Skocz do zawartości

kicker solo baric l7 15 cali zacina się


eks997
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie pisze do was z problemem :(:( kupiłem od kolegi karolo z forum kickera za 1000zl, odłożyłem na wzmacniacz.. dzisiaj podlączam go i jakby cewka czy coś zacinało cały czas.. :(:( i co teraz z tym zrobić? oczywiscie karolo pewnie bedzie udawal, ze wyslal mi dobry bo juz pisalem do niego z pytaniamy i nie odp.. co moze nie dzialać? i jakie koszty naprawy moga byc? poratujcie :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzęczy ale nie chodzi?

 

WTF?

 

Napisz, czy cewka ociera o coś, czy też np. dajesz mu 1000 W RMS, a głośnik np. gra, staje nagle, jakby cewka wypadła i po chwili gra od nowa dobrze. Z opisu powyżej ciężko jest stwierdzić wtf. Na 100% nie uderzyłeś głośnikiem w nic? Był solidnie zapakowany? Sprawdzałeś go jak przyszedł, czy cewka o coś nie ociera? A może to port w skrzyni szumi (mała sztywność skrzyni)?

 

EDIT:

 

z tego, co piszesz wynika, iż nie kontaktowałeś się ze sprzedawcą, tylko od razu napisałeś na forum. Może warto wcześniej skontaktować się ze sprzedawcą?

Edytowane przez Morfi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzęczy ale nie chodzi?

 

WTF?

 

Napisz, czy cewka ociera o coś, czy też np. dajesz mu 1000 W RMS, a głośnik np. gra, staje nagle, jakby cewka wypadła i po chwili gra od nowa dobrze. Z opisu powyżej ciężko jest stwierdzić wtf. Na 100% nie uderzyłeś głośnikiem w nic? Był solidnie zapakowany? Sprawdzałeś go jak przyszedł, czy cewka o coś nie ociera? A może to port w skrzyni szumi (mała sztywność skrzyni)?

 

jak przyszedł to nie miałem wzmacniacza jeszcze ale jak wciskałem membranę na "sucho" to słychać i czuć takie ocieranie.. ale myślałem, że ten glośnik tak ma :( na razie 200W dawałem bo bez skrzyni, tylko słychać od dołu, że coś jakby gra ale membrana w ogóle się nie rusza, dotykam palcami membranę wciskając w dół i głośnik na chwile zaczyna grać i zaraz znowu stop i trzeba wcisnąć lekko membrane żeby zobaczyć jak sie rusza przez jakies 2sekundy

 

pisałem do niego w poniedziałek i nic nie odp.

Edytowane przez eks997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby ruszyć l7 to trzeba mu dać przynajmniej z 700 prawdziwych wacików... Nie dziwię się, że Ci membrana nie drga. Głośnik raz, że bez skrzyni, dwa to tak, jakbyś do bigbena bateryjkę AAA podłączył. Zbij mu skrzynię i dopal solidnie. Głośnik bez skrzyni może grać dziwnie (np. szumieć itd).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko zrozumiec twoje chaotyczne odpowiedzi... Ze w solo pod 200watami membrana sie specjalnie nie rusza to nic dziwnego ale jak rozumiem glosnik nie gra czy gra czy gra czasami ( gra czyt. wydaje dzwiek )

 

Jak na odlaczonym glosniku od wzmaka wciskasz membrane centralnie na srodku to slyszysz ocieranie lub jakies zakleszczanie sie membrany ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, że ciężko wciska się membranę, to właściwość tego głośnika. Jeśli przy wciskaniu słychać i czuć skrobanie cewki o nabiegunnik, to jest on prawdopodobnie przesunięty. Uszkodzenie, jak już pisał poprzednik prawdopodobnie spowodowane przez kuriera.

 

Teraz możesz ustalić, z której strony nabiegunnik jest przesunięty i spróbować go wycentrować.

