s swoja droga widze ze wzmak jest zbudowany na ciekawych podzespolach - senken , rubicon kurde moze wsiade w samochod i pojade na odbior osobisty :D Bo jestem teraz jak dziecko czekajace na pierwsza gwiazdke , czesto zmieniam wzmaki a za kazdym razem sie ekscytuje jak glupi :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładnie tego pieca nie znam ale z tego co pamiętam i mówiła mi osoba oblatana w tych klockach to wzmacniacz przechodzi w AB klasę jak trzeba więcej prądu. Jednak dawno to było i mogłem coś pokręcić.

Fakt faktem że dobrze grająca linia pionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytocze cytat:

 

Klasa AB

 

Wzmacniacze klasy A wykorzystywane są rzadko, a wzmacniacze czystej klasy B - nigdy. Większość współczesnych wzmacniaczy pracuje w klasie mieszanej - AB. Tranzystory (lampy) są spolaryzowane tak, aby w stanie spoczynku przepływał przez nie niewielki prąd. Przy słabych sygnałach wzmacniacz pracuje w klasie A, a przy większych - w klasie B. Wzmacniacze klasy AB łączą zalety klas A i B: mają nieduże zniekształcenia i stosunkowo dużą sprawność, rzędu 50 - 70%. W zależności od wartości prądu spoczynkowego mówimy o płytszej lub głębszej klasie AB. Czym większy prąd spoczynkowy, tym mniejsza sprawność, ale i mniejsze zniekształcenia.

 

 

Wiem ze mecze ale nie lubie sprowadzac swojej wiedzy do mocy wzmaka itp. lubie wiedzec cos wiecej a to ze ten to niby klasa A intryguje mnie bo pierwszy raz mam do czynienia z nia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanders, kupując wzmacniacz dokonałeś mniej lub bardziej ale .... słusznego wyboru. Nie jest to Twój wzmacniacz docelowy więc oprócz tego, że pogra u Ciebie trochę zdobędziesz o jego grze wiedzę :zawstydzony: .

Wychodzę z założenia, że nie płacze się nad rozlanym mlekiem :rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na wooferach się sprawuje, jeszcze go nie podłączałem.

 

Jak podpiąłem go na suba to mocno byłem zdziwiony jaka kaszana. Kontroli to on nie ma i wiele nie ma z nią wspólnego. Wykop bardzo marny, większy miał DLS CA23 który też jest budżetówką. Ogólnie na suba on w ogóle się nie sprawdza.

 

Podłączyłem go pod tweeterki HT 25 i zagrał on bardzo ciekawie, mocno zmienił ich charakter gry i profil brzmieniowy. Mocniej zmienił ich grę niż VR203. Czy zagra lepiej..... zapowiada się naprawdę ciekawie, tylko na razie za krótko go słuchałem.

 

Piec na pewno warto uwagi na sekcję średnio-wysokotonową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja teraz dywagacje nad tym jak zagra i czy mi bedze odpowiadal sa bez celowe trzeba poczekac i posluchac , zawsze najbardziej zalerzy mi na grze przodu wlansnie w wyzszych rejestrach wiec jezeli w nich mi sie spodoba to pomysle nad bi ampingiem a na suba znajde cos innego , choc mam teraz 4 suby i moze z ktoryms sie zgra i bedzie ok , wybierajac go liczylem na to ze zagra lepiej z przodem niz phase , docelowo bede szukal alpine 7905 lub 7906 wiec mysle ze takie radio moze ozywic brzmienie gdyby tego zabraklo , narazie najslabszy element mnojego systemu to radio i dopiero gdy trafi cos docelowego to ocenie czy zmak zostaje czy tez nie , po glowie chodzi mi tez 3way wiec jak widac planow jest mnostwo ale to chyba normalne....

 

 

GILOTYN@ tak z ciekawosci jakiego suba probowales nim pogonic ?? Bo widze po twoim projekcie ze lubisz duzo wykopu z tylu ja z kolei nawet malego suba zawsze wyciszam bo zawsze jest mi za duzo subbasu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

docelowo bede szukal alpine 7905 lub 7906 wiec mysle ze takie radio moze ozywic brzmienie gdyby tego zabraklo

06 :hurra:

 

Bo widze po twoim projekcie ze lubisz duzo wykopu z tylu

Dużo wykopu z 20cm HX :rotfl:

 

Mój system ma grać jak lubię, czyli mocno na dole, ale nie tak że klapa skacze lub coś z tych rzeczy. Nazwałbym bym to raczej jako mocno podkreślony dół -szybki i wyraźny dół,ale patrząc na to wszystko przez pryzmat SQ.

 

tak z ciekawosci jakiego suba probowales nim pogonic ??