 

możesz to naprawić sam za 0 PLN, jeśli tylko masz młotek gumowy - stara sprawdzona metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz mozliwosc nagrac krotki film jak to wyglada i wrzucic na np youtuba?

filmik moge zgrac na jutro bo dzis nie mam juz auta.

ale tak jak mowię słychac, ze gosnik gra ale membrana w ogole sie nie rusza.. wciskach palcem membrane i zagra na chwile i po chwili czyt. 1 czy 2 sekundy dalej nie rusza sie

 

to, że ciężko wciska się membranę, to właściwość tego głośnika. Jeśli przy wciskaniu słychać i czuć skrobanie cewki o nabiegunnik, to jest on prawdopodobnie przesunięty. Uszkodzenie, jak już pisał poprzednik prawdopodobnie spowodowane przez kuriera.

 

Teraz możesz ustalić, z której strony nabiegunnik jest przesunięty i spróbować go wycentrować.

 

dokladnie przy wciskaniu (bez wzmaka) slychac skrobanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Kurier kurierem ale wysyłajac tak duzy głosnik albo robi sie to z ubezpieczeniem albo na miejscu przy kurierze sprawdza takie rzeczy i najwyzej nie przyjmuje i nie odbiera przesylki. Nie mozna tez wykluczyc kiepskiego spakowania suba przez sprzedajacego bo sadze ze gdyby przesylke kurier przyniósł zdewastowana to naturalna rzecza byloby to ze jej nie odbierasz wiec mniemam ze paczka wygladała dobrze w momencie odbioru.

 

kolejna kwestia jest to czy czasem tak duzy sub mimo kleju nie ma skrecanego układu do kosza aby uniknac takich sytuacji? Jesli ma to chyba nie mozliwym byloby przesuniecie i blokowanie cewki, czy sie myle ?

 

Po takim czasie nadajac towar sam nie bylbym pewny czy piszesz prawde twierdzac ze sub nie grał i czekal na piec...

 

Wiesz ciezko jest teraz wnioskowac o winie ale jeśli uszkodzenie polega tylko na przesunieciu, to wycentrowanie nie powinno kosztowac wiecej niz 150 - 200zł.

 

Ale ten filmik jednak nagraj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałeś do mnie skoro od innych dostaje wiadomości a od Ciebie nie :) Podaje GG 2164944. Jestem ogólno dostępny dla każdego i nikogo nie zlewam. Sprawdzałem glosnik jeszcze przed wysyłką u siebie pod wzmakiem 1KW i nie było z nim żadnych problemów, dodatkowo zawsze grał w zalecanym closedzie. A jak było spakowane to wiesz dobrze, niestety tego nie sfotografowałem, ale głosnik był bardzo dobrze zabezpieczony, wręcz pancernie o czym napisałeś mi po odbiorze. Z tego co widziałem to wykonywałeś do niego jakiąś skrzynie ( do BMW E36 chyba i to nawet na forum wstawiałeś fotki ) i głosnik grał ok, więc skąd po roku wziął się ten problem? Należy pamiętać, że ten sprzęt ma 1kw rms więc należałoby podać mu chociaż z połowę tej mocy aby cokolwiek poczuć.

Wrzucam fotki głosnika, który zakupiłeś u mnie jakis rok temu

 

http://img196.imageshack.us/img196/6163/dsc0004pj.th.jpghttp://img17.imageshack.us/img17/4171/dsc0007xm.th.jpghttp://img2.imageshack.us/img2/9905/dsc0008py.th.jpghttp://img190.imageshack.us/img190/9947/dsc0009jy.th.jpghttp://img196.imageshack.us/img196/8291/dsc0011uz.th.jpg

 

Byłem pierwszym właścicielem sprzętu od nowości i zawsze był w idealnym stanie zasilany MTX-em. Fotki przedstawiają sprzęt przed wysłaniem go do Ciebie, z resztą masz je także na PC. Jak widać głosnik wygląda jak nowy, specjalnie wysłałem Ci fotki dolnego zawieszenia abyś mógł zobaczyć, że nie klejony, nie grzebany i że "równo" stoi.

Ode mnie dostałeś idealny sprzęt, nie nawidzę oszustów rodem z lollegro i krętaczy.

Edytowane przez Karolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOZE LUDZIE :zakrecony: a czy ja coś napisałem, że chce reklamacje złożyć? :rolleyes: chce po prostu niech wszyscy wiedzą, że to oszust.. karolo świętego na forum udaje a jak pisałem do niego to tak mi odp "to chyba jakaś pomyłka, ja nigdy nie miałem takiego głośnika" zgadza się zapakowany był bardzo starannie.piszesz, że przed wysłaniem sprawdzałeś pod wzmakiem 1kw? bardzo ciekawe jak mi wysyłałeś filmik to tylko przy 200w bo podobno nie miałeś nic większego.. no to sory... a ten temat co podałeś karolo to tylko jak robiłem skrzynkę! głośnik nie był sprawdzany przez pół roku i nie interesuje mnie czy to dla was wiarygodne czy nie. podłączyłem go pierwszy raz i głośnik zacina.. więc postanowiłem się tym podzielić na forum, po prostu chciałem od was dowiedzieć się co się zepsuło i ile może mniej więcej kosztować żeby "majstry" z miasta nie zdarli ze mnie. najlepiej laika zrobić za debila i tyle :dobani: chociaż mógłbyś napisać co jest nie tak a naprawą ja się zajmę... Edytowane przez eks997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz poleciałeś po bandzie. Stary Ty w ogóle jednego słowa do mnie na GG nie napisałeś ani na maila w tej sprawie !. Wcześniej napisałeś, że Cie zlewam na gg, a nagle teraz piszesz, że jednak coś Ci odpisałem. Może przyśniło Ci się coś :zabanowany:

Przecież na stronie wcześniej wstawiłem fotki głosnika, który teraz masz. Skąd Ty takie stwierdzenia w ogóle wytrzasnąłeś?

"to chyba jakaś pomyłka, ja nigdy nie miałem takiego głośnika" Niczego takiego Ci nigdy nie napisałem i radzę nie kłamać bo to jest wysoce żenujące.

 

To po co miałbym sie zapierać, że to nie sprzęt ode mnie jak ode mnie, co potwierdziłem fotkami opisem itd?

Widzisz, że nie ja jeden na żywo widziałem jak gra ten sprzęt więc o co Ci chodzi?

 

Głośnik był w 100% sprawny. Widocznie uszkodziłeś go w jakiś sposób, możliwe, że przy kombinacji ze skrzynią bo nie jest to lekka rzecz.

 

Poza tym kłamiesz w żywe oczy a tego po prostu nie znoszę, dla mnie i dla wielu jest jasne, że chcesz zrobić jakiś dym na forum tyle, że mieszasz sie w zeznaniach coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawy zakupu załatwialiśmy na gg i cały czas miałem cię na liście. Napisałem jaki jest problem i j/w dostałem taką odp(chyba, że co transakcja zmieniasz nr to przepraszam). Jeśli chodzi o twoje zapieranie to na gg olewałeś mnie a na forum przyznajesz się bo wszyscy wiedzą, że to od ciebie głośnik prawda? ja na pewno nie uszkodziłem i przy jakich kombinacjach skrzyni chłopie? co może nie chcący ją upuściłem? :rolleyes: głośnik cały czas czekał sobie na półce i nie wmawiaj mi takich głupot i powiedz mi jak to jest.. pare postów wyżej napisałeś, że przed wysłaniem dałeś dla głośnika 1kw w celu sprawdzenia a mi mowiłeś, że masz tylko wzmaka 200w? i wysyłałeś filmik jak gra na 200W bo lepszego nie miałeś?. Co do opcji uszkodzenia przez kurieria to wychodzi na to, że zle zapakowane w takim wypadku? bo co moja wina, że nie sprawdziłem? co ja miałem sprawdzić jak w ogóle się nie znam na konstrukcji głośników.. i nie potrafię odróżnić dobrego głośnika od zepsutego?

"Nie rozumiem dlaczego jeśli miałeś możliwość sprawdzenia pod mniejszym wzmacniaczem nie sprawdziłeś tego" a gdzie ja napisałem, że miałem? żebym mógł to od razu bym sprawdził chyba wiadome..