HX08 SQ, i pod ręką były jeszcze Magnaxt xpress 12" closed i BSW 124II (suby po 200-250rms) jeszcze leży M-12 ale jego nawet nie podłączałem. To prądożerca jak spawarka :rotfl:

 

W 08 było bardzo nieciekawie a co mówiąc o dwóch pakach po 30cm gdzie była lipa na calutkiej linii.

 

ps: Mam nadzieje że będziesz na pikniku sierpniowym? Bardzo chętnie posłucham tych space :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gilotyn@ pomylilem koncepcje :zawstydzony: Faktycznie u ciebie cos innego niz myslalem....

Na pikniku bede ale raczej z dojazdu w jeden dzien wpadne i powrot chyba ze z robota sie ulorzy wiec space beda do odsluchu ;) Tylko lepsze radio by sie przydalo pod 7903 nawet pod phase dostaly nowe zycie ale niestety kupione tanio uszkodzone i nawet po naprawie za dlugo nie zylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

904 a 922/924 to inne konstrukcje

 

Zgadza się, 902/904 a 922/924 to tak jak by porównywać Audisona SRx2 do HV Seidici.

Mam GM-X922 i aplikowałem go na subwoofer, woofer i tweeter, w każdym paśmie sprawdza się zajebiście, ma super średnicę oraz górę, na dole też potrafi zagrać jak nie jeden porządny Old, obecnie leży i czeka na lepsze czasy. To są naprawdę dobre piece ale tylko GM-X922/924/1022 reszta to już BidaLiga.

 

 

Tutaj można porównać sobie konstrukcje obydwu wzmacniaczy,

nie podlega chyba dyskusji, że 904 to plastikowa zabawka np do skutera :P .

 

Link GM-X922

http://amp-performance.de/363-Pioneer-GM-X922.html

 

 

Link GM-X904

http://amp-performance.de/460-Pioneer-GM-X904.html

Edytowane przez dzidzi_2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w razie co mam takiego pionka na subie i hmm hyba daje rade (rainbow 10 platinum) :rolleyes: bywam czasami w pyrlandi mozesz posluchac , jesli chodzi o ta klase a to tak naprawde staa konstrukcja (podobna jak w gienku)czyli w a masz 2 x 24 a pozniej w g(taka zalaczalna ab) powyzej, co do przetwornicy to jest w nim zupelnie inna niz w 904 i nie mozna ich porownywac ten wzmak w mostkach ma naprawde ogrom mocy(na suba,bo na pozostale nie polecam mostkow bo bardzo spada df przez co strasznie zamula-sprawdzalem na 15 revelatora )gratuluje zakupu jesli bedzie w pelni sprawny(czesto rozsypuja sie gniazda rca- pekaja luty na plycie oraz wypada obudowa masy)to sprawi ci niezapomnianych doznan przy odpowiednim strojeniu,a co do chlodzenia to zrob bo jak wlacza sie wentylatory (na najwyzsza predkosc)to zaczyna zamulac(za wysoka temp.-jgo najlepsza temp ,na radiatorze to ok 50-60 C - pozniej muli,ponizej nie ma glebokosci)

hmmmmmmmmmm ale sie rozpisalem w razie co wal na priv to ci troche po medze o tej lini :przestraszony:

pozdro

maniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam wasze opinie , a nie wypowiadaja sie amatorzy to tak sie zastanawiam dlaczego wzmak w stanie idealnym o ktorym sa takie opinie wisi na allegro za 400zł , czym jest 400zł gdy w opiniach pojawiaja sie takie superlatywy... Jestem bardzo podbudowany tymi opiniami jezeli ( w co nie watpie ) wzmak zostanie jutro wyslany to we wtorek bedzie juz u mnie oczywiscie zostanie natychmiast podlaczony a relacja zdana na forum , bedzie tez od nowa dokonywany wybor suba bo przod narazie bez zmian tylko mam nadzieje ze ten wzmak w przyszlosci pod lepszym radiem wyciagnie wszystko co mozliwe z Hertzow

 

Maniek napisze tu ale tez na privie - co wiesz o stabilnosci tych wzmakow w mostkach , jak bardzo moc rosnie w 2ohm i oczywiscie przez moja ogromna ciekawosc bede zobowiazany za kazda historie na temat tej seri ...

 

 

pozdrawiam i dzieki za opinie ciesze sie ze nie wybralem tego RF'a ale to tez w duzym stopniu zasluga AUTO-SONIC czyli naszego forumowego kolegi ze jest z nim swietny kontakt na allegro i odpowiedzial pierwszy , a takze przyslurzyl sie rada i szczera opinia

 

Gosc od RF'a odpisal na nastepny dzien i chcial zebym zaplacil wiecej za RF' niz dalem za Pionka ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...