 

Temat jest odnośnie głośnika więc wielkich obrońców kolegi karolo, prosiłbym o nie zabieranie głosu.. ja sam z karolo na pw to załatwię więc nie wiem po co tyle krzyku.. zrozumcie dałem jak na moją kieszeń grube 1000zl za głośnik więc nie rozumiem czemu tak na mnie wjeżdzacie? żebym sam uszkodził to chyba wiadomo, że bym nie pisał bo.. po pierwsze minęła kupa czasu, a po drugie nie żądam żadnej reklamacji bo wiem, że nie warto tracić nerwy bo i tak to nic nie zmieni, a z tym składaniem na kuriera to już wyżej napisałem swoje, pozdrawiam i prosze o pomoc z głośnikiem a nie komentowanie sprawy :)

Edytowane przez eks997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer mam ten sam 2164944 a Ty nie napisałeś do mnie ani razu, że masz problem z głośnikiem, więc nie wypisuj, że się ze mną kontaktowałeś bo to bzdura miesiąca.

O całej sprawie dowiedziałem się z forum, podczas codziennego przeglądania nowych tematów. Jak znalazłem temat to zabrałem w nim głos jako osoba, do której te bezpodstawne zarzuty są kierowane. Po prostu kłamiesz na potęge i motasz się sam w tym co piszesz.

Co do wielkich obrońców to ja nikogo nie proszę żeby mnie bronił. Ludzie po prostu widzą jak irracjonalną sytuacje rozkręciłeś z najazdem na mnie ( ja nie jestem nikim specjalnym jak Ci się wydaje, żeby murem za mną stawano - jestem pasjonatem samochodowych systemów audio jak wszyscy zgromadzeni na forum )

 

Mało tego publicznie nazywasz mnie oszustem na co sobie nie pozwolę i żądam abyś przeprosił mnie w tym temacie za to co napisałeś. Pragnę dodać, że takie sytuacje podlegają prawu karnemu. Od lat pracuję na swoje dobre imię w świecie car audio i nie tylko i nie pozwolę zniszczyć tego dorobku tak wyssanymi z palca oskarżeniami i obelgami.

 

Co do zasilania głośnika, filmik wysłałem Ci ze wzmaka 250 RMS, którego mam ciągle pod ręką i uzytkuję do napędu domowego subwoofera RFG. Wczesniej głosnik grał i przed wysyłką był sprawdzony na mocniejszym piecu, ale z racji demontażu całości instalacji prądowej, nie miałem możliwości nagrania filmu jak gra to w aucie. Notabene oferowałem Ci wzmacniacz, który pracował z głosnikiem ale z tego co pamiętam to nie miałeś kasy. BA zaproponowałem odbiór osobisty, ale ten z racji dużej odległości między nami był raczej awykonalny.

Więc powiedz mi szczerze, co ja miałbym przed Tobą ukryć jak pokazałem Ci dosłownie wszystkie aspekty sprzętu włącznie z filmem, którego nie zakwestionowałeś i zaproponowałem odbiór osobisty, który to zawsze zalecam...

 

Jeszcze raz powtarzam, głosnik za mojej kadencji ( i jedynej od nowości w kwestii posiadania ) nigdy mi nie upadł, nie grał na żadnych przesterach, nie był uszkodzony w żaden sposób mechaniczny ani nic w nim nie było grzebane. BA nie było na nim ani JEDNEJ RYSY. Doskonale zdaję sobie sprawę, że dobrej klasy sprzęt nie jest tani, dlatego też aby uświadomić Ci jego stan wysłałem Ci fotki najwyższej próby w dużej rozdzielczości, nagrałem Ci filmik, który wysłałem Ci na emaila, na którym jakoś nic nie charczało i nie miałeś absolutnie żadnych wątpliwości. Tak samo przyznałeś, że paczka była pancernie zapakowana i tak też było.

Edytowane przez Karolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczyściłem temat ze zbędnych wypowiedzi użytkowników których ten problem nie dotyczy.

My już Wasze zdania znamy. Dlatego temat zamykam i pozostawiam Wam kwestię rozstrzygnięcia tego problemu na gg bądź w inny prywatny sposób.

Pozdrawiam Greg-si

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...